View Poll Results: pronostic

Voters
14. You may not vote on this poll
  • victorie Kazahstan

    2 14.29%
  • egal

    6 42.86%
  • victorie Romania

    6 42.86%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 99 of 99

Thread: Kazahstan - Romania 0-0

  1. #85
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Sunt foarte de acord! La reluare, da, e clar ca si lumina zilei ca se impunea si penalty. Eu doar incercam sa-i gasesc niste circumstante atenuante arbitrului; faza s-a intamplat repede, a parut ca si o prelungire cu capul a lui Hoban, apoi repede prelungire Grigore si sut Stancu. Daca in locul lui Grigore era unul mai teatral, sunt sanse sa fi fluierat arbitrul. Si tot in apararea arbitrului, nu era pozitionat pe partea pe care a avut contactul cu cotul. M-am uitat si acum pe youtube si la prima impresie nu pare penalty Dar la reluare nu exista dubiu de intentie, fault si locul unde a avut loc.
    N-are nici o scuza arbitrul, era la 5m de faza si cu fata spre jucatori. La fel cum nu are nici o scuza pt multe alte faulturi de galben trecute cu vederea.

  2. #86
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu intamplator a facut cariera vorba aia cu 'nu-i da romanului cat poate sa duca'. Am luat suturi, palme, pumni, umeri-craci si tsukahare din toate pozitiile si n-a parut nicio secunda ca am avea ceva impotriva. Unii flamanzi, mai smecheri, s-au ascuns ca viezurii, ceilalti au varsat dintii si borsul pe linoleum, de zici c-au facut pregatirea tehnica cu Tarantino.

    Penalty ratat, minge scoasa din poarta, cazatura in nas cu poarta goala, aici sunt punctele care ne lipsesc. Daum a cazut in plasă si a convocat toate rapandulele umflate cu pompa. Intai Filipetto, acum Tosca si Enache. Dupa ce ca avem doar un coi, il mai palpam si cu tesla. Plm...

    PS. Ciorbica, noi te apreciem pt spiritul combativ, dar sa n-ai iesirile astea prin Constanta, ca te jupoaie de viu mârzacii ghencisti

  3. #87
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    cred ca leul are dreptate in ceea ce-l priveste pe daum. numai adoptarea unui comportament cameleonic ros-albastru care sa-l fereasca de gura presei si a opiniei publice majoritar fecesebiste ar putea justifica mentinerea ca titulari a celor doua maini moarte pe care le avea si cashcheta .vorbesc de grasu' ala de la chiajna ,din pacate am invatat si cum il cheama si de motanul cu implant de par care este cel mai bun marcator de penaltiuri din istoria nationalei .
    aseara , cu exceptia unui sut prins de portarul advers la cativa centimetri in afara portii , grasu ala penibil a pierdut absolut toate mingile : pase jenante ,preluari penibile ,caderi teatrale ,ba ,pe deasupra a fost si cel mai bun fundas al kazahilor scotand un gol ca si facut ...va spun cu mana pe inima ,orice mijlocas dreapta din liga I este mai bun decat acest gras peltic si jenant ...
    faptul ca adi minune asta este si foarte activ , coroborat cu absenta aproape totala a lui stancu ( la faza la care a alunecat enache ,chelu' a vrut s-o dea in poarta ,in niciun caz n-a vrut sa centreze) au facut ca atacul nostru sa fie sublim dar sa lipseasca cu desavarsire ...
    Last edited by cimitiru' ghencea; 12th October 2016 at 11:32.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #88
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu intamplator a facut cariera vorba aia cu 'nu-i da romanului cat poate sa duca'. Am luat suturi, palme, pumni, umeri-craci si tsukahare din toate pozitiile si n-a parut nicio secunda ca am avea ceva impotriva. Unii flamanzi, mai smecheri, s-au ascuns ca viezurii, ceilalti au varsat dintii si borsul pe linoleum, de zici c-au facut pregatirea tehnica cu Tarantino.

    Penalty ratat, minge scoasa din poarta, cazatura in nas cu poarta goala, aici sunt punctele care ne lipsesc. Daum a cazut in plasă si a convocat toate rapandulele umflate cu pompa. Intai Filipetto, acum Tosca si Enache. Dupa ce ca avem doar un coi, il mai palpam si cu tesla. Plm...

    PS. Ciorbica, noi te apreciem pt spiritul combativ, dar sa n-ai iesirile astea prin Constanta, ca te jupoaie de viu mârzacii ghencisti
    din cate stiu eu ,ciorbica n-are tricou cu "doar dinamo bucuresti " ca ronnie ,de exemplu ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #89
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu intamplator a facut cariera vorba aia cu 'nu-i da romanului cat poate sa duca'. Am luat suturi, palme, pumni, umeri-craci si tsukahare din toate pozitiile si n-a parut nicio secunda ca am avea ceva impotriva. Unii flamanzi, mai smecheri, s-au ascuns ca viezurii, ceilalti au varsat dintii si borsul pe linoleum, de zici c-au facut pregatirea tehnica cu Tarantino.
    pe vremuri se raspundea cu aceiasi moneda. dar de cand suntem membrii ue suntem pacifisti si la fotbal
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #90
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    pai a incercat sapunaru si a ramas fara dinti ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #91
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    L-a prins ala cu dintii intr-un loc nepotrivit. Baietii trageau cu dintii de un punct, deja Cacarusanu topaia pe langa minge 50 de secunde pana sa repuna.

  8. #92
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    pai a incercat sapunaru si a ramas fara dinti ...
    pacat ca n-a jucat maxim. ala rupea niste glezne ...
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  9. #93
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    data viitoare cand mergem la de astai cu covor imprumutam casca lui czech si niste chestii de alea de pus intre dinti si capul adversarului
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  10. #94
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    din cate stiu eu ,ciorbica n-are tricou cu "doar dinamo bucuresti " ca ronnie ,de exemplu ...
    As zice ceva si de dinamo, dar mi-e frica de leoaica de pe Bega. Ultima data mi-a tras-o pt un nevinovat **** dinamo.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Gata cu osanalele pe GIGI SPORT !
    1. Montenegro - calificata direct
    2. Polonia - la baraj cu voi
    3 sau 4 Romania - mai asteptam o tura ... pentru alte sperante desarte ...

    Am vaga impresie ca si actuala selectie este facuta cu scopul de a "vopsi" ceva "jucatori" pentru vanzare. Exemplu : Adi Popa (sau cum i se spune -- popa prostu), Enache (e pe tusa la echipa de club ...)

    Oricum, daca nu SCHIMBAM ECHIPA degeaba tot schimbam antrenorii. Macar daca tot ratam calificare dupa calificare macar sa ne facem o echipa ca lumea.
    Ar mai fi multe de spus, dar eu sunt complet dazamagit, sa spuna altii.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  12. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #97
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Din pacate arbitrajul mizerabil a permis un joc extrem de dur al cazacilor si asta pe un teren de *****.
    urasc sa pun infrangeri,e pe seama aebitrajelor si a conditiilor de joc, dar aici chiar au contat astea.

    E de neinteles ce cauta jucatori precum Enache la Nationala.
    Mai sunt vreo cativa care ar merita o pauza prelungita.
    Per total Daum imi place, a inceput sa faca niste mici schimbari prin lot, unele chiar promitatoare. Faceam cu nervii daca il mai vedeam pe Rat de ex.
    A venit si cu metoda, are si ceva abordari neconventionale de care lumea rade dar cred ca nu sunt rele.
    Dar Daum nu poate sa dea minte unor cretini si sa-i faca sa gandeasca atunci cand sunt pe teren.

    Stanciu de ex e un jucator foarte talentat dar cam tamp.
    I s-a tot spus ca e mare scula si actioneaza in consecinta desi nu-l duce mintea.
    Asa ca strica puzderie de mingi si e mult prea egoist.
    Poate ca Daum ar trebui sa-l mai tempereze desi omul ar vrea sa-l vada crescand in joc.

    Popa are viteza dar alearga ca o gaina fara cap; uneori ii iese, de cele mai multe ori nu.

    Stancu nu poate mai mult decat specula in careu si 11m.
    E genul de atacant bun daca e sustinut de o echipa agresiva ce-i cara mingi utile, ceea ce nu e cazul.
    Nu mi-a placut niciodata, dar marcheaza mai constant decat concurenta pe post.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Concluzii dupa Kazahstan-Romania :

    1. Protejatul supteran nu vrea sa ne spuna de ce e *****.
    2. Noi insa stim.
    3. Fotbalistii nostri nu au castigat in Kazahstan.
    4. Fotbalistii nostri au alunecat.
    5. Christoph Daum e neamt.
    6. fcsb e avantajata de arbitraje.
    7. Dinamo e dezavantajata de copiii de mingi.
    8. CSU Craiova e o clona ofensiva.
    9. Ala mic si gras e penibil si peltic, dar nu e de la Chiajna.
    10. '' Vadiiiiiiiim ... ''

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    De acord cu concluziile de mai sus, corecte, aferente.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    As zice ceva si de dinamo, dar mi-e frica de leoaica de pe Bega. Ultima data mi-a tras-o pt un nevinovat **** dinamo.
    Si normal! Dinamo e catzelusha ei scumpa si draga, mai presus de orice inger! N-ai cum scapa nepedepsit dupa asa ceva.
    Last edited by Johnny D; 24th October 2016 at 10:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •