View Poll Results: Cine se califica in optimi?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    18 94.74%
  • City

    16 84.21%
  • Monchengladbach

    3 15.79%
  • Celtic

    2 10.53%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 163

Thread: Grupa C: FC Barcelona, Manchester City, Monchengladbach, Celtic

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1

    Grupa C: FC Barcelona, Manchester City, Monchengladbach, Celtic

    comentarii aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Grupa mortii. Hart si Guardiola vs Barca... e aproape ca si cum extragerea a fost aranjata doar ca grupa sa dea bine la public

    Barca pe 1, City pe 2. As vrea Celtic pe 3...

  3. #3
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Celtic e echipa de golaveraj pentru celelalte trei. Si Gladbach nu e eliminata de dinainte.

  4. #4
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Eh, nu uit acea victorie cu Barca cand Celtic a avut posesie vreo 5%

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Barcelona si City merg mai departe.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    de departe cea mai tare grupa, city si barca merg mai departe. gladbach pe 3.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,615
    Reputatie
    0
    Guardiola impotriva fostei sale echipe ! Ce grupa ! Barca si City merg in optimi , Glladbach doar pe 3 din pacate , as fi vrut sa intre in primele 2 dar nu cred ca se poate
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Oficial Gladbach e cea mai ghinionista echipa din acest an in CL.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Da. Ba e nasol de ei, sa stiti ca joaca un fotbal frumos, mai frumos ca a lu p3p. Au public frumos. Jucatori nu prea au dar miracole on a cold night at gladbach se pot intampla

  10. #10
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Celtic e echipa de golaveraj pentru celelalte trei. Si Gladbach nu e eliminata de dinainte.

    poate ne arati si noua, cand au mai fost Celtic echipa de golaveraj in CL. ma gandesc ca trebuie sa te bazezi pe ceva, nu doar zici niste tampenii asa ca sa te afli in treaba.

  11. #11
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    celtic ii proasta grupei.
    mai mult de un punct nu face.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  12. #12
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post

    poate ne arati si noua, cand au mai fost Celtic echipa de golaveraj in CL. ma gandesc ca trebuie sa te bazezi pe ceva, nu doar zici niste tampenii asa ca sa te afli in treaba.
    Eu inteleg ca esti fan Celtic, dar istoria nu prea este relevanta in discutia asta. Omul se lega de prezent, nu de trecut. Si trebuie sa recunosti si tu ca este o anumita diferenta intre celelalte 3 echipe si Celtic.

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post

    poate ne arati si noua, cand au mai fost Celtic echipa de golaveraj in CL. ma gandesc ca trebuie sa te bazezi pe ceva, nu doar zici niste tampenii asa ca sa te afli in treaba.
    Diferenta de valoare fata de celelalte trei echipe spune totul. Celtic n-are jucatori care sa puna probleme. Mai ca i-au scos evreii acum in play-off.
    Totusi, ca sa-ti fac pe plac:
    2013 in CL: 3p, 3-14
    anul trecut in EL: tot 3p.

  14. #14
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Eu inteleg ca esti fan Celtic, dar istoria nu prea este relevanta in discutia asta. Omul se lega de prezent, nu de trecut. Si trebuie sa recunosti si tu ca este o anumita diferenta intre celelalte 3 echipe si Celtic.
    nu am zis ca nu este diferenta intre ele. e clara diferenta.
    dar sa vii sa arunci direct vorbe de parca am vorbi despre San Marino.
    nici macar nu zic ca nu o sa fie asa. doar ideea ca sa vina unu sa zica, aia is pt golaveraj acolo, mi se pare idioata.

    JJ...nu imi zi de punctele de anul trecut. tu vorbeai de golaveraj.
    si nu imi zi de jucatori care sa puna probleme. fara sa te uiti pe net, nu cred ca stii 2 jucatori de la Celtic. ca sa stii daca ar pune probleme sau nu.
    de ce jucatori auzisei cand au batut pe Barca cu 2-1??
    3-14 ala e dintr-un 1-6 cu Barca plus un 0-2 la milan in care i-au dominat pe aia, au avut doua bare si au pierdut pe final. deci, nu e asa relevant. au avut sanse de calificare pana inainte de al cincilea meci, cu milan 0-3.
    Last edited by messi19; 26th August 2016 at 23:26.

  15. #15
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    OK, hai sa fiu ceva mai politicos: in opinia mea, Celtic este alaturi de Legia si (sper) de Ludogoret echipa la care locul patru in grupa se va contura cel mai devreme sezonul asta.

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trilulã pt doua locuri, cu Celtic arbitru. O sa inceapa sa arate mai uman echipa lui Variola, o sa mai vedem si cateva infrangeri, poate. Nu m-ar surprinde sa-si faca loc echipa cu nume de tirbuºon din Germania, de la jumate incolo au oferit un hard fight tuturor combatantelor de grupa, anul trecut. Am incredere si aici in outsideri.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Da. Ba e nasol de ei, sa stiti ca joaca un fotbal frumos, mai frumos ca a lu p3p. Au public frumos. Jucatori nu prea au dar miracole on a cold night at gladbach se pot intampla
    Problema e ca s-o elimini pe City ai nevoie de mai mult de-un miracol, de miracole repetate iar Barca am impresia ca se va distra cu Gladbach, ii plac echipele astea care joaca fotbal spectacol, parca abia asteapta sa le prinda cu curu descoperit. Va fi urat pentru ei.

    Quote Originally Posted by messi19 View Post

    poate ne arati si noua, cand au mai fost Celtic echipa de golaveraj in CL. ma gandesc ca trebuie sa te bazezi pe ceva, nu doar zici niste tampenii asa ca sa te afli in treaba.
    S-o fi bazat saracu pe meciurile de calificare, asta ultimu fu chiar tembel rau, iei 2 acasa de la nimeni, dai 5 si in retur cat pe ce sa te elimine nimeni desi ii dadusei 5 bucati in Scotia. Celtic e echipa buna de teren propriu, acea statistica cu Barcelona 11% posesie, un sut-jumate pe poarta si victorie 2-1 e nebunia, nebuniilor, Cartea Recordurilor e scrisa pentru asa ceva insa Barca nu uita si nu iarta. Ulciorul....
    In deplasare insa e varza Celtic, se va face golaveraj din plin cu ei ca si oaspeti, aici sunt cu totul de acord.

    Totusi, de la grupa asta n-ai ce sa speri daca esti... John Higgins de exemplu, decat la spectacol si poate sa dai si tu gol!
    Din cand in cand....
    Last edited by Johnny D; 29th August 2016 at 07:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,968
    Reputatie
    1
    FC Barcelona :
    Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitic, André Gomes - Messi, Neymar, Suárez.

    Celtic :
    De Vries ; Gamboa, Kolo Touré, Sviatchenko, Lustig, Tierney ; Roberts, Brown, Bitton ; Sinclair, Dembélé
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    city-gladbach s-a anulat
    retired.

  20. #20
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Ce s-a intamplat ?

    pussies... pe Totti nu-l sperie o ploicica.

  21. #21
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Vremea naspa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •