View Poll Results: pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    9 60.00%
  • egal

    4 26.67%
  • victorie Danemarca

    2 13.33%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 142

Thread: Romania - Danemarca 0-0

  1. #64
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Asa frumos a fost "iumor"...
    Voi cum va distrati pe aici? Tot la meci, tot la meci?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Gata cu gluma Daum
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Ei nu ai tras cu ochiul la meci,nu cred

    Ce l-au demis pe Daum?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #67
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    o singura data am dat cand erau reclame la aia. am mutat imediat inapoi la reclame

    apoi am vazut vreo doua minute din final ca se terminase emisunea. au fost cele mai dureroase minute. mi-am rupt falcile cascand
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #68
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    danezii au dominat finalul , bine ca am ramas cu fata curata ; Alibec nu a facut mare lucru , Keseru a ratat cateva ocazii mari ; cam sters si Stanciu
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #69
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Gata cu gluma Daum
    Nici cel mai mare antrenor de pe pamant nu-i face pe astia sa joace fotbal...asta-i materialul la ora asta.

  7. #70
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    stati ma ca aia de la tvr vor cu hagi. merg saraciile alea de ciucureti in campionat la noi ca e sub liga a 2a din georgia, baga-l pe hagi la nationala si bate cuiu, trage apa si ne apucam de hochei pe gheata.

    apropo, rotariu a fost sa se cace dupa ce a intrat?
    retired.

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Adica chiar nu trec fiorii un pic

    Eu am tinut cu Romania dar cand vad ca Alibec si Budescu nu merita sa joace si Keseru si Stanciu merita nu mi se pare ok.
    S-am mai facut din astea in fotbalul romanescu Sanmartean nu a jucat desi de prin 2009 trebuia sa joace cu Mutu in fata,jucam cu Cocis.

    Marin cazut fizic tot mijlocul cazut fizic ,frustrant cand ai un jucator ca Alibec si nu a tins mingea decat de 3-4 ori.
    Last edited by iulian_1976; 26th March 2017 at 23:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    ba ii face dar ii trebuie un antrenor cu experienta ca selectioner nu ca echipa de club ; sa nu uitam de exemplu ca Bora Milutinovic un carismatic antrenor sarb a dus la Mondial China , iar Leo Benkhaer (sau Benhaker nu mai stiu exact cum il cheama ) un olandez amator de tari exotice a calificat Trinidad Tobago
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #73
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Cine a facut programul asta cu ultimele 3 deplasari in Danemarca , Polonia si Muntenegru ? Mircea Sandu ?

  11. #74
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Pai mergem sa batem
    Erau cativa care spuneau ca Danemarca este slaba doar privind livescore.com
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #75
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Cine a facut programul asta cu ultimele 3 deplasari in Danemarca , Polonia si Muntenegru ? Mircea Sandu ?
    Se trage la sorti, nu mai e ca pe vremuri cand se stabilea la mica intelegere.
    Lordule, in calificarile din Asia am avea si noi sanse cu mortii astia.

  13. #76
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    nu e vb de calificarile din Asia , dar repet trebuie un selectioner nu un antrenor de echipe de club
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #77
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Pai mergem sa batem
    Erau cativa care spuneau ca Danemarca este slaba doar privind livescore.com
    Tie ti s-a parut Danemarca buna? O echipa cu un atac care nu da gol unei echipe cu aparare vraiste ca a noastra si care a tremurat la fiecare din singurele noastre atacuri periculoase e o echipa buna?

  15. #78
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Ca idee meciul asta era bine sa joci cu un jucator puternic intre linii si acela era Deac.

    In fata Alibec trebuia titular indiscutabil.

    Lato nu prea stiu de ce vine la nationala,cazut din minutul 10,aveau un fundas stanga ok cel care a plecat de la Craiova in Polonia.

    Marin slab fizic,imi pare foarte lent totul la ralanti,a cazut mijlocul odata cu el.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #79
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Deci din cauza lui Marin au fost Stanciu si Chipciu catastrofe. Ba, ala a fost singurul care a avut coaie sa faca ceva, sa dea o pasa, sa traga la poarta. Restul...tamaie.

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nici cel mai mare antrenor de pe pamant nu-i face pe astia sa joace fotbal...asta-i materialul la ora asta.
    Probabil dar nici sa-mi selectionezi jucatori iesiti din forma mai ales in atac. Daca nu ai material si jucatori consacrati care baga goluri in perioada asta atunci pune tineri in echipa. Macar asa speri ca in viitor vei avea mai mult de ales.
    Nu e. La inceput eu il sustineam pe neamt dar acum m-am lamurit pana la urma. E zero.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #81
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    care jucator selectionat e iesit din forma in afara de alibec?
    sau ce tineri? crezi ca daca-i arunca pe ivan si rotariu de la inceput faceam o mare schema?

    de scandari d-astea, propaganda de ***** m-am saturat. ca tineri, ca atac - care **** mea tineri si cu cine atac?
    cand o sa intelegem ca la noi fotbalul a murit si o sa luam in serios asta, nu doar ca pe o sintagma, poate ca o sa facem lucruri. asa hai sa dam vina pe daum ca levski varna rateaza din 2 metri si ca nu a inventat pe sustache vreo 2-3 jucatori de atac buni in lunile astea.
    retired.

  19. #82
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,039
    Reputatie
    1
    Keseru are vreo 19 goluri marcate sezonul asta, deci pare mai in forma decat Alibec. Stanciu si Chipciu joaca si ei meci de meci. Si eu as vrea sa-i vad intr-un meci pe Alibec si Budescu titulari, dar nu cred ca se schimba ceva.

  20. #83
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sa joace in **** mea alibec + florinel coman si budescu sa vedeti cat de morti sunt si ei, cu ivan si rotariu si cine **** mea mai vreti voi din min -1 sa ne urcam pe ei si sa ne bata armenia sa vedeti cat de lati sunt si aia.
    baaaa! budescu are 28 de ani si nu a facut nimic in cariera.
    retired.

  21. #84
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    care jucator selectionat e iesit din forma in afara de alibec?
    sau ce tineri? crezi ca daca-i arunca pe ivan si rotariu de la inceput faceam o mare schema?
    Cum care? Stanciu, Chipciu si Keseru sunt golgheteri probabil in lume si nu stiu eu. Daca pui tineri macar pariezi ceva interesant in loc de jucat la mai putina pierdere. Poate ca iese cu astia proaspeti si ambitiosi sa fie vazuti pt eventuale contracte
    Daum nu face decat sa-si asigure argumente in caz ca pierde. "Vedeti? Am selectionat pe cei mai cunoscuti si consacrati." ... si asa crede el ca isi va pastra contractul. Dar mie mi se falfaie de contractul lui. Eu vreau fotbal azi, acum. Calificare intr-o grupa relativ usoara. De ce sa-l tolerez cand de meciuri Romania nu mai inscrie un gol? Un gol !!!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •