View Poll Results: Viitorul-CS U Craiova

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    3 60.00%
  • X

    1 20.00%
  • 2

    1 20.00%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 132

Thread: Etapa 19: Viitorul - CS U Craiova 2-0

  1. #64
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu am vazut toata faza da' - ramniceanu.
    M-am balbait eu? am spus, nu ca e hagi nu dai in el - da e in plm un mos. Lasa-l dracu, iti iei si rosu ca proasta - ala nu e comportament de baiat destept.
    retired.

  2. #65
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,037
    Reputatie
    1
    Nu am vazut toata faza, dar comentam...doamne

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu te-ai balbait, asa esti tu.
    Baaah ... nu Rambe trebuie sa fie baiat destept, ci *******ul de 60 de ani care se crede simbol ( vorba vine 60, in realitate e leat cu Ioji Carcalete), ca el a produs tot circul.
    Tensiunile din joc erau adevarate (printisorii au jucat tare, fiind lasati de jigodia cu miros de oaie si fluier, craiovenii erau taxati si cand nu era fault), bucuria de la final era si ea adevarata (pentru ca era pe bani, dar tu nu stii asta) ... eu nu pricep ce nu vezi tu.

    le : ciorbica, iti pierzi timpul; asta e forum cu o nara.
    (moderatorii o mai au si infundata ... )

  4. #67
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Gata ma. Am vazut-o, multumit?
    Am spus - chiar daca se comporta mizerabil, il lasi in plm in pace, pleci de acolo - la final pe tine o sa te vada lumea ca pe un om sanatos la cap si pe ala ca pe un mare jeg. Da' nu te duci cu ba pe a ma-ti sa dai tu, in special cand vatajelu (baiat destept) incerca sa calmeze pe acolo, daca el nu a fost deranjat de ce sa vi tu sa faci pe smecheru.

    Nu conteaza cine e. Anu trecut la chelsea-spurs rose l-a impins pe hiddink si a doua zi l-a luat toata presa la ****.

    Iti dai seama, eu nu stiu ca e pe bani, el stie..are surse.
    retired.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    vatajelu (baiat destept) incerca sa calmeze pe acolo ...


    sa te invat ceva : vatajelu asta e la fel de inteligent precum oaia cu o nara dupe targu jiilor. in timp ce pe fundal rulau imaginile cand regele cretin il imbrancea (repetat !) ... el afirma diplomat ca se imbratisa cu rejele, ca aplana conflictul (care pana atunci nici nu existase - vizibil) : un papa lapte idiot pe care il vreau plecat de la Craiova, doar autistii ca tine il vad pe asta la nationala sau cel mai bun de la Craiova. o sa vezi ca nu ajunge nicaieri (jucator important), poate se pacaleste fiorentina sa ne dea niste bani pe el ... e prost de behaie (normal, s-a format ca junior la academia stelii ...)

  6. #69
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Diplomatia nu e prostie doar pentru ca nu-ti place tie ca nu scuipa si zgarie pe cine vrei tu.
    Omu nu vrea scandal, a vrut sa aplaneze *****u ca era nasol pentru ai lui. Ca a vrut el sa fie baiat si sa nu planga ca ***** e altceva.
    Pe langa asta are cel mai coerent discurs de la voi din club, il pisa in vorbe si pe antrenor.

    Si nu spun eu ca e cel mai bun fundas stanga roman la ora asta, ca nu ma incalzeste pe mine ca a facut juniorat la steaua - o spun cifrele si forma.
    Cand il pupai in **** acum 1-2 sezoane era bun, nu?
    retired.

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    am inteles, v-au dat maidanezii pana v-au infundat nara si asta afecteaza creierul (in egala masura cu netul). L-am criticat pe acest piticot tot timpul in ultimii 2 ani, nu il vad fundas stanga nici macar de craiova. caut acum, iti arat.
    esti un papagal, bilivmi, vezi numa ce iti place. Nici la fotbal nu te pricepi, desi asta te chinui sa pari tot timpul.

  8. #71
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ia arata boss. Ca ai aratat deja ce caracter de baiat ai tu
    retired.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Uite, tontomane ... discuttie acum 2 ani, dupa meciul Craiova-CFR :
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    vatajelu este deja fundasul stanga al nationalei.
    ramane cum am spus !
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nu cred ca ai sa vezi.
    Asta doar in cazul unei imbunatatiri radicale a lotului, adica in maniera propusa de mine.
    Altfel ... Tarnacop e un fundas stanga mai bun ca Vatajelu (si poate evolua si pe alte posturi, nu e sanatoasa indepartarea lui), Baluta e tanar si mai poate creste, despre ceillati ... eu l-as retine si pe Kay (e puternic, merge la inchidere sau chiar stoper atunci cand trebuie inchis jocul, imi aduc aminte de meciul cu Tg Mures, cand Ousmane nu a miscat in fata lui).

  10. #73
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,037
    Reputatie
    1
    Ai vazut imaginile, dar le interpretezi aiurea. Vatajelu se dusese de fapt sa-l intrebe de vorba pe unul de la Ovidiu care-l injurase, dar a sfarsit in imbratisarile lui Hagi, dupa ce Marin reusise sa-l traga deoparte.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Ai vazut imaginile, dar le interpretezi aiurea. Vatajelu se dusese de fapt sa-l intrebe de vorba pe unul de la Ovidiu care-l injurase, dar a sfarsit in imbratisarile lui Hagi, dupa ce Marin reusise sa-l traga deoparte.


    daca inca te chinui sa le desfunzi nara ... te suspectez ca esti cam autist. genial, dar autist. :d

  12. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,037
    Reputatie
    1
    Cu baiatul asta n-am nimic de impartit, doar incerc sa-l aduc pe calea cea dreapta

  13. #76
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ma nu e vorba ca hagi a actionat normal ffs, e doar vorba despre faptul ca atunci cand esti fotbalist profesionist de prima liga intr-un campionat din europa nu ai voie sa faci prostii din astea pe care le vezi prin judeteana sau la divizia onoare pentru ca, mna, ce crezi? Iei rosu si ii faci rau echipei.
    Daca se intampla faza asta intr-un meci cu gaz metan si rambe facea asta cu pustai sunt 100℅ sigur ca nu spuneai nimic. Asa si tu si leu sunteti subiectivi.
    retired.

  14. #77
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Uite, tontomane ... discuttie acum 2 ani, dupa meciul Craiova-CFR :
    Din discutia asta, veche de 2 ani rezulra ca tu l-ai vrut mereu plecat de la craiova pe vatajelu?
    Subtire.
    Tarnacop tot fara contract?
    retired.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    numa pe locu 2, numa cucurun pla. parca esti frate geaman cu xilofon (= daca taceai, filosof ramaneai).
    Pai numa faptul ca il vedeam pe Tarnacop deasupra lui spune destule. Dar cand ai o nara ... oxigenul vine mai greu ...

  16. #79
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,037
    Reputatie
    1
    De ce suntem subiectivi, fiindca condamnam cauza si nu efectul?

  17. #80
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Niet. Il vedeai la momentul ala pe tarnacop peste ( tarnacop baiat muncitor, util) doar ca tu mi-ai spus ca l-ai criticat constant de 2 ani pe vatajelu nu ca l-ai criticat acum 2 ani. Ceea ce o ineptie. Pentru ca desi acum 2 ani a avut un sezon slab anul trecut a fost muult peste media echipei. Anul asta se misca iar foarte bine. Ca tu nu vrei sa vezi ca baiatu e unul dintre putinii fundasi laterali din romania care e capabil sa urce si sa centreze bine, ba chiar sa dea si gol e treaba ta. Omul a ajuns capitan, poate i-ai apreciat tu gresit potentialul?

    Nu sunteti subiectivi pt ca vedeti cauza. Sunteti pentru ca aveti motive (de inteles) sa urati viitorul (mai mult decat restu lumii).
    Daca era dupa voi - ce sanctiuni acordati dupa meleu?
    retired.

  18. #81
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Du-te bre acasa....

  19. #82
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,037
    Reputatie
    1
    Aha, si daca n-avem viitorul la inima nu mai avem voie sa comentam fiindca suntem subiectivi? Ce afirmatie a noastra ti se pare plina de subiectivism? Daca zic ca in mod normal Hagi n-are voie sa scape fara cateva etape de suspendare sunt subiectiv? Daca spun ca ala de la viitorul imbracat in geaca care da cu pumnul si n-a primit nici macar un galben trebuie suspendat cateva etape sunt subiectiv?

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Du-te bre acasa....
    e acasa, doar ca nu vrea sa doarma.
    Vatajelu are 2 meciuri bunicele anu asta : cu Astra (d) si cu fcsb (d). in rest a fost paralel, depasit constant de omul de pe partea lui, i-a facut mari pe toti anonimii cu care s-a intersectat.
    am vazut anul asta un singur meci pe stadion : cu botosani. Banene ... cel mai necunoscut, cel mai slab de la aia il facea sistematic, din preluare. Patache, atunci am aflat cum il cheama (si e jucator defensiv).
    Au trebuit sa vina (sa coboare) ivan (jucat atunci banda stanga) si in repriza 2 bancu, sa il mai scoata cat de cat. penibil piticotu, pur si simplu.
    si phiphelica asta imi explica mie fotbal ...

  21. #84
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Aha, si daca n-avem viitorul la inima nu mai avem voie sa comentam fiindca suntem subiectivi? Ce afirmatie a noastra ti se pare plina de subiectivism? Daca zic ca in mod normal Hagi n-are voie sa scape fara cateva etape de suspendare sunt subiectiv? Daca spun ca ala de la viitorul imbracat in geaca care da cu pumnul si n-a primit nici macar un galben trebuie suspendat cateva etape sunt subiectiv?
    Normal ca ai. La hagi nu e sigura suspendarea. Ala cu geaca (si cica eu nu am vazut faza) ia sigur etape. Mi se pare subiectiv sa spui "trebuia sa-i dea lu hagi sa planga sa plm" sau sa spui ca rambe nu a facur o magarie.

    Uite ma, chiar o sa ma uit in mod special la vatajelu sa vad daca isi bate chiar asa toata liga 1,joc de el in defensiva.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •