View Poll Results: Steaua-CFR Cluj

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    3 50.00%
  • X

    2 33.33%
  • 2

    1 16.67%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 137 of 137

Thread: Etapa 9: Steaua-CFR Cluj 1-2

  1. #127
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe cuvant esti rau. Iti dai seama pe ce ai pus degetul?
    explica!

    ce inseamna sa nu ai jucatori cu mopul in cap,nu te dai inapoi din fata lui scfecesebesa

  2. #128
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Felicitari meseriasului! Atata cultura fotbalistica nu am mai pomenit

  3. #129
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    si inca n-ai vazut nimic,pai eu am citit si ghidul arbitrului de chiriac manusaride...
    fac pariu ca n-ai auzit,de aia n-o sa ajungeti niciodata capitala europeana...ca nici nu cititi
    Last edited by cip tm; 23rd September 2016 at 20:17.
    granita la Orsova!

  4. #130
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Singurul lor atuu e ca sunt foarte disciplinati tactic si cei mai maturi mental din Liga 1, adica au mental de campioni, de echipa ce e forjata in Europa.
    Am subliniat ce era mai important

    Acum serios, in mare parte, ai dreptate si cu restul. Starea asta de incertitudine nu face bine echipei si pana lucrurile nu se lamuresc cu adevarat, clubul o sa tot sufere (la nivel de echipa - rezultate proaste; suporteri - stadion gol; marketing - nu-ti mai cumpara nici dracu tricouri, care si asa sunt muuuult prea scumpe; imagine - sponsorii vor veni cu oferte din ce in ce mai mici samd).

    Si ca-ti place sau nu, totusi trebuie sa recunosti ca Reghe chiar e antrenor. Sigur, nu e vreun Mourinho (ca stiu ca-ti place mult ), dar la nivel de Liga 1 e peste majoritatea (daca nu chiar cel mai bun). Nu pot sa spun ca-mi place neaparat ca om, dar ca si antrenor... hai sa zicem doar ca daca era un alt antrenor la carma echipei, cred ca rezultate ar fi fost mult mai slabe decat atat.
    Iar MM, ok, esti rapidist, inteleg sa-l urasti dar n-are cum sa fie o coincidenta ca atatea performante se leaga de numele lui. Bine, si el e departe de a fi perfect.

    Marea problema a clubului in acest moment tine de scandalul cu CSA si evident de vesnicul cioban. Sigur, nici prestatia jucatorilor nu se ridica la nivelul asteptarilor, dar cand ciobanul ameninta cum ii vine lui cheful ca baga echipa in insolventa, cine naiba sa mai vina sa joace la o asemenea echipa ? Ce jucator profesionist se mai transfera la echipa ta cand insasi viitorul ei este incert ?(vezi si conflictul cu CSA).

    La cum se prefigureaza acest sezon, cred ca abia acesta va fi anul in care Steaua va lua titlul titlul fiindca nivelul campionatului e scazut. Sigur, Steaua nu prea are echipa dar si adversarii sunt la pamant. Bine, poate ca vor face o minune cu Villareal si alde Achim si Popescu vor incepe sa joace precum Bourceanu in 2013

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Eu inca mai cred in Astra, revenimentul continua, a 2-a victorie la rand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De vreo 5-6 ani, oaia joaca singura la capitolul investitii, influenta, comisii, jepcareala, slugi, cumetri. Daca nu au 6 titluri e pt ca sunt tampiti, nu a depins foarte mult de adversari

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pai da dar trebuie sa fie cineva care sa-i bata in meciul sau chiar meciurile directe din play off, altfel n-ai cum oricat de tampiti.
    Si din pacate doar Astra are forta necesara sa joace bine meciuri la rand, Dinamo e o mare dezamagire, ca de obicei.
    De restu nici nu mai are rost sa vorbim, ori sunt niste sarantoci, ori varza, ori mai degraba ambele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dinamo e o mare dezamagire, ca de obicei.
    Sa inteleg ca anterior ti-ai pus sperantele in ei ? Dinamovist mic ce esti

  9. #135
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    De vreo 5-6 ani, oaia joaca singura la capitolul investitii, influenta, comisii, jepcareala, slugi, cumetri. Daca nu au 6 titluri e pt ca sunt tampiti, nu a depins foarte mult de adversari
    recunoaste ca ti-e ciuda...
    pai cam asa ati facut si voi vreo 50 de ani,acum nu mai e bine?

    ti-ai ai dreq si voi si ei cu palmaresul vostru mincinos cu tot...
    Last edited by cip tm; 27th September 2016 at 19:18.
    granita la Orsova!

  10. #136
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e asa. Partidul a descentralizat puterea fotbalistica a tarii in mainile acestor doua echipe surori si pretine. Sigur ca au mai ciugulit si altii pe la judetene, prin triaj, dar colpo grosso erau totusi mici copii fata de dinamikos si valentinos keauseskos. Din cauza lacomiei si orgoliului oamenilor, aceste entitati au ajuns astazi la o rivalitate regretabila si oarecum neprevazuta de nimeni. Acum stiu ca esti kinez dar orisicat. Astazi, cei care vor, pot sa-si schimbe statutul de iobag. Insa observ ca multi s-au obisnuit cu flautul fermecat si cu periatul lānii din cur, cu limba aspra. Timi, de ex, a fost sluga curzicenilor si a boierului gigi, chiar si in capitalism. Lumea stie si va taxeaza, degeaba incercati sa va stergeti urmele clonand tarfa mizerabila, pana la epuizarea esantionului de urina
    Last edited by Capitanu.Burcea; 27th September 2016 at 19:58.

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ce-mi place mie ca mereu Capitanu isi gaseste cuvintele potrivite situatiei de cerinta, mai ales cand e vb de Steaua si clonele ei.

    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Sa inteleg ca anterior ti-ai pus sperantele in ei ? Dinamovist mic ce esti
    Da pai ma uit si eu de unde sunt sperante, ce vrei si tu acuma!?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •