Page 6 of 19 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 388

Thread: Preliminarii World Cup 2018

  1. #106
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Lloris e varza rau. E de nivel PSg sau Lorient...

  2. #107
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    totusi ungaria s-a calificat in optimi la euro, dintr-o grupa mai grea ca noi, cu portugalia, austria si islanda, 3 echipe f bune.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #108
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    ce plm Lloris

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Da io nu-nteleg bai, chiar n-aveti alt portar bah delaparisule, in toata Franta aia!?
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    ce plm Lloris
    Ar fi bun la Barcelona, nu s-a multumit cu egalu si-a vrut sa dea pasa pe constructie la firul ierbii in terenul advers cu 15 secunde inainte de finalul meciului. Portarul coordonator.
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    totusi ungaria s-a calificat in optimi la euro, dintr-o grupa mai grea ca noi, cu portugalia, austria si islanda, 3 echipe f bune.
    Bulan total. Am zis-o si la acea vreme, comparabil cu titlul luat de Leicester, doar ca bulanu ala de 38 de etape l-au avut astia in 3 meciuri.
    O echipa buna stie juca si cand e favorita, astia nu stiu fotbal. Pur si simplu au avut bulan ca aia au jucat penal in fata lor favoriti fiind.



    Ramane ce-am zis acu cateva zile, francezii seamana cu noi, joaca mult mai bine-n amicale.
    Last edited by Johnny D; 10th June 2017 at 00:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Lloris e varza rau. E de nivel PSg sau Lorient...
    PSG sau Lorient? ...

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da io nu-nteleg bai, chiar n-aveti alt portar bah delaparisule, in toata Franta aia!?
    Lloris este printre cei mai buni portari din lume de ani de zile. Dar are o problema, una singura, jocul cu piciorul. De cand e junior are asta dar nu progreseaza din pacate. Asta e.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #111
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    franta cate valori au...si ce banca de rezerve au...senzationala echipa, senzationala banca de rezerve...dar cu toate astea nu mi se pare ultra-favoriti la world cup 2018...
    totusi nu au fost in stare sa o bata o portugalie slaba la ei acasa.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #112
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Lloris este printre cei mai buni portari din lume de ani de zile. Dar are o problema, una singura, jocul cu piciorul. De cand e junior are asta dar nu progreseaza din pacate. Asta e.
    Cine stie, cunoaste.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #113
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    franta cate valori au...si ce banca de rezerve au...senzationala echipa, senzationala banca de rezerve...dar cu toate astea nu mi se pare ultra-favoriti la world cup 2018...
    totusi nu au fost in stare sa o bata o portugalie slaba la ei acasa.
    S-au pishat pe Olanda. Acu sunt obligati sa nu piarda, chiar s-o bata acasa si s-o scoata complet din lupta pt calificare.... Olanda nu se va califica la 2 turnee finale la rand, pacat de ei ca nu sunt chiar atat de praf. Dar intr-un fel merita, Bulgaria e o echipa de kkt, daca te bat aia, meriti sa nu te califici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #114
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Ma gandesc cu tristete in caz ca Franta nu se califica. Presa va ataca miseleste pe Lloris pana la final de cariera la fel cum a facut cu Ginola in 1993. Cariera patata definitiv si nemeritat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Nici o sansa sa nu se califice, sunt ceva sanse sa ramana doar la baraj dar minime. Acolo spulberati pe oricine, dar nu cred ca va fi cazu.
    Ti-am zis ce-ati reusit sa faceti azi, sa-i scoateti pe Olanda definitiv din lupta la calificare, presa si poPUULAtia olandeza n-o sa fie prea fan Franta in urmatoarea perioada.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ambele goluri au fost din greseli individuale, la primul Payet, greseala de marcaj, la golul doi, nu mai avem ce sa discutam.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ambele goluri au fost din greseli individuale, la primul Payet, greseala de marcaj, la golul doi, nu mai avem ce sa discutam.
    Payet nu era in rolul sau sa taloneze acolo. A fost greseala lui Mendy care a strans la centrare acolo lasand aripa libera. Bun, daca o face macar sa castige duelul nu sa piarda si mingea sa treaca de el la adversar liber. Payet dormea, e clar, dar nu se poate spune ca a ratat interventia.

    Oricum Franta nu merita mai mult de un egal chinuit. Asa e fotbalul. Cand esti la limita te expui la orice accident.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #118
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sa te bata ola toivonen, jucator retras din activitate e ca si cum te-ar bate ...
    e ca si cum ti-ai instala windows `97 pe un alienware.
    mendy e de departe cel mai overrated francez, ofc, dupa mbap, mbap, shubidubiduba, mbappe.
    retired.

  14. #119
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Delaparis, Mendy a fost fortat sa se replieze central pentru ca fundasii centrali l-au lasat liber pe atacantul central Berg, foarte bun la loviturile de cap. In aceasta situatie este de datoria lui Payet sa stranga la Durmaz, nu sa se plimbe ca pe Champs-Élysées-ul de altadata. Mendy este un jucator elegant, bun pe faza ofensiva, tehnic, cu centrari foarte bune. Are 22 de ani si mai are de lucrat dar viitorul ii apartine, lui si coechipierilor lui actuali de la Monaco.

    http://ourmatch.net/videos/09-06-2017-sweden-vs-france/
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #120
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    ce bijuterie a dat Toivonen cu largul concurs ai lui Lloris !!! Dar golul e minunat !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #121
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Am multi ani de cand nu pariez,in general.Anul asta am am inceput sa pariez,dar la nivel de 5-10 euro,de distractie.Am inceput cu 10 euro si am terminat sezonul cu 50 euro,jucand aproape in exclusivitate Leganes.Bine,saptamana asta am pierdut 25 de euro pe Malta si Andorra!!! (pariuri diferite!)
    Am recuperat o mica parte in Tarragona-Murcia si am fost foarte hotarat sa pariez Levante-Huesca 2,dar am renuntat gandindu-ma ca nu face Levante prostii inainte sa revina in Primera...
    In concluzie,nu paria pe ce nu cunosti,n-are sens nici daca castigi.
    Last edited by queque; 12th June 2017 at 21:38.

  17. #122
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce crede lumea ca Suedia e calificata.

  18. #123
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Azi Franta are meci acasa cu Olanda si Suedia in deplasare cu Bulgaria. In caz ca Franta pierde si Suedia castiga, scenariu posibil, Suedia se distanteaza pe primul loc in fata Olandei iar Franta pe trei va avea probleme in ultimele meciuri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Nu are cum sa piarda Franta meciul asta, deprinzoneleparisuluiule! Maxim egal pt olandezi, egalul ala de l-ati prins de la mijlocul terenului, credit lui AmMuritde(Lo)ris, tot ce a facut e sa scoata Olanda iar in afara ecuatiei calificarii, al nu stiu cate-lea turneu final la rand! Bine va sade!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Deja 1-0 Franta, i-ati bulit din start... doar Delaparisul putea sa aiba emotii la asa meci! Am impresia ca el ar avea emotii si daca ar juca cu Kazakhstan barajul de CM, ar simti ca se surpa pamantul cumva si Franta va fi pe muchie sa nu se califice!



    Pasa de gol Giroud! Titular la Franta, rezerva la Arsenal!



    Ca-i prost Wenger, nu de alta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #126
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Stai ca e doar 1-0 si Suedia a egalat in Bulgaria 1-1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •