Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 112

Thread: USR=Tinerii Frumosi si Liberi?

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    USR=Tinerii Frumosi si Liberi?

    Acum mi-e clar, acum am inteles ce era cu acele manifestatii "spontane" mobilizate pe feisbuc, acum inteleg ce e cu acei tehnocrati ceruti de feisbucii din strada.
    Totul a fost in scenariu foarte elaborat care acum a iesit la suprafata si poarta in nume: Uniunea Salvati Romania, USR!

    Deci nimic nu a fost spontan. Atacul la Parlament nu a fost spontan, atacul la partide nu a fost spontan, campania de arestari si compromiteri a DNA nu a fost intamplatoare si independenta.

    Totul a fost gandit in laboratoarele sorosiste pentru subjugarea ROMANIE!


    Din acest moment pe mine nu ma mai pacaliti, orice urmeaza va fi doar o confirmare a ceea ce v-am spus mai sus.


    Voi ce credeti?

  2. #2
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Tocmai ce spuneam ca ..

    Ne-ai descoperit, E GATA!


  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    incercati doar sa priviti faptele si evenimentele fara pic de partinire. Veti vedea ca totul se leaga perfect!!!

    Degeaba mai incearca Ciolos sa ascunda totul prin neparticiparea la scrutin alaturi de partidul sorosist.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Acum mi-e clar, acum am inteles ce era cu acele manifestatii "spontane" mobilizate pe feisbuc, acum inteleg ce e cu acei tehnocrati ceruti de feisbucii din strada."

    Timi - cred ca glumesti. ACUM ti-ai dat seama? Pana ACUM ce-ai crezut?

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    nu intelegeam cine e in spatele lor, nu intelegeam cine ii organizeaza si cum?


    acum am inteles perfect.

  6. #6
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Da pe bune acum, tu ce-ti imaginai ca fac zecile de mii de multinationali prin turnurile alea de sticla, muncesc ? HA!

    HA!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ramane intrebarea, ce vor face mutantii sorosisti dupa 11 decembrie, vor iesi in strada sa ii inlature pe alesii oamenilor? Vor da o lovitura de stat? Acum ca au o fata, au in nume, poate incepe razboiul civil, acum e lupta intre ei si restul lumii!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    De ce laudă atât de mult americanii anticorupția noastră? Nu au văzut că unele dosare sunt evident folosite în scopuri politice, iar altele sunt atât de prost instrumentate că nici nu apucă să intre la judecata de fond? Primul răspuns ar putea fi justificat de 'exportul de democrație' aplicat de aceștia în țările de interes strategic. Totuși, nu mă pot abține să remarc o mare ciudățenie: analizând practicile politicienilor și demnitarilor americani, DNA-ul și întreaga legislație anticorupție de la noi ar fi mult mai utile la ei decât aici (doamna lulutza ar face ravagii în America!). S˜i, atunci, de ce nu ne dau ei un exemplu? Să avem după cine să învățăm...Al doilea răspuns ar putea fi justificat de interesele sponsorilor, corporațiile multinaționale. Vă las să alegeți: prima variantă de răspuns, a doua, sau poate amândouă la un loc. E o țară liberă. Încă.

    Libera pe dracu!

  9. #9
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post

    1) Din acest moment pe mine nu ma mai pacaliti, orice urmeaza va fi doar o confirmare a ceea ce v-am spus mai sus.


    2) Voi ce credeti?
    Se cam bat cap in cap cele doua. Pe de-o parte spui ca esti perfect convins ca ai dreptate in ceea ce spui, pe de alta parte ii intrebi pe ceilalti ce parere au despre subiect. Nu prea poti avea dialog cu cineva care este ultralamurit.

    Legat de isteria sorosista, cred ca Tribunul jubileaza acolo unde este. Pe vremuri era exclusiv ''argumentul'' lui si al altor grupuscule nationaliste. Teoria asta scoasa la naftalina si repetata pe sistemul ''daca repeti un neadevar el tinde sa devina credibil pentru multi dintre oameni'' se pliaza perfect pe mentalul paranoid al multora dintre romani.

    Oricum, daca exista o formatiune politica unde cei numiti ironic tinerii frumosi si liberi de catre cei cu creierii racordati la televiziunile lui Ghitza si Voiculescu, se vor aglutina, aceea nu este USR, ci DEMOS.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #10
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Se cam bat cap in cap cele doua. Pe de-o parte spui ca esti perfect convins ca ai dreptate in ceea ce spui, pe de alta parte ii intrebi pe ceilalti ce parere au despre subiect. Nu prea poti avea dialog cu cineva care este ultralamurit.

    Legat de isteria sorosista, cred ca Tribunul jubileaza acolo unde este. Pe vremuri era exclusiv ''argumentul'' lui si al altor grupuscule nationaliste. Teoria asta scoasa la naftalina si repetata pe sistemul ''daca repeti un neadevar el tinde sa devina credibil pentru multi dintre oameni'' se pliaza perfect pe mentalul paranoid al multora dintre romani.

    Oricum, daca exista o formatiune politica unde cei numiti ironic tinerii frumosi si liberi de catre cei cu creierii racordati la televiziunile lui Ghitza si Voiculescu, se vor aglutina, aceea nu este USR, ci DEMOS.

    suie mteaua
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Se cam bat cap in cap cele doua. .....
    deloc.

    repet, eu multa vreme nu am inteles subtilitatea fenomenului. nu intelegeam cum niste tineri pot bate cu petul in asfalt pentru cauze moarte gen "salvam rosia montana" dar nu protestau pentru spete fundamentale si de interes general. Ies in strada si cer demisii pentru ursul din Sibiu dar nu cer demisii pentru oamenii care mor zilnic pe drumurile patriei din cauza lipsei infrastructurii.

    Vreau sa zic ca lupta pentru tinte false, se dau virgini si militeaza pentru distrugerea domocratiei. Acum cand am reusit sa fac legatura intre protestatarii din strada , tehnocratii lu' peste si Salvatorii Romaniei ai lui Nicusor si am constatat ca sunt aceiasi oameni, ce vrei sa nu am certitudini?

    Da, v-am cerut parerea, poate ceea ce vad eu nu exista ........dar daca argumentul vostru este din nou antena 3 si voiculescu, lasati-o asa.
    Last edited by tim; 27th October 2016 at 15:41.

  12. #12
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce te mira asocierea cu cele doua televiziuni, de vreme ce vehiculezi cam aceleasi idei...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Tylere, ce spune basescu acum eu spun de 5 ani. Asta inseamna ca eu repet ce zice basescu?

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu-mi incarc memoria cu toate tampeniile.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    nici cimi , dar si el combate.
    tot fara argumente.


    sa inteleg ca nu are rost sa te intreb de Cosette Chisarau!

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dar batranii urati si inrobiti de ce oare nu au voce?
    Corul robilor e in principiu mai celebru decat muzica dance.
    Aia in necaz sunt in teorie mai indarjiti in lupta decat aia ce nu au probleme.

  17. #17
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Unii care sunt de alta parte a baricadei decat jegurile pesediste?!
    Sa-i infieram cu manie proletara, zic...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Pe cine dracu crezi ca-l intereseaza rahatul numit usr?

  19. #19
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    pt pedeseristi este un ghimpe in talpă acest Nicușor Dan


  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Trump Presedinte- lumea se schimba.
    http://www.cotidianul.ro/americanii-...-trump-291069/

  21. #21
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Generația Facebook: cinci defecte la un scandal

    1. Este violentă. Etichetarea, blestemul și înjurătura sunt tot agresiuni. De ce apelează ”generația ” la violență verbală? Fiindcă este totalitară.
    2. Este totalitară. Cei care au altă opinie sunt desființați. Nuanțele nu sunt percepute: ori ești cu noi, ori împotriva noastră. De ce ”generația” respinge alte opinii? Fiindcă este egoistă.
    3. Este egoistă. Nimeni n-a întrebat copiii din rural ce vor, WC sau tabletă? De fapt, ”generația” este cea care își dorește WC-uri de oraș în școlile sătești, înaintea tabletelor. De ce se rușinează cu rudele sărace de la țară? Fiindcă este materialistă.
    4. Este materialistă. Civilizația este asimilată confortului, nu culturii. Nu contează ce știi, dacă nu ai dotări de ultimă oră, nu ești modern, nu ești civilizat. De ce este ”generația” obsedată de material? Fiindcă este incultă.
    5. Este incultă. De ce? Fiindcă n-a avut tablete când era la școală, ci doar WC cu apă curentă, în școlile de la oraș
    http://www.dcnews.ro/mobile/genera-i...al_523021.html
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •