Page 15 of 22 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 455

Thread: Noua Steaua Bucuresti

  1. #295
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Cum adica am schimbat subiectul? Nu am vorbit despre meteo sau deputati sau nu stiu ce ... Am atras atentia ca investitii aduc rezultate si interes daca mizezi pe nume. Tu spui ca nu merita sa platesti 200 mil pe o reclama iar eu iti arat ca te inseli. Si la Noua Steaua trebuie facut la fel
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #296
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Exact asta ti-am spus eu de vreo cinci ori pana acum...
    De la asta ai schimbat subiectul, de la ultima idee la care s-a ajuns de-a lungul conversatiei.
    Exultai la ideea ce m-ai facut sa inteleg ceva ce de fapt am tot spus in repetate randuri in ultima saptamana.

    Oricum, te descurci mai bine decat pipi.

  3. #297
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca vorbim impreuna si ne intelegem separat.
    Lasi citarea sistematica a postarilor? Da, inteleg bine ce vrei sa spui si incerc sa avansez in discutie.
    Subiectul Noua Steaua e vast iar eu aici vorbesc doar de partea numelui care merita sa fie valorizat. Si am spus la inceput ca bani sunt in lume si investitori cauta disperati unde sa-i bage mai ales in fotbal. Ieri iti vorbeam de Auxerre si investitia chinezilor. De ce nu admiti ca sunt sanse sa am dreptate?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #298
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    incerc sa avansez in discutie
    Acelasi lucru pe care l-am spus si eu, doar cu alte cuvinte. De-aia am spus ca te descurci bine.

    O sa iti validez un punct, pe care oricum nu l-am disputat de la bun inceput. Chinezii pot sa vina la Steaua si sa verse 100 mil euro in schimbul unei reclame ce nu valoreaza mai mult de doua mil euro. Ok?

    Lucrul cu care nu sunt de acord cu tine este ca o asemenea investitie poate fi profitabila.
    Asta pentru ca "investitorii" chinezi nu par a fi in cautare de profit.

    Dovada suprema pentru mine in acest sens este transferul lui Carlos Tevez (si a multor altor fotbalisti) in schimbul unor sume si al unor salarii obscene. Cred ca esti de acord cu mine ca Tevez la 33 de ani (ii implineste pe 5 februarie) nu valoreaza 150 mil euro (salariu pe doi ani plus valoarea transferului).

    La fel si investitia in Auxere, in liga a doua, despre care nu auzisem.



    Daca se poate, hai sa sarim peste partea in care ma faci comunist si spui ca nu decid eu cat valoreaza o reclama sau un jucator. Este doar o opinie.

  5. #299
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu vreau sa aud asta de la tine, pipi.
    As vrea totusi sa te vad in stare sa scrii mai mult decat un rand, macar o data pe saptamana.
    Omule! Eu nu-mi pierd vremea stand pe forum...
    Eu fac documentare, scriu carti!
    Succes!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  6. #300
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vai, pipi, scuza-ma. Nu stiam cu cine stau de vorba.
    Esti extrem de capabil, evident. Atatea clone pe atatea forum-uri, zeci de mii de postari si inca mai ai timp de carti si documentare... bravo!

    Sa ne spui si noua niste titluri ca sa-ti putem aprecia munca

  7. #301
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Si Becali scrie carti

  8. #302
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Vai, pipi, scuza-ma. Nu stiam cu cine stau de vorba.
    Esti extrem de capabil, evident. Atatea clone pe atatea forum-uri, zeci de mii de postari si inca mai ai timp de carti si documentare... bravo!

    Sa ne spui si noua niste titluri ca sa-ti putem aprecia munca
    Nu am timp. Da search pe gogle...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  9. #303
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Nu am timp. Da search pe gogle...
    Pipi, daca incercai sa fii funny, trebuia sa spui goagle.
    Daca ai gresit involuntar, deja o dai in penibil. Dupa episodul aragoneza, episodul maghiara si acum asta...

    Da-mi voie sa-ti explic cum functioneaza goagle, pentru ca nu pari sa intelegi conceptul.
    "Ducumentare si carti" este un pic generic. Pentru a da cautare pe goagle ai nevoie de putin mai multa informatie.

    Apropo, oamenii care scriu carti, nu se lauda pe forum-uri ca scriu carti.

  10. #304
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da-mi voie sa-ti explic cum functioneaza goagle, pentru ca nu pari sa intelegi conceptul.
    nu vrei sa te maturizezi si pace ...

  11. #305
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pipi, daca incercai sa fii funny, trebuia sa spui goagle.
    Daca ai gresit involuntar, deja o dai in penibil. Dupa episodul aragoneza, episodul maghiara si acum asta...

    Da-mi voie sa-ti explic cum functioneaza goagle, pentru ca nu pari sa intelegi conceptul.
    "Ducumentare si carti" este un pic generic. Pentru a da cautare pe goagle ai nevoie de putin mai multa informatie.

    Apropo, oamenii care scriu carti, nu se lauda pe forum-uri ca scriu carti.
    Nu ma laud, lumea aprciaza munca mea. A ta si a unora de pe aici forumul e singura distractie!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  12. #306
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    A ta si a unora de pe aici forumul e singura distractie!
    Abia am revenit pe forum dupa o absenta de doi ani... e usor sa arunci cu niste cuvinte...
    Este vina mea ca am asteptari prea mari de la unii forumisti? Ratiune si decenta nu ar trebui sa fie niste cerinte exagerate.

  13. #307
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    N-ati facut poll-ul ala, bai!?

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Concluzionand ... e gata ? se desfiinteaza Uratenia Pamantului ?
    Care, aia noua sau aia veche? Ma rog, va fi cunoscuta drept "Marea schisma din anii '90" in sanul lor sau "Marea jubilatie nationala" pentru restul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #308
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    S-a rusinat sau aplecat la...Sevilla!?!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  15. #309
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Una peste alta, eu cred că vă certaČ›i degeaba pe banii ăia. Nici un investitor străin cu scaun la cap nu o să investească vreodată la Steaua sau în vreun alt club de tradiČ›ie din România.

    Nu fiindcă nu ar vrea, dar străinul cînd investeČ™te vrea să Č™tie ce cumpără.

    Păi, dacă el vrea să cumpere Steaua / Dinamo / Rapid / Petrolul / Rapid / U Cluj/ etc., ce anume cumpărăr? care societate are sigla, activele Č™i pasivele, jucătorii? Încurcăturile juridice sînt atît de mari la noi, încît investitorul nu îČ™i va asuma în veci riscul să dea o căruČ›ă de bani Č™i de fapt să cumpere cine Č™tie ce S.A falimentar care nu are decît legături tangenČ›iale cu clubul de fotbal dorit.

    Culmea, doar cluburile nou-înfiinČ›ate, fără trecut Č™i cu un prezent clar, ar putea stîrni interesul - gen Viitorul Ovidiu ...

  16. #310
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Una peste alta, eu cred că vă certaČ›i degeaba pe banii ăia. Nici un investitor străin cu scaun la cap nu o să investească vreodată la Steaua sau în vreun alt club de tradiČ›ie din România.
    Investitorii straini se duc in tarile dezvoltate cu campionate puternice.
    Doar parisele poate sa viseze la investitii de "sute de milioane de euro" in Steaua.

    Vine chinezu' si il aduce pe Messi... apoi ce? Isi rupe ala picioarele jucand pe terenuri inghetate impotriva unor jucatori semi-amatori?


    Cat despre investitorii romani, la echipa armatei o sa vina tot un Borcea, Becali, Niculae, Penescu, Netoiu, Iancu, Mititelu sau Paszkany.
    Pana si Hagi este ridiculizat cu "Omenia" sau alte chestii.

    Daca ar fi existat investitori romani decenti, am fi vazut macar unul pana acum.

  17. #311
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Investitorii straini se duc in tarile dezvoltate cu campionate puternice.
    Doar parisele poate sa viseze la investitii de "sute de milioane de euro" in Steaua.
    Vine chinezu' si il aduce pe Messi... apoi ce? Isi rupe ala picioarele jucand pe terenuri inghetate impotriva unor jucatori semi-amatori?
    Cat despre investitorii romani, la echipa armatei o sa vina tot un Borcea, Becali, Niculae, Penescu, Netoiu, Iancu, Mititelu sau Paszkany.
    Pana si Hagi este ridiculizat cu "Omenia" sau alte chestii.

    Daca ar fi existat investitori romani decenti, am fi vazut macar unul pana acum.
    Spune sincer, tie iti plac "omeniile" ce le face cu jiji si nu numai? Daca poti raspunde obiectiv la aceasta intrebare mai sunt sanse!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  18. #312
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Paranoia on steroids.
    Viitorul este o contracandidata adevarata la titlu.
    Nu ca Dinamo care de 10 ani face doar act de prezenta.

    N-a fost Gigi in stare sa faca omenii cu Buzau, unde el baga bani. Dar cu Viitorul...

  19. #313
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,085
    Reputatie
    1

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    N-a fost Gigi in stare sa faca omenii cu Buzau, unde el baga bani. Dar cu Viitorul...
    Ne-a fost dor de tine.

  21. #315
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu. Altii au intrat in sevraj daca nu si-au luat doza saptamanala de Sevi.
    Mie unul imi plac fetele, asa ca nu va inteleg.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •