View Poll Results: cine se califica?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Astra

    11 68.75%
  • Roma

    15 93.75%
  • Plzen

    3 18.75%
  • Austria

    3 18.75%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: EL: Grupa E: Viktoria Plzen, AS Roma, Austria Viena, ASTRA GIURGIU

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Flooooorreeeeaaa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ups. Gol

  3. #24
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    a jucat Steaua mai devreme. lumea si-a luat portia de fotbal
    aici e doar "boala lunga, moarte sigura"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Bububuuuu ... descuuu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Campionii Romaniei MF-ers!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    bravo astra !

    insolventa, faliment, vandut jucatori, dar dubla victorie in deplasare la 2 echipe ok: plzen si austria viena.

    austria viena nu va bate la plzen...

    incredibil..astra dupa dubla eliminare a lui westham..acum e pe cale sa faca primavara europeana
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Astra defileaza. Ii vad in finala
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Unghierul chemat la ordin!
    Astra cu sanse 40-50% de calificare, Steaua cu 0.1-0.2%!


    Informatie pt Unghier: Astra a reusit in mai putin de o luna atatea victorii in deplasare in grupe europene cate a reusit Steaua/FCSB in ultimii 15 ani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Mare Sumudica asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Cel mai mare din Romania, face minuni cu echipe clar inferior valoric altora. Dusmanii isi rod unghiile de ciuda!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Astra defileaza. Ii vad in finala
    E greu la calificare, mai trebuia un gol azi si atunci Astra era 80% calificata, asa, egalul nu mai e bun acasa cu Roma.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce ii mai place lu' Ionica fotbalul 11 la 10....

  12. #33
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    bai hai sa fim sinceri

    astra a eliminat pe lyon, apoi de 2 ori pe west ham...si acum e f aproape sa faca primavara.

    it's something !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ca sa te citez, sper ca nu te superi



    DA!





    Nu de alta, dar esti suparat destul!
    Cum sa nu te bucuri cand aia saraci le-o trag alora bogati chiar si cu om in plus, e ceva.... delicios.
    Last edited by Johnny D; 25th November 2016 at 01:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Il vrei pe Shumudick la FC Zalau?

  15. #36
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Astra defileaza. Ii vad in finala
    Nu ai vazut AS Roma.
    Imi vine greu sa cred ca poti bate AS Roma,depinde ce se va intampla la Plzen.

    Dupa parerea mea AS Roma si Astra sunt peste Plzen si Austria Viena dar nu conteaza prea mult ce cred eu
    Last edited by iulian_1976; 25th November 2016 at 03:03.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Il vrei pe Shumudick la FC Zalau?
    Nu, vreau FC Zalau sa fie absorbit de Rapid, si daca e doar o piatra ce contribuie la doar un an ca sa fie un stepping stone pentru Rapid spre prima liga, as sacrifica-o fara sa ma uit de 2 ori inapoi, cu cea mai mare bucurie!


    Tragedia e ca alaturi de Becali sunteti multi care l-ati vrea la Steaua, doar se stie ca echipa asta ia tot ce e mai bun din Romania, insa p-asta nu-l puteti, nu mai e comunismu la putere! Eventual cel mult puteti lua de la el ShuMUIdik, asta cred ca va da el cu placere si cheama si galeria Rapidului daca nu va indestulati de la el!

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Dupa parerea mea AS Roma si Astra sunt peste Plzen si Austria Viena dar nu conteaza prea mult ce cred eu
    Si sa nu uitam ca de la Astra a plecat Boldrin care le-a facut ambele goluri FCSB-ului ieri, jucator absolut inventat DOAR de Shumudik!
    Si De Amorim care si el in repriza a 2-a a avut cateva ruperi bune de ritm pe partea central-stanga a atacului deschizand bine pe dreapta la Popa ce o data revenit in elementul sau si nu cel absolut idiotesc dictat de Reghemuci din startul meciului (varf impins), a putut mult mai bine comunica si cu aripa cealalta si crea pericol. Cand ai 2 aripi cu incredere si viteza care fac ruperi de ritm tot din 5 in 5 minute, nu ai cum sa nu dai gol. Si totusi, golurile le-a facut Boldrin pentru Steaua, restu doar au asistat ba la finalizare, ba ca martori.
    N-o fi el nr. 10 dar e un nr. 8 al dracului de bun. Cand are chef...
    Last edited by Johnny D; 25th November 2016 at 13:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Sumudica este un antrenor ok,insa si el a crescut odata cu jucatorii.
    A mai avut niste meciuri prin UEFA League cu Petrolul din cate imi amintesc etc a evoluat si el ca antrenor

    Imi place sa stie sa puna in valoare tripleta Texteira,Budescu,Alibec.
    Cum ar fi Balauta,Budescu,Alibec oare ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #39
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Astra e la mana cehilor. Cam inconstienti baietii pe final de meci . Cred ca tot Florea scapase pe stanga chiar prin minutul 93 si avea culoar bun sa mearga spre poarta, dar s-a intors ca vita ca sa nu le mai dea astora ocazia sa mai prinda un atac. Daca era 3-1 altfel puneam problema cu calificarea.
    Sper ca cehii sa joace cu indarjire pt cei 300,000 de euroi pusi in joc..... salariul pe 1 an la 3-4 titulari
    Am zis-o si cand au tras grupele, Astra are calitate dar e imbatranita.
    Marele bulan este ca o prinde pe Roma, o Roma calificata, fix intre meciurile cele mai importante ale sezonului: meci cu Lazio (locul 4), meci cu Milan (locul 2) si meci cu Juventus (locul 1). Sunt 4 meciuri in 12 zile pentru Roma si singurul fara miza este cel cu Astra.
    Budescu merita la nationala. E al n-lea meci cu miza in care iese la rampa. Fara el, nu luau 7 puncte in astea trei meciuri. Pasa de gol la 2-1 cu cehii, pasa de gol la 1-1 cu cehii, acum gol si implicat la ambele goluri.
    E pacat ca Budescu si Tamas sunt ignorati de Daum cu toate ca demonstreaza ca pot face fata. Poate sunt mai buni Popica, Grigore sau Hoban si nu-mi dau eu seama.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •