View Poll Results: Dinamo - Astra

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    2 50.00%
  • X

    0 0%
  • 2

    2 50.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Etapa 14: Dinamo - Astra 2-2

  1. #43
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu cred ca totul a fost pregatit minutios, inclusiv declaratiile lui Schimi gol.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Pentru tactica Andone trebuie demis. Pentru pregatirea fizica Andone trebuie demis. Pentru strategiile impuse jucatorilor Andone trebuie demis. Ce contract o fi incheiat cu Negoita ? Ceva gen contract Piturca ? Probabil. Oricum Andone mai bine s-ar ocupa de cresterea nepotilor (daca are). Cred ca a sosit timpul ca Andone sa mai lase si pe altii sa antreneze.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Quote Originally Posted by Leo View Post

    Quote Originally Posted by timache View Post
    ce ai mah apucatule?
    Nu are nimic, asta e nivelul lui. Cel maxim, vreau sa spun.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E prea mult spus ca s-a furat.
    Indubitabil.
    Mie nici nu imi place cum suna ''furat'' ... mult mai adevarat este ''japca pe fata''.
    Acuma, ca nu se prinde nici capitanul, putem spune ca jiji a devenit extrem de subtil. Chit ca face asta de (multi) ani de zile.
    Babaetz ... cu tusierii NE fura gigi, BA. Adica centralul (pe care sunt atintiti aproape toti ochii) fac pe intransigentii, uefomanii, impartialii ... dar te arde urzica de 2 ori. Sau Sovre, sau Onicas (cred ca asta nu mai e, dar era acum cativa ani, l-am vazut eu pe Ghencea, eram acolo). Cu astia e cel mai simplu, daca respectivii au si o varsta.
    De ce o fura jiji pe Dinamo ? Pentru ca nu o vrea in playoff. Craiova, Dinamo, franele, Astra ... nu au ce cauta acolo. Playoff e locul ideal pt sclaveti gen viitorul, botosei, pandurii ... echipe care iti asigura 18 puncte si daca nu te prezinti.

  5. #47
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Indubitabil.
    Mie nici nu imi place cum suna ''furat'' ... mult mai adevarat este ''japca pe fata''.
    Acuma, ca nu se prinde nici capitanul, putem spune ca jiji a devenit extrem de subtil. Chit ca face asta de (multi) ani de zile.
    Babaetz ... cu tusierii NE fura gigi, BA. Adica centralul (pe care sunt atintiti aproape toti ochii) fac pe intransigentii, uefomanii, impartialii ... dar te arde urzica de 2 ori. Sau Sovre, sau Onicas (cred ca asta nu mai e, dar era acum cativa ani, l-am vazut eu pe Ghencea, eram acolo). Cu astia e cel mai simplu, daca respectivii au si o varsta.
    De ce o fura jiji pe Dinamo ? Pentru ca nu o vrea in playoff. Craiova, Dinamo, franele, Astra ... nu au ce cauta acolo. Playoff e locul ideal pt sclaveti gen viitorul, botosei, pandurii ... echipe care iti asigura 18 puncte si daca nu te prezinti.
    calcul corect
    A ramas cfr-ul ultima piedica, dar la ei o sa mearga usor cu inca o depunctare
    Si inca ceva, ca tot ai zis de pandurii...presimt ca vor supravietui cat sa termine si returul, tot cu oamenii de baza de acum. Vor mai gasi resurse financiare de undeva iar in play-off se platesc datoriile inapoi

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era totusi 2-0. Nu mai pot sa spun ca m-a furat la 2-0 o echipa care n-a ajuns la poarta 80 de minute. Si cand a ajuns, dl Balaj a dat credit apararii Pot sa spun ca negoita e o jigodie iehovista rupta in cur si alone un cretin. Cu om in plus si in fata unei echipe mizere, te joci cu puțica la aia in teren. De fapt, te joci cum vrea pla ta. Aaa, ca ai vopsit cu spor si echipa s-a sufocat, tu alone fiind multumit, atunci da-te-n plm de martalog!

    LE. Da, poti sa dai cu spreiul dupa gandaci. Da' mai buna o dezinsectie la domiciliu.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 30th October 2016 at 11:43.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    ... dar te arde urzica de 2 ori. Sau Sovre, sau Onicas .........
    perfect deacord.
    cand va spuneam eu de Orbulet care o facea pe otelul cam pioana , nu ati crezut!

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    am dubii mari la gol si nu cred ca a fost penalty.
    Daca au luat deciziile corecte(nu cred) atunci genial arbitraj, daca nu o jepcarie de ultima speta
    Pai n-a fost!
    Dinamo a fost pe-atat de dezavantajata de arbitraje anu asta, pe cat a fost dezgustatoarea de mortaciune monetara avantajata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vezi, lucrul asta vreau sa il evit. Sa devin un timache plangacios, chiar si la 7 ani dupa scriptura. Chiar daca in sinea mea, sau pe forumurile afiliate, poate voi nuanta altfel

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Aaa, ca ai vopsit cu spor si echipa s-a sufocat, tu alone fiind multumit, atunci da-te-n plm de martalog!
    Da, am vazut si asta. Insa jucasera bine 60 min, apoi s-au relaxat. Echipa din fata lor nu punea probleme, au zis ca merge la asteptare. Poate erau si obositi.

    Dar japca e japca, asa cum a fost si in cazul Craiovei la Timioara, Medias, Steaua. Nu poti trece peste. Arbitrajul trebuie sa fie impartial pentru toti, nu doar pentru unii.

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    App de amintiri, va mai aduceti aminte de Florin Bratu? Cum simula el penaltiurile? Era sufficient sa se apropie de careul advers si deja dynamo avea in penalty.

  12. #54
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si ce plm, nu am recunoscut? Si Mihalcea la fel, imi vine repede in minte. Dar in fotbalul romanesc se joaca la penalty din 101 ien, nu stiu de ce ai sarit tocmai la Bratu...

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    FCD,Man.Utd ,Barca,Juve,BM,BVB sau dinamo?
    Hotaraste-te dracului odata!

  14. #56
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    "Golul doi al lui Dinamo e cea mai frumoasă combinație pe care am văzut-o de când am venit în România. Timingul a fost extraordinar, totul a corespuns", a zis Christoph Daum la DolceSport.

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Mai bine nu venea!

  16. #58
    sport legend Mario375's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Tactica a fost perfecta, de mare antrenor, asa ca nu o mai criticati atata!

    Dai doua goluri dupa care o lasi mai moale, sa nu se epuizeze jucatorii, ca doar urmeaza etapa de Liga Campionilor.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    La televizor. Chiar 2 zile consecutive. Cunsuma si asta energii, n-ai ce-i face.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •