Am un cont pe acest site de foarte multi ani, dar recunosc ca nu am comentat nimic pana la acest moment.

Obisnuiam sa intru in mod regulat sa citesc articolele, dar mai ales sutele de mesaje pline de mandrie. Simteam cum toate trairile mele sunt impartasite cu aceeasi intensitate de multi alti suporteri.

Obisnuiam sa ma uit la meci cu invidie, zeci de mii de oameni pe stadion, galeriile facand o atmosfera incredibila si impingand pe toti ceilalti de la spate sa cante si sa sustina echipa, iar eu doar in fata televizorului la sute de kilometri dar cu inima acolo, vibrand la fiecare ocazie.

Alaturi de alti zeci de prieteni am trait momente de fericire cum, daca stau si ma uit acum in urma, nu am trait in toata viata mea. Am sarit in sus si m-am imbratisat cu alti stelisti ca si mine, unii pe care nici nu ii stiam pana atunci. Am cantat si am iesit in strada plin de mandrie ca sunt stelist. Am luat si pe prietenul rapidist si pe ala dinamovist cu mine, pentru ca asta fac prietenii, se necajesc putin dar raman uniti.

Acum intru aici si constat ca am ajuns o oaie …

Si sunt o oaie pentru ca daca aleg sa raman de aceasta echipa numita obsesiv FCSB de frustratii media inseama ca automat sunt suporter Becali? Nimic mai fals! Omul asta reprezinta tot ce urasc mai mult in viata si, desi nu doresc raul nimanui, am savurat cei doi ani de liniste petrecuti cat timp el a fost la inchisoare. Pana la urma pacatele lui l-au adus acolo asa ca sa-si indure pedeapsa.

Cand ura pentru un om depaseste dragostea pentru Steaua, se dezlantuie comportamente care sunt peste posibilitatea mea de a intelege. Le urez succes baietilor care aleg sa sustina echipa CSA.

Voi ati fost stelisti ca si mine si sunt convins ca sunteti tot stelisti, dar nu ca si mine. Eu aleg sa stau alaturi de echipa asta indiferent daca va fi a lui Becali pana moare infractorul. Am sa stau alaturi de echipa asta indiferent de cum va fi batjocorita de media. Am sa stau alaturi de echipa asta indiferent cat de urata va fi si cat de injurata de catre niste tembeli fara minte pe toate site-urile (nu poti sa iubesti ceva fara sa urasti ce altul iubeste?). Am sa stau alaturi de echipa asta chiar daca voi muri intr-o tara in care Steaua poate sa aiba intreaga istorie, dar nu si numele detinut printre altele de alte 20 echipe.

Am sa stau alaturi de echipa asta, iar daca asta ma face o oaie, atunci nu vreau sa fiu nimic altceva. Am sa iubesc ce altii scuipa, si stiti de ce?

Nu am iubit nimic asa cum am iubit Steaua in acel moment si nu am sa ma dezic vreodata de acest sentiment! O tristete atat de mare nu poate fi decat dovada unei iubiri pe masura.

Va rog nu ma urati pentru asta! Eu nu va urasc pentru ca alegeti alt drum.
Mult succes iubiti stelisti! Indiferent de drum!


BogdanD-fcsteaua.ro