View Poll Results: Steaua-CSU Craiova

Voters
10. You may not vote on this poll
  • 1

    2 20.00%
  • X

    3 30.00%
  • 2

    5 50.00%
Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 393 of 393

Thread: Etapa 11: Steaua-CSU Craiova 2-1

  1. #379
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Macar furtul ghencist sa-l inregistreze la osim, daca marca era prea scumpa


    Chiar si D&D saluta acest post!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #380
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    "Exista informatii ca inainte de meci doi dintre jucatorii nostri au fost abordati prin intermediari. Nu li s-a cerut explicit sa nu joace la maxim, dar li s-a promis ca vor ajunge la FCSB. Unul dintre cei doi isi termina contractul in vara si chiar poate ajunge la FCSB. Ambii au fost in primul 11. Se stiu si numele..."

    da.asa este.am si eu acesre informatii.
    sper ca in zilele urmatoare sa se rupa pisica in doua.
    prea multe mizerii in fotbalul romanesc.adica fotbalul fecesebist.

  3. #381
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    unul dintre ei ar fi acka.
    sper ca o data cu insanatosirea lui kay si a lui popov sa se duca dupa mateiu.
    si parcul si gradina botanica au fost reamenajate.asa ca poate sa se antreneze linistit acolo. pana la 30 iunie 2017.pentru fecesebe.
    altul,vesnicul ivan.pohta ce-a pohtit a puscariasului.dar asta are contract pana in 2020.de fapt nu exista zi ca interpusii oierului sef sa nu-i contacteze familia.

    cum zicea moderatorul oltean pierdut?
    javre domnule,javre.
    ma refer la ademenitori.
    prosti insa sunt aia care accepta.viata la stana.

  4. #382
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Încântarea și exasperarea
    Golul lui Vătăjelu și penalty-ul lui Radu Petrescu


    Pândit de câteva riscuri, o scriu totuși fără ezitare: Steaua – Craiova a fost cel mai bun meci din acest campionat pauper în fotbal. Nu s-a observat calitatea jocului din cauza acelei erori inumane de arbitraj – de ce nu ar exista și așa ceva? – din minutul 78, când un henț din afara careului a produs un penalty. Ore întregi s-a discutat numai și numai despre asta, ignorându-se ritmul, viteza, angajamentul ambelor echipe cu totul neobișnuit pentru un meci din bătătura noastră. Abia după două zile, Alin Buzărin a îndrăznit să folosească vorba rară „frumusețe” în titlul articolului său: „Frumusețea înfrângerii craiovene”.

    Într-adevăr, a existat și așa ceva – în primul și primul rând golul lui Vătăjelu pe care în orice Eurogoluri l-ați fi văzut ați fi țâțâit uimiți și imediat umiliți că la noi nu vedem asemenea execuție: pasă perfectă în adâncime Băluță, sprint lung de o rapiditate necunoscută, șut imparabil și gol. Dacă aș avea vreo putere, aș fi dat faza asta de tot atâtea ori cât păcătoșenia aia de henț din afara careului. Dar nu ne stă în caracter și nici în rating. Un penalty acordat scandalos fascinează mai vârtos decât splendoarea unui gol. Ne îndreptăm cu ochii larg deschiși și cu gura bogată în huiduieli spre următoarea aberație: vom ține minte meciurile după erorile lor de arbitraj! Cu toate riscurile, nu mă înscriu în această mulțime. Pentru mine – puteți fi sau nu de acord – penalty-ul lui Radu Petrescu nu afectează frumusețea golului lui Vătăjelu.

    Trebuie să le ținem minte pe amândouă, dar nu în egală măsură. O încântare poate „bate” o exasperare.
    În aceeași ordine de idei, am văzut Steaua – Craiova după un Zenit cu Spartak, adică tot între două fruntașe ale campionatului rusesc. Las deoparte ghinioanele lui Lucescu cu portarii săi, nu discut că și acolo s-a huiduit la arbitru – ceea ce m-a interesat a fost calitatea jocului lor față de al nostru. În pofida atâtor stranieri de acolo, superiori unor Boldrin sau De Amorim de-ai noștri, meciul de la București nu a fost cu nimic inferior celui de la Sankt Petersburg. Aș spune chiar că am găsit mai mult talent la noi. E, poate, vremea ca după atâtea luni de la Euro 2016 să apreciem – nu ca o mângâiere, nu ca o alinare – că acolo Rusia nu a ieșit mai puțin penibil decât România.

    Sigur că asta nu ne ajută cu nimic în expediția naționalei care începe mâine. E o situație în care se cuvine să nu fii nici lugubru, nici prea salubru. Rămâne în vigoare doar articolul antologic al lui Radu Paraschivescu de la începutul mandatului german: „Domnule Daum, așteaptă-te!”.

    http://blogsport.gsp.ro/cosasu/2016/...i-exasperarea/

  5. #383
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    ce vrei internationalule,este greu de priceput ca regula cu jucatorul sub 21 de ani impusa prima data de frf si cunoscuta de lumea fotbalistica,atacata la cncd, nu are nicio legatura cu regula internationala impusa la lotul u21.
    dar daca iti este gandul doar la c....e
    probabil esti printre aia care au votat pe gsp ca hentul a fost in careu.

    ps.Important. Acest amendament este valabil doar in acest campionat. In mod normal, din vara viitoare se va aplica regula la forma initiala (jucator de maxim 21 de ani)."
    asa ca v-ati facut regula asta dupa bunul vostru plac. de fecesebisti.
    pe atunci nu-l aveati pe tanase nici ppe popescu,nici pe man.
    clar?
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu a fost in ccareu
    Of..
    Pacat ca-mi pierd timpu sa explic lucruri.
    Pe tine nu te intereseaza ca regula u21 exista (wow) in destule campionate in forma in care e acum in ro, forma care nu o sa se schimbe niciodata pentru ca e tot aia de se foloseste la selectionatele u21, te intereseaza sa gasesti suficiente motive sa te victimizezi si suficienti prosti care sa te creada ca poate asa o sa para ca ai si dreptate.

    Dar ghici ce..nu ai dreptate. Eu am dreptate. Doare? Doare

  6. #384
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0

    asta sufera de prea mult narcisism

    eu de tine imi amintesc doar cum cerseai gastii lui marius sa fii pus moderator.
    stateai gura casca pe sectiuni.si din cand in cand scoteai un sunet neinteligibil.pe care il voiai a fi de aprobare pentru gasca.
    tipic comportament de sluga.


    si ai adus argumentul stupid ca ai si cetatenie germana.




    ps.restul ce defulezi pe aici este doar can can.de faisbucist fecesebist.

  7. #385
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    asa reactie.... cred ca a usturat replica lui reivan ca altfel nu imi explic
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #386
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0


    parerea slugilor nu conteaza.

  9. #387
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    atunci ce te tot omori sa raspunzi? las-o asa cum a cazut
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #388
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Prea multe emoticoane, prea multe minciuni, prea multa durere, prea galagios, prea plictisitor.

    Nu merita, daca el vrea sa ramana asa cine sunt eu sa-i stau in cale? Pe calut baietii, u21 inseamna doar de la 20 in jos, regulamentele le face fcsb pentru ca gigi si burleanu sunt mana in mana cu soros, pe caluti flacaii mei

  11. #389
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    toate slugile sistemului sfarsesc pe limba lor.

    fara emoticoane...

  12. #390
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Aham

    Sincer acum eu nu inteleg cum de cineva care se recomanda foarte potent intelectual si rafinat dupa cate imi amintesc eu ca tot depanai mai sus amintiri legate de mine incearca sa ma combata cu gruppo maxima si fluierul.ro


    Adica serios, un intelectual fin care se lupta cu sistemul din anusul europei pe un forum posteaza niste articole de pe niste site uri (despre care am spus candva cam de cine-s controlate, cum si de ce au aparut) si comenteaza cu paul. Asa se manifesta intelectualii.

    El imi combate regula under 21 folosita sub diverse forme in lume cu gruppo maxima si cere sa fiu linistit de dlp.

    Omul se victimizeaza, ma jigneste ma rog, ma doare-n cot si cand incerc sa zic ba stai ca nu ai dreptate il pune pe dlp sa ma linisteasca?! Stimabile, de azi doar cu tovarase ma voi adresa.

  13. #391
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0


    cati neuroni are un vierme?
    daca este si german probabil are unul in plus decat unul obisnuit.
    cel putin asa pretinde.

  14. #392
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Intelectualul te face ma, te pune-n cur fara sa-l simti.
    Iluzii fine, sarcasm, putin cinism si ala esti.

    Luati ba exemplu de la el!

  15. #393
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pentru ca a inscris 3 goluri pentru fecesebe, hateganul a fost rasplatit cu un meci international.
    nimic insa pentru brigada de jigodii care au inscris 2 goluri cu noi.

    asta nu este dreptate!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •