Page 18 of 22 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 358 to 378 of 455

Thread: Noua Steaua Bucuresti

  1. #358
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Suflet de stelist!

    Am un cont pe acest site de foarte multi ani, dar recunosc ca nu am comentat nimic pana la acest moment.

    Obisnuiam sa intru in mod regulat sa citesc articolele, dar mai ales sutele de mesaje pline de mandrie. Simteam cum toate trairile mele sunt impartasite cu aceeasi intensitate de multi alti suporteri.

    Obisnuiam sa ma uit la meci cu invidie, zeci de mii de oameni pe stadion, galeriile facand o atmosfera incredibila si impingand pe toti ceilalti de la spate sa cante si sa sustina echipa, iar eu doar in fata televizorului la sute de kilometri dar cu inima acolo, vibrand la fiecare ocazie.

    Alaturi de alti zeci de prieteni am trait momente de fericire cum, daca stau si ma uit acum in urma, nu am trait in toata viata mea. Am sarit in sus si m-am imbratisat cu alti stelisti ca si mine, unii pe care nici nu ii stiam pana atunci. Am cantat si am iesit in strada plin de mandrie ca sunt stelist. Am luat si pe prietenul rapidist si pe ala dinamovist cu mine, pentru ca asta fac prietenii, se necajesc putin dar raman uniti.

    Acum intru aici si constat ca am ajuns o oaie …

    Si sunt o oaie pentru ca daca aleg sa raman de aceasta echipa numita obsesiv FCSB de frustratii media inseama ca automat sunt suporter Becali? Nimic mai fals! Omul asta reprezinta tot ce urasc mai mult in viata si, desi nu doresc raul nimanui, am savurat cei doi ani de liniste petrecuti cat timp el a fost la inchisoare. Pana la urma pacatele lui l-au adus acolo asa ca sa-si indure pedeapsa.

    Cand ura pentru un om depaseste dragostea pentru Steaua, se dezlantuie comportamente care sunt peste posibilitatea mea de a intelege. Le urez succes baietilor care aleg sa sustina echipa CSA.

    Voi ati fost stelisti ca si mine si sunt convins ca sunteti tot stelisti, dar nu ca si mine. Eu aleg sa stau alaturi de echipa asta indiferent daca va fi a lui Becali pana moare infractorul. Am sa stau alaturi de echipa asta indiferent de cum va fi batjocorita de media. Am sa stau alaturi de echipa asta indiferent cat de urata va fi si cat de injurata de catre niste tembeli fara minte pe toate site-urile (nu poti sa iubesti ceva fara sa urasti ce altul iubeste?). Am sa stau alaturi de echipa asta chiar daca voi muri intr-o tara in care Steaua poate sa aiba intreaga istorie, dar nu si numele detinut printre altele de alte 20 echipe.

    Am sa stau alaturi de echipa asta, iar daca asta ma face o oaie, atunci nu vreau sa fiu nimic altceva. Am sa iubesc ce altii scuipa, si stiti de ce?

    Nu am iubit nimic asa cum am iubit Steaua in acel moment si nu am sa ma dezic vreodata de acest sentiment! O tristete atat de mare nu poate fi decat dovada unei iubiri pe masura.

    Va rog nu ma urati pentru asta! Eu nu va urasc pentru ca alegeti alt drum.
    Mult succes iubiti stelisti! Indiferent de drum!


    BogdanD-fcsteaua.ro
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #359
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    liviut, sezi!
    Infantil...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  3. #360
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by petea View Post
    sevilla86+delaoltenia=0
    Se anuleaza reciproc? Pai nu era vorba ca ce se-aseamana, se-aduna? Eu as zice -2 mai degraba!
    Cam ca si valoarea pe care o aduc stelele lor fotbalului romanesc cu disputa lor simpatica din acest moment!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #361
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Se anuleaza reciproc? Pai nu era vorba ca ce se-aseamana, se-aduna? Eu as zice -2 mai degraba!
    Cam ca si valoarea pe care o aduc stelele lor fotbalului romanesc cu disputa lor simpatica din acest moment!
    Bună remarcă.
    Dumnezeu a facut lumea si a umplut-o cu ce a avut numai să fie plină. Așa au apărut si ăștia doi.

  5. #362
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu sunt ateu, asa ca ma cac pe orice remarca despre dumnezeu.

    Quote Originally Posted by petea View Post
    Treci prin viata urat si pe deasupra si degeaba!
    Pipi este scriitor si inventeaza expresii noi zilnic.
    Aportul tau la imbogatirea limbii romane este apreciat.

  6. #363
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    lasa.l bre ca.i sta inima si altul mai bun nu avem.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #364
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da, dar uite ca trecem prin viata pe deasupra si nici macar nu stim ce inseamna aia...
    Eu am dreptul la informare garantat de constitutie si vreau sa-mi spuna pipi cum se trece prin viata pe deasupra

    E de coma copilu' asta

  8. #365
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da, dar uite ca trecem prin viata pe deasupra si nici macar nu stim ce inseamna aia...
    Eu am dreptul la informare garantat de constitutie si vreau sa-mi spuna pipi cum se trece prin viata pe deasupra

    E de coma copilu' asta
    Pobre niño! No es tu culpa que eres tonto!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  9. #366
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Începând de astăzi, Steaua nu mai există ca denumire în actele clubului. Finanțatorul George Becali a declarat că a înregistrat oficial la Registrul Comerțului numele FCSB.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ofic...rf-502072.html

  10. #367
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    <Cioban dement>
    "Nu contează numele echipei. Fanii au arătat ce cred. Ei au spus că sunt alături de mine și știu că echipa mea e Steaua. Contează ce e în suflet. Echipa se poate numi FCSB, MCSB sau oricum. Suporterii susțin echipa asta".
    ajunge prostane, pana aici. futu.ti cristosii ma.tii de jigodie ordinara.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #368
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sigla nu conta, numele nu conteza..
    doar becali conteaza
    retired.

  12. #369
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Na bre Darie si te mai luai de noi ca-i uram g*** lui becali

  13. #370
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigi Becali View Post
    "Fac o promisiune în această seară. Vă promit că în maximum un an FCSB va reveni la numele de Steaua. Voi câștiga procesul la Curtea Supremă. Suporterii să stea liniștiți.

    Și mai fac o promisiune. Vom participa cu Steaua în Champions League, vom fi în fiecare an în primăvara europeană. O să vedeți."
    FCSB = Steaua! Asta pt. cei care au mintea odihnita si cred altceva. Si inca ceva! Spre disperarea unora, Gigione ne va face si mai mandrii ca suntem stelisti/fecesebisti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #371
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    FCSB = Steaua! Asta pt. cei care au mintea odihnita si cred altceva. Si inca ceva! Spre disperarea unora, Gigione ne va face si mai mandrii ca suntem stelisti/fecesebisti.
    La scoalaaa, baaaa!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #372
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bravo corectore, esti tare! Dar numai in corectura. Ca ziarist esti praf. Esti zero, un mare zero. Un zero care nu stie altceva decat sa bage mana in buzunarul parintilor.

    Va fute Gigione de nu va vedeti! Nici nu stiti ce va asteapta, amaratilor!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #373
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Lasati tovarashi, o sa avem in curind derbiuri de traditie Fotbal Club Sportiv Becali contra Fotbal Club Domnu Badea, care e problema?!?

  17. #374
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bravo corectore, esti tare! Dar numai in corectura. Ca ziarist esti praf. Esti zero, un mare zero. Un zero care nu stie altceva decat sa bage mana in buzunarul parintilor.

    Va fute Gigione de nu va vedeti! Nici nu stiti ce va asteapta, amaratilor!
    Tataie, ca ziarist nu sunt nici macar zero, pentru simplu motiv ca nu ma indeletnicesc cu asa ceva.

    Asta e, de la o anumita varsta ajungi sa te bucuri pentru ca fut altii!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #375
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    FCSB = Steaua! .
    pfff...m-am speriat! mersi de vestile bune!
    pt ca mooiefecesebe nu e atat de zen si poetic precum clasicul mooiesteaua!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #376
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    a clacat targjiulianul ,semn ca e cam gata si cu clona tanchistilor...
    pai se poate,tovarasi?

    Duba,felicitari,esti singurul consecvent...nu uita sa stingi lumina...
    granita la Orsova!

  20. #377
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    sigla nu conta, numele nu conteza..
    doar becali conteaza
    Nici palmaresul nu prea conteaza, la o adica, sufletul sa fie sanatos.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #378
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    FCSB = Steaua! Asta pt. cei care au mintea odihnita si cred altceva. Si inca ceva! Spre disperarea unora, Gigione ne va face si mai mandrii ca suntem stelisti/fecesebisti.
    Gata ma, ai jucaria ta cum ai vrut-o tu, nu te potoloesti?
    retired.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •