Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 238

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - Suedia 2016

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    urmatorul meci cu nationals Croatiei. unul la fel de greu si sper ca o prima victorie aduce alte victorii.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    In nici un caz, ala e cel mai usor meci Dario. Norvegia azi o sa le sparga pe croate, si asa trebuie sa facem si noi.
    Dupa 2 meciuri infernale cu Norvegia si Rusia, avem si noi o partida unde daca jucam tot asa pe aparare ca-n astea 2 meciuri, ar trebui sa batem la 6-7 goluri diferenta. Fix acuma sa ne kkm pe noi ca si cu Angola!? Am putea, daca ar fi olimpiada, dar la euro nu facem d-astea.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Le-am omorat frate in aparare. Nicio sansa nu le-am dat. Genial. Bine si Dedu a fost formidabila.
    Tocmai! Micutzul Delaparis zicea ca problema e in aparare! Simpatic!
    Martin Ambros e cel mai bun in lume in handbalul feminin pe aparare! Contra-atacul nene, acolo avem....
    Last edited by Johnny D; 7th December 2016 at 22:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. 7th December 2016, 22:10

  4. #45
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Suuuper meeeeci!!!! Dedu foarte buna, eliza reinventata, Cristina mental f bun când după ce ratase vreo 4... A dat 2 goluri la final

    Johnny, eu nici nu am putut comenta nu stiu cum ai scris atat.
    Să sperăm că nu facem surprize neplacute cu Croația.

  5. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asa-mi eliberez eu din presiune, mai ales dupa ce ne egalau rusoaicele, cred ca de vreo 5 ori ne-au egalat in repriza a 2-a!
    Dar cum egalau, cum superwoman Eliza le facea o figura din aia SF de mi le pierduse pe rusoaice pe drum!


    Imi place ca-n fine Ambros a reusit s-o convinga pe Neagu sa arunce cand echipa nu are solutii, asta tot am zis eu! Cand nu stii ce sa faci, sari si dai la poarta! Si ajuta treaba asta, in cel mai rau caz incetineste contra adversarelor decat pur si simplu sa le pasezi mingea pe lipsa de idei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #47
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Da, si eliza de atâtea ori a adus avantaj. Ultimele 5 minute le-am gestionat foarte bine. Ne.am desprins la sfârșit ) ceea ce m-a bucurat a fost bucuria lor de la sfârșit, se vede că au jucate f motivate.

  7. #48
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Da.. si bine a făcut ca a ascultat Neagu să tot dea.. si pe final a dat 2 goluri de pe dreapta )
    Îmi place antrenorul

  8. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Johnny, "pe timpuri" nationala Jugoslaviei ne aplica cate o mica corectie cand ne era lumea mai draga. Sa nu subestimam Croatia, o nationala redutabila rupta din fosta federatie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #50
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Suntem calificati cu victoria de azi, aproape, nu?

  10. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Suntem calificati cu victoria de azi, aproape, nu?
    Sa nu piarda Norvegia la Rusia si sa ne bata Croatia.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #52
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    O repriza in care le-am scos handbalul din cap

    http://www.onlinesport.ro/alte-sport...aign=last-news
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Johnny, "pe timpuri" nationala Jugoslaviei ne aplica cate o mica corectie cand ne era lumea mai draga. Sa nu subestimam Croatia, o nationala redutabila rupta din fosta federatie.
    Hai las-o-n pla! Ai vazut ce le-a facut Norvegia?
    8-8 -> 26-12! Le-au batut la scor mai mult decat dublu! Ca pe amatori!
    N-avem cum pierde cu o echipa care e asa cap mental pe parcursul meciului. Cu Martin Ambros nu cred asa ceva.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Sa nu piarda Norvegia la Rusia si sa ne bata Croatia.
    Chiar daca se-ntampla asta, n-avem cum sa nu ne calificam, avem golaveraj pozitiv, Croatia are vreo -30 in plm, ar trebui sa nu jucam o repriza sa le dam handicap destul sa aiba o sansa si pe urma in cealalta repriza ar trebui sa jucam incredibil de prost!




    Magyorsag!
    Last edited by Johnny D; 8th December 2016 at 09:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sau iar e faza cu meciu direct?
    Asta deja e o prostie, Croatia a fost pilaf 2 meciuri si sa zicem joaca unu bine, de ce sa mearga o astfel de echipa in detrimentul uneia care joaca 2 meciuri bine si unul prost ca asta ar fi cazu in care noi am pierde? Pai plm, cine o bagat regula asta cu directele o fost catastrofal de retardat, golaverajul trebuie reinstaurat in grupe tocmai din acest motiv, performanta per total trebuie rasplatita si nu doar un meci bun si atat.

    Ei probabil s-au gandit ca asa sunt mai multe meciuri cu miza, inclusiv acest meci Romania - Croatia are miza enorma, daca ar fi faza cu golaverajul ca si criteriu de departajare, meciul asta s-ar juca aproape pe degeaba, Croatia ar fi eliminata deja. Bun, am inteles asta, dar cum ramane cu corectitudinea? Nu asta ar trebui sa fie criteriul nr. 1? Sa nu promovam accidentele sa mearga mai departe ci valoarea!? Neah...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #55
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Da, exact .. nu suntem sigure de calificare încă, mai ales că am înțeles că antrenorul croatiei și-a menajat 3 jucatoare - penezic included - în a doua repriză... Așadar pregătesc intens meciul cu noi. Trebuie să fim la fel de atente si sper ca atacul să meargă mai bine!!!!

  15. #56
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Greu sa obtii ceva, ambele echipe sunt slabite fata de Olimpiada, intr-un fel atunci cand valorile scad, echipa mai mica are o sansa-n plus!
    13-11 la pauza pe nordice, insa noi am avut avantajul pe prima treime din prima repriza, l-am irosit pe niste aruncari ale Cristinei parate exceptional de portarita norvegianca si pe aceste interventii + contraatacuri ale Camilei Herem ele s-au dus la 4 goluri in fata. Noroc ca s-au relaxat nitel pe final de repriza iar noi ne-am aparat destul de bine si-am reusit sa taiem handicapul la jumate.
    Insa e de speriat cat de slabe suntem pe contra-atac, .
    ce naiba, nechita e tot gravida?

  16. #57
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Romania-Croatia

    Min. 2, avem 1-0.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #58
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    minutul 8 e 3-5
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  18. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Chiar 3-6 a fost dar era clar ca batem, si Norvegia a fost condusa cu 1-2 goluri si pe urma le-a spart!
    Croatele isi pierd capul in momentele cand echipa adversa e pe val.


    Ungaria bate pe Muntenegru! Carpa de echipa...
    Mai bine, vreau sa jucam cu ele mai departe!
    Last edited by Johnny D; 9th December 2016 at 21:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #60
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sincer mie mi se pare un meci foarte greu. Iar arbitrii ne pun să jucăm cu om în minus mai mereu.. sper sa putem să facem fata până la sfârșit!!!

  20. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai tocmai asta e, e de la arbitraj.
    Nu se poate 2 reprize la rand sa arbitreze la fel, in plus fata de cealalta repriza avem 2 goluri + atacul = victorie lejera!



    Scorul e strans si pt ca Dedu nu mai reuseste nici pe departe un meci la fel de bun.
    Bine ca l-a reusit atunci cand a trebuit, azi nu e nevoie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #62
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ești optimist. Si eu sper asta. Însă nu mi se pare victoria asa clara. Cred că trebuie să începem f bine si sper sa iutim atacurile.

  22. #63
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce world class e si Penezic!

    Trebuie sa ne desprindem la 4-5 goluri .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •