View Poll Results: Cine se califica?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    7 58.33%
  • PSG

    5 41.67%
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 332

Thread: Optimi UCL 16-17: Barcelona - PSG

  1. #106
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Bine, te-ai gasit si cui sa-i spui...

    Mie si Aurier mi se pare ca are un potential imens, dar cred ca il trage putin in jos bibilica.

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    nu poti sa pierzi o calificare in ultimele minute cand o pierzi inainte de tragerea la sorti
    Porcule! Mama ce misto ar fi si tu si Dardarel sa dati din cur diseara cum tu ai dat cand ai zis ca sigur PSG termina in fata lu Arsenal in grupe!
    La tine ar fi cu repetitie, nici de-al dracu nu te-ai invata minte!

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    S-au mai vazut surprize, atata zic
    Eu am zis inca de la 3-0 ca vreau 4-0 sau 5-1 tocmai pt ca-n CL niciodata nu s-a mai remontat o asemenea diferenta.
    That's a job for superman team Messi & CO.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Monstrul a ruginit rau de tot...ma uitam, pana la 3-0 orice pasa in fata era urmata de alte 2 inapoi...fara verticalizari, fara actiuni luate pe cont propriu, fara ambitie. Tot respectul pt PSG.
    Nu mai ziceai asta daca nu-i scotea cu flocii portarul acolo si se facea 1-1.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Iti dau quote la postul asta cand o sa plangi dupa retur Poate ati trezit monstrul acum.
    Care monstru?? Era o vreme in care la un asemenea scor ziceai ca daca exista o echipă care să aibă forta să întoarca un 4-0, aia e Barca. Acuma Barca, nu mai are nici un fel de forță. Câștigă meciurile cu echipe mici pt că sunt alea prea varză, iar cu alea mai bunicele se chinuie sau iau bătaie. Nu au cum sa întoarcă scorul în retur. Probabil nici nu o sa câștige, sau o fac la maxim un gol diferența.

    Au cheltuit în vară, 80 mil pe Gomes si pe Alcacer, când puteau să încerce să îl ia pe Coutinho sau Veratti de banii aia. Sau chiar De Bruyne. Mai puneau ceva si poate poate. Așa, la mijloc e prăpăd.

  4. #109
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Iti dau quote la postul asta cand o sa plangi dupa retur Poate ati trezit monstrul acum.
    Eh, deocamdata monstrul schiorlaie ca-i e foame si ca vrea laptic, se pare ca nu mai are coltzi de nici un fel de nici o culoare.

  5. #110
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    8-4 pt Barsa la retur! ggPSG

  6. #111
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Barcelona nu a miscat deloc in front. PSGul a jucat fantastic.

  7. #112
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,342
    Reputatie
    0
    Si eu ziceam ca aceasta dubla are o singura castigatoare, iar meciurile vor fi destul de plictisitoare.
    E drept, ca spaniolii au avut si ei ocazii si cateva faze in care au pierdut mingea cu o fractiune de secunda inainte de a scapa singuri cu portarul.
    Trebuie sa recunosc ca meciul a fost placut, intens si desi imi sunt antipatici francezii, e placut totusi sa mai vezi cum o ia la scor cate o echipa favorita la trofeu.
    Acum, daca o ia si Realul rau de tot, e chiar bine.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu mai ziceai asta daca nu-i scotea cu flocii portarul acolo si se facea 1-1.
    Daca e s-o luam asa, putea sa fie si 6 sau 7-0. Pe undeva, e chiar pacat ca n-a fost asa.
    Last edited by Doctor_Satan; 15th February 2017 at 15:58.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #113
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu cred ca mansa asta e deja jucata. Daca o echipa poate recupera un 0-4, asta e Barcelona.

  9. #114
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Mazga El Varza !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  10. #115
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Azi am vazut si eu meciul. Stiam rezultatul, dar nu am avut cum sa vad meciul aseara.

    Acum...Messi a mai avut meciuri mari in care a fost anonim, dar Don Andres? Omu', desi e mijlocas si trebuie sa alerge serios, ieri, si el si Busquets se plimbau pe teren de parca jucam golf nu fotbal. N-am vazut in viata mea doi mijlocasi care sa se miste asa putin ca ei. Pai, la fiecare faza de atac aia de PSG veneau direct pe fundasii centrali ai Barcei ca era prapad la mijloc. Prapad!!!

    Messi si Suarez au fost penibili. Suarez ala, cand nu il lasa Messi singur cu portarul/cu poarta goala e vai mama lui. Alearga ca un nebun si atat. Singurul jucator care poate sa iasa cat de cat cu capul sus de la Barca e Neymar care si-a dat cat de cat silinta, dar nu ai cum sa rezolvi ceva de unu' singur.

  11. #116
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Singurul jucator care poate sa iasa cat de cat cu capul sus de la Barca e Neymar care si-a dat cat de cat silinta, dar nu ai cum sa rezolvi ceva de unu' singur.
    L-ai gasit pe Neymar in buzunarul lui Meunier?

  12. #117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Echipele se aseamana perfect in situatii dificile. Atat Barca cat PSG nu stiu sa joace cand sunt presate in propriul teren. Asa a batut Barca acum doi ani pe PSG si asa a batut PSG ieri. Acum doi ani Blanc a pregatit o echipa in aparare si a gresit. Daca te lasi dominat o iei rau. Dar daca o presezi ai sanse sa o pui in dificultate serios. Unai stia asta si a stiut ce trebuia facut si probabil este antrenorul potrivit contra Barca.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #118
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    N-am citit tot ce s-a scris,am luat postarile in sens invers (de la ultimul spre inceput)
    Emery,avea doar o victorie in 23 de partide impotriva Barcelonei,timp in care Messi a inscris 25 de goluri,,,
    Rezultatul e definitiv,nu divagati ca n-are rost.

    @dlp,s-ar putea sa fie bun Emery,nu?

  14. #119
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Delaparis, vine remontada? Sau le spulbera Cavani visu marcand un gol?

  15. #120
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Da, Barcelona poate rasturna rezultatul din tur. Dar Barcelona de azi ia goluri si aici e problema lor. Chiar daca vor marca 6, ceea ce nu cred totusi, va incasa cel putin 2. Apoi PSG are posibilitatea de a inscrie nu numai prin Cavani ci si Draxler, Di Maria etc. Diferenta fata de anii trecuti unde Ibra atragea toate pasele.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    1.50 SE DA la victorie la Barca! Adica, vinzi casa si purcelu, le pui pe Barca, scoti o casa si jumatate, un purcel si jumatate! Nimic mai simplu!
    Prin "se da" a se intelege pomana prostului, ti-o baga in buzunar, tre doar sa ti-l deschizi, s-o primesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Barcelona va castiga sau va fi egal si se vor inscrie minim 4 goluri.

  18. #123
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    FC Barcelona :
    ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Rafinha, Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

    PSG :
    Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Verratti, Rabiot, Matuidi - Lucas, Cavani, Draxler

    Barca in 3-4-3
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #124
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Incredibil ce retras au ucat PSG. Si pedepsiti in min 2 deja 1-0
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #125
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    deja 1-0 min 2...e posibil.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #126
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    So it begins...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •