View Poll Results: Cine se califica in optimi?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    18 94.74%
  • City

    16 84.21%
  • Monchengladbach

    3 15.79%
  • Celtic

    2 10.53%
Multiple Choice Poll.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 163 of 163

Thread: Grupa C: FC Barcelona, Manchester City, Monchengladbach, Celtic

  1. #148
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    @Messi19: Regulamentul e de ceva timp modificat.

    Bun argument Johnny.

    Ideea e ca fotbalul e in schimbare,se bazeaza de multi ani pe dolarii arabi veniti de la seici,sau de la americani sau asiatici.Anglia si Spania sunt pline in acest moment.

    Cred ca este o idee buna schimbarea regulamentului.La rosu si penalty echipa ar avea clar handicap si sanse minime sa mai faca ceva.Asa,mult mai bine si mai echitabil.
    Deci ne-am inteles, cel putin cum e acum, daca e fault intentionat se da si rosu, daca se joaca mingea chiar daca e fault, se da doar galben!
    Nu sunt tocmai de acord cu asta, dar n-am decat sa remarc ca este un progres binevenit si mult prea amanat!

    PS: Bine-ai revenit, Zane! Mi-ai lipsit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #149
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Thanks Johnny.Si tu mi-ai lipsit batrane.Pana la urma, m-am gandit ca e o tampenie sa pleci de undeva din cauza unei singure persoane.Insa,nu voi posta mult.Cat am timp si daca e subiect interesant.

    Revenind la fotbal,numai ideea ca avem grupe cu City si Barca sau BVB cu Real e ceva wow,sau cand era Bayern cu Juve sau Arsenal.

    Noi nici nu ne dam seama ca vorbim de echipe la superlativ,si cand vedem ca au "doar"un joc "bun" si nu foarte bun,dam repede vina pe antrenor.Sa nu uitam ca e un joc de echipa.Nu de ocazii.Ci de goluri.Conduci pana-n minutul cu 1-0 si peirzi finala UCL in 2 minute.Si aici nu este numai antrenorul de vina.Ci colectivul.

    Fratilor,fotbalul este dificil..nu este doar alb si negru.Ai de-a face cu echipa,cu staff-ul,reporterii,unii impertinenti,altii incompetenti,vezi cum se bat intre ei,ai mari,,sau cum ajung echipe mici sa se bata cu ei,si normal,iti pui intrebarea daca nu cumva e totul numai o afacere,cand vezi cati bani castiga un jucator.

    Dar nu e numai asa.E mult mai mult.E mult mai profund deoarece vezi din mai multe perspective.Joci un fotbal sambata pe la 2 cu colegii de la lucru si nu mai ai plamani dupa o ora,si te intrebi... mai,da asta e sport,oamenii fac asta de bunavoie,alearga pentru ceva,fac ceva cu un scop clar,nu e doar un hobby.Si tu stai frumos la 6-7 seara cu berea si te enervezi ca ala nu face jocul tau.

    E un lucru fain sa ajungi suporter,dar e si mai fain sa intelegi fotbalul.

  3. #150
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0


    Pana si Cristy ar fi de acord cu asta.
    Daca-l prinzi in toane bune!

    Leul in schimb sigur ar avea ceva de comentat... nu stiu insa ce!
    Si nici nu voi sti pana cand n-o sa-si dea seama ca CL nu este sub Liga 1 ca interes.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #151
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    cat de penibil poate sa fie Neymar. un gunoi de om.
    ma intreb cum pot acei fani ai Barcelonei care mereu sar sa gatul lui Ronaldo, sa il aprecieze pe acest gunoi stradal.
    sper sa il vad plecat de la Barca. cu cat mai repede, cu atat mai bine.

  5. #152
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    s-a calificat matematic si city...

    ma bucur ptr gladbach ca merge in EL...pas in fata, spre deosebire de sezonul trecut, unde a si fost grupa mai grea..
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #153
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    cat de penibil poate sa fie Neymar. un gunoi de om.
    ma intreb cum pot acei fani ai Barcelonei care mereu sar sa gatul lui Ronaldo, sa il aprecieze pe acest gunoi stradal.
    sper sa il vad plecat de la Barca. cu cat mai repede, cu atat mai bine.
    Nici eu n-am inteles niciodat cum Neymar n-a ajuns la Real. E jucatorul tipic madrilen.

  7. #154
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu e sanatos Neymar. M-am mai luat de el si aici pe forum, dar asa il injur de nu mai stiu nici eu. Cat ma enerveaza fazele alea.

  8. #155
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Manchester City :
    Caballero - Maffeo, Sagna, Adarabioyo, Clichy - Fernando, Zabaleta - Sane, Gundogan, Nolito - Iheanacho.

    Celtic Glasgow :
    Gordon, Lustig, Simunovic, Sviatchenko, Izaguirre, Brown, Rogic, Armstrong, Roberts, Forrest, Dembele


    Barcelona :
    Cillessen ; Aleix Vidal, Mascherano, Umtiti, Digne ; A. Gomes, Iniesta, Denis, Messi, Alcácer et Arda Turan.

    Mönchengladbach :
    Sommer ; Christensen, Vestergaard, Jantschke, Elvedi ; Korb, Strobl, Dahoud, Schulz ; Hazard, Hahn
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #156
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    1-0 Barca Messi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #157
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Intre timp 4-0.

  11. #158
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Unde am mai vazut eu scorul asta?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #159
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La Dinamo-Pandurii.

  13. #160
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    1. Barcelona 6 5 0 1 20:4 15
    2. Manchester City 6 2 3 1 12:10 9
    3. Monchengladbach 6 1 2 3 5:12 5
    4. Celtic 6 0 3 3 5:16 3

  14. #161
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    slaba de tot city aici...sa nu bati nici pe celtic...urat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #162
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Pep a folosit foarte multe rezerve. Insa nu pot sa cred ca nu l-a bagat pe Aguero pt ca e suspendat in campionat vreo 4 etape.

  16. #163
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    sa-i vedem pe city anul asta...

    anul trecut au prins culoar favorabil cu dinamo kiev si psg...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •