Si eu zic sa facem .
Imi pare bine ca facem pronosticuri la WTT. Imi plac probele pe echipe, iar WTT este printre putinele concursuri pe echipe din sezon; practic mai este doar Japan Open si din 4 in 4 ani Olimpiada.
Ma grabesc cu pronosticurile pentru ca merg la Cluj la Europenele de gimnastica; daca sunteti pe-acolo, precis ne gasim.
Pronosticuri World Team Trophy 2017
Echipe
1. Rusia
2. Japonia (sper)
3. USA
4. Canada
5. China
Baieti
1. Yuzuru HANYU
2. Shoma UNO
3. Nathan CHEN
4. Boyang JIN
5. Patrick CHAN
R. Jason BROWN
Fete
1. Evgenia MEDVEDEVA
2. Elena RADIONOVA
3. Mai MIHARA
4. Gabrielle DALEMAN
5. Ashley WAGNER
R. Wakaba HIGUCHI
Perechi
1.Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
2. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
3. Cheng PENG/Yang JIN
4. Kirsten MOORE-TOWERS/Michael MARINARO
5. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
R. Sumire Suto/Francis BOUDREAU-AUDET
Dansuri
1.Ekaterina BOBROVA/Dmitri SOLOVIEV
2.Madison CHOCK/Evan BATES
3. Kaitlyn WEAVER/Andrew POJE
4.Shiyue WANG/Xinyu LIU
5. Marie-Jade LAURAULT/Romain LE GAC
R. Kana MURAMOTO/Chris REED
Last edited by Tracoromana; 16th April 2017 at 21:06.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
Pronosticuri World Team Trophy 2017
Echipe
1. Rusia
2. USA
3. Japonia
4. Canada
5. China
Baieti
1. Yuzuru HANYU
2. Shoma UNO
3. Nathan CHEN
4. Boyang JIN
5. Patrick CHAN
R. Jason BROWN
Fete
1. Evgenia MEDVEDEVA
2. Gabrielle DALEMAN
3. Mai MIHARA
4. Elena RADIONOVA
5. Ashley WAGNER
R. Wakaba HIGUCHI
Perechi
1.Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
2. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
3. Cheng PENG/Yang JIN
4. Kirsten MOORE-TOWERS/Michael MARINARO
5. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
R. Sumire Suto/Francis BOUDREAU-AUDET
Dansuri
1.Ekaterina BOBROVA/Dmitri SOLOVIEV
2. Kaitlyn WEAVER/Andrew POJE
3. Madison CHOCK/Evan BATES
4. Shiyue WANG/Xinyu LIU
5. Marie-Jade LAURAULT/Romain LE GAC
R. Kana MURAMOTO/Chris REED
World Team Trophy 2017
Echipe
1. Rusia
2. Canada
3. USA
4. Japonia
5. China
Baieti
1. Yuzuru HANYU
2. Shoma UNO
3. Nathan CHEN
4. Boyang JIN
5. Patrick CHAN
R. Jason BROWN
Fete
1. Evgenia MEDVEDEVA
2. Mai MIHARA
3. Elena RADIONOVA
4. Gabrielle DALEMAN
5. Wakaba HIGUCHI
R. Ashley WAGNER
Perechi
1. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
2. Cheng PENG/Yang JIN
3. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
4. Kirsten MOORE-TOWERS/Michael MARINARO
5. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
R. Sumire Suto/Francis BOUDREAU-AUDET
Dansuri
1. Madison CHOCK/Evan BATES
2. Kaitlyn WEAVER/Andrew POJE
3. Ekaterina BOBROVA/Dmitri SOLOVIEV
4. Marie-Jade LAURAULT/Romain LE GAC
5. Shiyue WANG/Xinyu LIU
R. Kana MURAMOTO/Chris REED
[QUOTE=Tracoromana;4367920]Imi pare bine ca facem pronosticuri la WTT. Imi plac probele pe echipe, iar WTT este printre putinele concursuri pe echipe din sezon; practic mai este doar Japan Open si din 4 in 4 ani Olimpiada.
Ma grabesc cu pronosticurile pentru ca merg la Cluj la Europenele de gimnastica; daca sunteti pe-acolo, precis ne gasim.
Aici sunt si eu, azi am ajuns
Pronosticuri WTT 2017:
Teams:
1. Rusia
2. Canada
3. USA
4. Japonia
5. China
Men:
1. Yuzuru Hanyu
2. Shoma Uno
3. Nathan Chen
4. Boyang Jin
5. Patrick Chan
Ladies:
1. Evgenia Medvedeva
2. Gabrielle Daleman
3. Ashley Wagner (sper intr-o revenire )
4. Mai Mihara
5. Elena Radionova
erechi
1.Evgenya Tarasova/Vladimir Morozov
2. Vanessa James/Morgan Cipres
3. Cheng Peng/Yang Jin
4. Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro
5. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
Dansuri
1.Madison Chock /Evan Bates
2.Ekaterina Bobrova/Dmitry Soloviev
3.Kaetlyn Weaver/Andrew Poje
4.Shiyue Wang/Xinyu Liu
5. Marie-Jade Laurault/Romain Le Gac
"Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela
"Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
Echipa de Gimnastică a României-Simply the best
Echipe
1. Rusia
2. USA
3. Canada
4. Japonia
5. China
Baieti
1. Yuzuru HANYU
2. Shoma UNO
3. Nathan CHEN
4. Boyang JIN
5. Patrick CHAN
R. Maxim KOVTUN
Fete
1. Evgenia MEDVEDEVA
2. Gabrielle DALEMAN
3. Mai MIHARA
4. Elena RADIONOVA
5. Karen CHEN
R. Ashley WAGNER
Perechi
1. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
2. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
3. Cheng PENG/Yang JIN
4. Kirsten MOORE-TOWERS/Michael MARINARO
5. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
R. Sumire Suto/Francis BOUDREAU-AUDET
Dans
1. Madison CHOCK/Evan BATES
2. Ekaterina BOBROVA/Dmitri SOLOVIEV
3. Kaitlyn WEAVER/Andrew POJE
4. Shiyue WANG/Xinyu LIU
5. Marie-Jade LAURAULT/Romain LE GAC
R. Kana MURAMOTO/Chris REED
Rezultate WTT 2017
Organizatorii (Federatia japoneza + ISU) considera rezultatele de la FS ca ierarhie individuala finala. Astfel Yuzuru Hanyu si Weaver/Poje au locul I. (vezi Gala wtt 2017 http://www.eurovisionsports.tv/isu/s...ing-ice-dance/).
La fel a fost si la WTT 2015 cand Papadakis/Cizeron au avut primul FS si locul I, desi la general au fost locul 2.
Calculez si eu la fel pronosticurile.
Daca considerati alte criterii, spuneti, cadeti de acord, si voi modifica.
Tracoromana
Echipe 3,4,5 = 17p
Baieti 1,2 = 18p
Fete 1,4 = 14p
Perechi 3,4,5 = 17p
Dans 2,4,5 = 18p
Punctaj = 84p
florik2000:
Echipe 4,5 = 10p
Baieti 1,2= 18p
Fete 1 =9p
Perechi 3,4,5 = 17p
Dans 4,5 = 10p
Punctaj = 64p
sisy
Echipe 3,5 = 12p
Baieti 1,2 = 18p
Fete 1,2,4 = 23p
Perechi 4,5 = 10p
Dans 3 = 7p
Punctaj = 70p
ice_girl
Echipe 3,5 =12p
Baieti 1,2 = 18p
Fete 1,5 = 14p
Perechi 3,4,5 = 17p
Dans 4,5 = 10p
Punctaj = 71p
tinkerbell11
Echipe 5 = 5p
Baieti 1,2 = 18p
Fete 1 = 9p
Perechi 3,4,5 = 17p
Dans 4,5= 10p
Punctaj = 59p
Clasament WTT 2017
1. Tracoromana 84p
2. ice_girl 71p
3. sisy 70p
4. florik2000 64p
5. tinkerbell 59p
Clasament general 2016/2017 si podium
1. tinkerbell 657p
2. sisy 632p
3. Tracoromana 628p
4. corina_mee 584p
5. florik2000 578p
6. icegirl 490p
7. Geografu 482p
8. maddoc 452p
9. AliAle 203p
10. whishper 61p
Last edited by Tracoromana; 24th April 2017 at 13:19.
"Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."
N-am terminat tocmai rau dar sper ca in sezonul olimpic sa fiu si eu pe podium
Multumim Flavia pt calcule
"Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela
"Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
Echipa de Gimnastică a României-Simply the best
Bravo si multumim Flavia
Zbor pana la stele.