Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 316 to 336 of 388

Thread: Preliminarii World Cup 2018

  1. #316
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Ungurii stiu fotbal cat stiu iranienii de la Under 17, de la mondialul asta din India. Chiar mai putin. Ce au patit ei la european e o epopee aproape la fel de mare ca si Leicester, se intampla o data in viata, dar nu dureaza mult. Revin la urna 4/5 cat de curand, pentru ca atata pot.

    Andorra, Insulele Feroe si Letonia in rest? Really? Doar ca ai Andorra si Feroe, amandoua, mi se pare fantasmagoric.

    De departe cea mai slaba grupa, au ajuns in top 10 mondial pe seama circarilor astora, complet gratis.

  2. #317
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    oricum si clasamentul fifa e o rusine totala..draq..ne-a dus pe noi pe locul 8 mondial, fara sa participam la nici un campionat mondial si fara sa trecem de grupe la euro...
    inadmisibil asa ceva...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #318
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Slab argument, grupa Portugaliei si Elvetiei a fost cea mai dezechilibrata si penibila in calificarile astea. Iar Elvetia si Ungaria au fost in optimi la Euro pentru ca sistemul competitional e penibil si da sansa prea multor echipe slabe sa iasa din grupe.
    Sistemul competitional se va imbunatati o data cu Liga Natiunilor. Filtrarea valorilor va fi mai fina o data ce se elimina optiunea adversarilor in meciurile amicale si se implementeaza jocul obligatoriu cu cei din liga ta. Foarte buna initiativa asta FIFA/UEFA.

    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Ungurii stiu fotbal cat stiu iranienii de la Under 17, de la mondialul asta din India. Chiar mai putin. Ce au patit ei la european e o epopee aproape la fel de mare ca si Leicester, se intampla o data in viata, dar nu dureaza mult. Revin la urna 4/5 cat de curand, pentru ca atata pot.

    Andorra, Insulele Feroe si Letonia in rest? Really? Doar ca ai Andorra si Feroe, amandoua, mi se pare fantasmagoric.

    De departe cea mai slaba grupa, au ajuns in top 10 mondial pe seama circarilor astora, complet gratis.
    In sfarsit suntem de acord la ceva. Eu asta am tot cantat-o cred ca pe tot parcursul EURO.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum si clasamentul fifa e o rusine totala..draq..ne-a dus pe noi pe locul 8 mondial, fara sa participam la nici un campionat mondial si fara sa trecem de grupe la euro...
    inadmisibil asa ceva...
    Pentru ca suntem buni in amicale, cum s-a vazut si-n meciurile cu Kazahstan si Danemarca!
    Dar acum nu va mai fi cazu, amicalele se joaca pe puncte. Va fi interesant daca asta ne va ajuta sa fim mai puternici si-n oficialele adevarate sau ne va face mai penibli si-n aceste semioficiale scazandu-ne si mai mult in clasament si afundandu-ne in propria impotenta. Eu cred ca va avea un impact pozitiv asupra noastra, ne va trasa un psihic competitional putin mai corect, adica vom castiga si noi niste meciuri si ne vom bate la promovarea in Divizia a 2-a, divizia din care sincer ar trebui sa facem parte!

    Chiar daca suntem capi de serie in Divizia/Liga a 3-a, daca am ajuns la nivelul Ungariei ca si ei vor fi tot capi de serie, atunci am ajuns rau de tot, suntem cel putin cu o clasa peste penibilii aia, doar daca am avea un psihic competitional putin mai oportun sa si demonstram asta macar din cand in cand. Adica sa nu joace Stanciu!
    Last edited by Johnny D; 12th October 2017 at 01:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #319
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    oricum cel mai amuzant fapt din aceste preliminarii:

    FIFA awarded Peru and Chile 3–0 wins as a result of Bolivia fielding the ineligible player Nelson Cabrera. Originally Bolivia had defeated Peru 2–0 and drawn 0–0 with Chile. Nelson Cabrera had previously represented Paraguay and did not meet eligibility rules

    daca se lasau rezultatele asa, chile mergea la mondial )
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #320
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sistemul competitional se va imbunatati o data cu Liga Natiunilor. Filtrarea valorilor va fi mai fina o data ce se elimina optiunea adversarilor in meciurile amicale si se implementeaza jocul obligatoriu cu cei din liga ta. Foarte buna initiativa asta FIFA/UEFA.
    O sa cred cand o sa vad. Am citit peste tot ca o echipa din fiecare grupa valorica poate lua un loc la Euro. Adica un jaf de echipa gen Belarus sau Macedonia ori Romania sau Scotia sau Slovenia se va califica cumva (aici sunt grupele valorice: https://i.redditmedia.com/hPsne1KuRM...MN0.jpg?w=769&). Mi se pare stupid.

    Edit: Uite aici un post interesant cu cateva situatii stupide in care echipele nationale pot face chestii murdare profitand de regulile acestei "Nations League" https://www.reddit.com/r/soccer/comm...o_throw_their/ E foarte interesant de citit, in sensul in care un simplu user de pe net are mai multi neuroni decat burtosii aia de la UEFA isi baga bani in buzunare fara probleme.
    Last edited by Eddy DoubleD; 12th October 2017 at 02:43.

  6. #321
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    O sa cred cand o sa vad. Am citit peste tot ca o echipa din fiecare grupa valorica poate lua un loc la Euro. Adica un jaf de echipa gen Belarus sau Macedonia ori Romania sau Scotia sau Slovenia se va califica cumva (aici sunt grupele valorice: https://i.redditmedia.com/hPsne1KuRM...MN0.jpg?w=769&). Mi se pare stupid.
    Pai la Euro oricum te califici, scula era treaba daca ne dadea noua visul interzis: un loc la Mondiale!
    In plus, daca castigi grupa, automat promovezi in Liga superioara, ei bine acolo ti s-a zis cu castigatu!
    In plus, preferi ca SUA sa-si tot aranjeze meciuri cu carpe de echipe si sa stea in top 10 ca tot castiga amicale?
    Nu stiu daca e valabila treaba cu Liga si in afara Europei dar ar trebui sa fie ca sa nu permita astora gen de farse de echipe sa acceada sus in clasament.
    Discutia e mai complexa cu castigatoarele de grupa, ar trebui doar primele 2 grupe valorice sa aiba eventual castigatoarea calificata direct, a 3-a sa mearga la baraj.
    Ca daca de exemplu si castigatoarea grupei a 4-a valorica se califica direct, interesul e sa retrogradezi si sa fii iar primul in grupa mica decat sa concurezi pentru grupa mare.
    Dar nu cred ca pot fi ei atat de prosti, se va alege un sistem corect care sa ofere fair-play intre competitoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #322
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    urna a 4-a poate fi castigata chiar de luxembourg...si vor merge implicit la euro...

    de asemenea, evident ca o echipa mediocra precum romania ar prefera sa fie in urna a 4-a decat in urna a 3-a...in urna a 3-a sunt echipa mai bune gen serbia, muntenegru, slovenia etc...

    also..sunt curios ce se intampla daca toate echipele din urna 1 vor fi calificate la euro pe baza preliminariilor oficiale. se duc 2 locuri in urna a 2-a ?
    Last edited by YoNuTzz; 12th October 2017 at 10:46.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #323
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu se duce Luxemburg. Mai degraba Feroe. Si pe mine nu ma deranjeaza treaba asta. Si asa sunt o gramada de echipe la Euro.
    Miscarea mi se pare insa gandita pe termen lung, si in favoarea cluburilor - mai putine meciuri ale echipelor nationale. Daca liga asta a natiunilor da rezultate, de ce ar mai fi calificari "normale" in 4-6 ani? Se poate spune de exemplu ca Liga A se califica in totalitate la Euro/CM, si locurile care mai raman se impart intr-un sistem playoff intre celelalte ligi (cam ca actuala CL de exemplu).

  9. #324
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu se duce Luxemburg. Mai degraba Feroe. Si pe mine nu ma deranjeaza treaba asta. Si asa sunt o gramada de echipe la Euro.
    Miscarea mi se pare insa gandita pe termen lung, si in favoarea cluburilor - mai putine meciuri ale echipelor nationale. Daca liga asta a natiunilor da rezultate, de ce ar mai fi calificari "normale" in 4-6 ani? Se poate spune de exemplu ca Liga A se califica in totalitate la Euro/CM, si locurile care mai raman se impart intr-un sistem playoff intre celelalte ligi (cam ca actuala CL de exemplu).
    Au inlocuit amicalele care erau "amicale" cu meciuri care acum au miza. Asta nu e bine pentru jucatori, care au si mai putine oportunitati sa se odihneasca intr-un sezon si asa incarcat. Nu stiu unde vezi tu mai putine meciuri. Tot sistemul asta miroase a esec total, a o chestie facuta doar ca sa se faca ceva.

  10. #325
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Asteapta cativa ani... O sa fie un sistem de calificare la mondiale ca la hochei.

  11. #326
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    oricum am inteles ca in 2019 seedingul ptr grupele preliminarii ptr euro 2020 se face pe baza rezultatelor din Nations League din 2018...
    deci trebuie sa cam joci pe bune in Nations League.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #327
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Au inlocuit amicalele care erau "amicale" cu meciuri care acum au miza. Asta nu e bine pentru jucatori, care au si mai putine oportunitati sa se odihneasca intr-un sezon si asa incarcat. Nu stiu unde vezi tu mai putine meciuri. Tot sistemul asta miroase a esec total, a o chestie facuta doar ca sa se faca ceva.
    Corect. O mare prostie liga asta. Doar meciuri în plus pentru jucători. Probabil ca multe echipe nici nu o vor lua în serios.

  13. #328
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    MECIURILE DIN BARAJ:

    Irlanda de Nord - Elvetia
    Danemarca - Irlanda
    Croatia - Grecia
    Suedia - Italia

    Partidele tur vor avea loc pe 9 noiembrie, iar returul va avea loc pe 14 noiembrie.

    Cel mai tare duel il va avea Italia.

  14. #329
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Meci tare Suedia - Italia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #330
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    nasol rau ptr italieni.

    elvetienii au avut bulan.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #331
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    se califica italienii...greu,dar se califica...
    pai daca s-ar califica usor si-ar pierde tot sarmul...
    granita la Orsova!

  17. #332
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Croatia a inceput tare,2-0 dupa 20 de minute.
    Mai bine astia decat Grecia.
    Mandzukic presupun ca ii accidentat,apare ca si rezerva .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  18. #333
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ce jucator e Modric! Ca un dirijor orchestreaza intregul joc al Croatiei!
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #334
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    In sfarsit GOOOOL!!
    Dintr-un 11m care n-a fost.

  20. #335
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Adidas Fotball a lansat astazi mingea oficiala pentru Cupa Mondiala FIFA 2018 organizata in Rusia, Telstar 18.
    Telstar 18 dispune de un cip NFC inserat prima data cand se utilizează un cip in realizarea unei mingi oficiale de fotbal si la momentul actual devine cea mai inovativa minge a Campionatului Mondial.

    http://www.gsp.ro/international/camp...ia-525330.html

  21. #336
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Bre, penalty-ul care n-a fost ni l-a dat Hategan.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •