View Poll Results: Cine se califica in optimi?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • PSG

    17 73.91%
  • Arsenal

    19 82.61%
  • Basel

    5 21.74%
  • Ludogoret

    3 13.04%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 295

Thread: Grupa A: Paris Saint-Germain, Arsenal, FC Basel, Ludogoret.

  1. #85
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    dude, singura frustrare e a ta. eu nu am fost nici macar cu gandul sa postez despre liverpool azi (apropo, te mai doare dupa bataia groaznica de pe emirates?) si tu pana sa dea alexi gol ai stat guest.
    din partea mea sa luati si ucl (ca tot veni vorba de liverpool, noi ne-am saturat de ele..) doar ca te vad ca mi-o arzi "mama v-am zis eu, eu vad fac si dreg" la finalul unui meci in care adversarii ti-au ratat fo' 4 ocazii 1v1 cu portaru in loc sa-i multumesti lu Dumnezeu si e de *****, dupa aia ma faci idiot sau whatever ca asa iti vine. cu cine crezi tu ca ti-o arzi aici?
    retired.

  2. #86
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    adevarul ca si noi suporterii lui man utd liverpoool etc vorbim prostii

    nu prea avem dreptul sa comentam

    liverpool nu a trecut de o grupa cu BASEL SI LUDOGORETS
    man utd nu a trecut de o grupa cu PSV SI CSKA

    suntem mult mai penibili decat arsenal...sa nu mai zic ca anul asta nici liverpool nici man utd nici chelsea nu sunt in UCL...

    deci eu promit ca nu mai comentez...

    m-a luat gura pe dinainte...but no more....
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    dude, singura frustrare e a ta. eu nu am fost nici macar cu gandul sa postez despre liverpool azi (apropo, te mai doare dupa bataia groaznica de pe emirates?) si tu pana sa dea alexi gol ai stat guest.
    din partea mea sa luati si ucl (ca tot veni vorba de liverpool, noi ne-am saturat de ele..) doar ca te vad ca mi-o arzi "mama v-am zis eu, eu vad fac si dreg" la finalul unui meci in care adversarii ti-au ratat fo' 4 ocazii 1v1 cu portaru in loc sa-i multumesti lu Dumnezeu si e de *****, dupa aia ma faci idiot sau whatever ca asa iti vine. cu cine crezi tu ca ti-o arzi aici?
    Te fac mancator de kkt, si asta dupa ce tu ai inceput cu astfel de apelative.
    Eu v-am zis tuturor ca Ibra conteaza, faptul c-a plecat el ne da prima sansa la primul loc, altfel prima sansa era clar la PSG.
    Si meciu asta cred c-ai observat fara doar si poate de ce.

    Ce ma frustreaza pe mine e ca esti intr-adevar destul de idiot sa nu-ti dai seama de prostia care ai spus-o in primele pagini.
    Uneori trebuie sa recunosti c-ai avut gura plina de kkt si sa fii barbat sa zici c-ai mancat kkt. Cum voi face eu la finele grupei daca Arsenal nu termina pe 1 cum am zis, in caz ca nu pierde la Paris unde erau 50-50 sanse, si asa s-a intamplat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    coaie, nu am voie sa comentez ca o echipa pe care o sustin eu nu joaca in europa? daca o comentam in scarba mai ziceam, sau cautam sa injosesc arsenal dar nu am avut nici cea mai mica intentia.
    btw, poate am vorbit din pozitia de fan al borussiei. now what?
    retired.

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    adevarul ca si noi suporterii lui man utd liverpoool etc vorbim prostii

    nu prea avem dreptul sa comentam

    liverpool nu a trecut de o grupa cu BASEL SI LUDOGORETS
    man utd nu a trecut de o grupa cu PSV SI CSKA

    suntem mult mai penibili decat arsenal...
    Arsenal e de departe cea mai constanta echipa din Anglia. Cea mai mare contributoare la coeficient, nu o face ca Liverpool 2 sezoane contribuie 100% si pe urma 5 sezoane morti-praf-varza-rupti in cur. Arsenal contribuie intre 60 si 80% la coeficient an de an, nu doar ca e singura care termina mereu in top 4 dar isi si merita acest privilegiu prin prestatiile din CL, alaturi de Real Madrid e singura echipa ce are mai bine de 2 decenii de calificari consecutive din grupele CL in optimi, indiferent cum au aratat grupele respective. E o echipa care nu minte fotbalul ca altele care prind un sezon bun plin de bulan si iau trofee si pe urma 2-3 ani se vede ca sunt de kkt ca nu joaca nimic o data bulanul anulat si inspiratia de moment distrusa.

    Form is temporary, class is permanent. Atat! Restul, mancatori de kkt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    PSG trebuia sa ne dea ca terenul in cap, considerand ocaziile pe care le-au avut. Trebuie sa ii multumim sfantului Alexis si bulanului pentru punctul castigat. Dovada: https://twitter.com/11tegen11/status/775799700117082112

    Johnny mananca *****. Nu inteleg de ce il si ajutati.

  7. #91
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu sunt un tip calculat, in special in probleme care nu ma privesc. cu cine ti tu sau x sau y nu ma pasioneaza si oricum nu am fost niciodata mistocar la adresa fanilor nimanui, in special cand vorbim de extern. acum ca vine gioni d si da cu laturi ca se simte lezat ca mi-am permis eu sa gandesc doar ca psg termina prima intr-o grupa de ucl nu e treaba mea tati. a, daca ziceam ca psg termina prima pentru ca e arsenal de ***** sau daca spuneam ca termina ludogoret prima si arsenal suge coco si sta acasa da, intelegeam sa sara de cur in sus dar asa, sa nu am voie sa am pareri ca incepe ala sa faca urat ?!
    coaie, vorbind strict la subiect azi v-au dat aia cu penisul pe ceafa si barbie si au ratat la mustata gura, nu imi vi tu mie si imi zici ca liverpool e de ***** sau mai stiu eu cine e de *****, mai ales cand eu nici nu aveam de gand sa deschid subiectu [nu pun in ecuatie si faptul ca imi dai quote uri din vorbe ajunse celebre tocmai de pe merseyside] si sa imi faci gura ca imi permit sa am opinii.
    adica tu nu ai fost in stare sa comentezi punctual ce s-a intamplat azi dar mi-ai dat mie cu liverpool si cu aia si cu ceilalti ca si cum eu as fi zis "stii coaie, daca era liverpool - cea mai galonata echipa engleza, cu cele mai multe ucl si care a dominat o competitie in care tu te bucuri ca prinzi o optime sau un sfert- altfel statea treaba". dar ghici ce, nu am facut-o, m-am distrat si eu pe aici, am comentat un meci pe care tu probabil l-ai vazut pe livescore fara sa fiu 1 secunda tendentios si tu vi si imi lafai ce? crezi ca pentru mine sau orice om conteaza ce face echipa pe care o sustii tu? ai tu un merit sau ceva?
    altceva, eu cand am spus ca psg termina grupa pe 1 nu e ca si cum era ceva imposibil sa-ti bubuie tie coaiele ca nu are cum si ca sunt eu prost.

    strict personal vorbind ai grija coane, eu am fost baiat cu tine si nu te-am luat la **** ca altii si ti-ai cam luat-o in cap, vad ca ai ars-o prea mult pe animeuri si cu paul a3des da' vezi ca eu nu sunt facut din pixel si imaginatie de labar cu ochii mici. te inteleg ca nu esti scos in lume da invata in plm sa te comporti.
    retired.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Tu si Eddy aveti creier de bibilica, nu sititi citi ce scriu altii si nici nu recunoasteti ce scriti voi insiva, sau daca uneori recunoasteti asta, nu stiti sa judecati si tu nici nu-ti asumi cuvintele pe care le scrii aici, esti un baietas si atat, se observa.
    Ai zis ca ne bate sigur PSG, ne-a batut o ****, ciocu mic macar daca te-ai facut de kkt, nu continua.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    PSG trebuia sa ne dea ca terenul in cap, considerand ocaziile pe care le-au avut. Trebuie sa ii multumim sfantului Alexis si bulanului pentru punctul castigat. Dovada: https://twitter.com/11tegen11/status/775799700117082112

    Johnny mananca *****. Nu inteleg de ce il si ajutati.
    N-am zis nimic altceva decat ceea ce zic si cotele la pariuri, sansele sa bata PSG au fost fix egale cu sansele la X2. Mai mare ratiune de-atat care-mi da dreptate si va face pe voi idioti n-am cum sa afirm. Si la final cand Arsenal va termina pe locu 1 cum am zis si voi veti crapa de idiotenie imputita o sa va felicit inzecit pe amandoi, cu multe incurajari la mai bine!


    Trecand la meci, au fost multe pareri si pe aici dar mai ales inainte de meci cum ca Iwobi nu trebuie sa fie titular. Eu chiar l-am remarcat la meciul trecut de campionat si-mi spusei ca la ce varza a fost tot atacul in acel meci, el chiar a jucat foarte bine dupa ce-a intrat si eu unul l-as juca titular si Wenger a facut-o, pentru asta-l felicit c-a avut tupeu si pana la urma faza golului a fost si datorita unui sut excelent al sau care a ricosat pana la Alexis la marginea careului care a profitat si de faptul ca portarul nu-si revenise inca din executia lu Iwobi!
    Cealalta problema care s-a pus inainte de meci a fost titularizarea lui Ospina, aici cred ca mai nimeni nu-i dadea dreptate antrenorului nostru mai ales dupa ultima "performanta" a lui din CL in meciul cu Olympiakos din sezonul precedent care ne-a costat pana la urma sansa la a prinde primul loc si-a evita Bayern Munchen. Insa, jos palaria, pe asta a nimerit-o fara doar si poate, miscarea practic care ne-a adus 1p si sansele foarte bune la primul loc! Ii mai iese si lui din cand in cand, nu poate sa le rateze pe toate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Arsenal de obicei nu castiga prima partida din grupe .
    Decat daca e pe teren propriu, dar de obicei nu e, cam de aia!


    Mi s-a parut c-ai scris undeva ca PSG ne bate sigur, se pare ca n-am vazut bine, insa prostia asta de mai jos:

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Piesgi fara discutii pe primu loc si hai sa nu ne cacam in poteca, basel e doar de golaveraj. Ludogoret-basel, asta meci interesant. Daca vrem sa fim la curent cu fotbalul.
    Se poate traduce si asa, cum poate oare sa fie fara discutii pe primul loc daca nu ne bate nici in Franta!? Nu prea are cum, asadar asta am dedus. Insa grandomania prostiei acestei opinii se duce dincolo de "am dreptul la o opinie", e prea mult. Arsenal ca valoare e peste PSG-ul din acest moment o data ce-a ramas fara Ibrahimovic, Liverpool de exemplu e sub, si niciodata nu mi-as fi permis sa zic ca PSG va termina fara discutii peste Liverpool daca ar fi jucat cormoranii in locul nostru, pentru ca e prostie, lucru improbabil dealtfel ca n-au destula valoare sa joace in CL decat din an in paste cand mai nimeresc si ei echipele de Big 4 sa fie praf, ca si Leicester anu trecut.

    Eu n-am vorbit in termeni absoluti, am chiar expus frumos ce sanse vad eu pentru fiecare echipa.
    Insa prostiile lu Reivan m-au obligat sa-i raspund pe masura. In acest moment fara discutii Arsenal termina pe locu 1!
    Last edited by Johnny D; 14th September 2016 at 07:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    oricum dupa meciul asta ii dau dreptate lui delaparis - cavani e o calamitate...si eu dadeam vreo 2 goluri la ce ocazii a avut..singur cu portarul, singur cu poarta goala etc...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #95
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Daca doriti sa observati de ce nu-l baga nimeni in seama pe gioni di.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Reivane, Reivane, baga-ti mintile-n cap.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum dupa meciul asta ii dau dreptate lui delaparis - cavani e o calamitate...si eu dadeam vreo 2 goluri la ce ocazii a avut..singur cu portarul, singur cu poarta goala etc...
    Doar ca eu am zis treaba asta inaintea lui, el nu stia inainte sa se uite mai bine la jucatorul lui ca urmare a ce-am zis eu!

    Si binenteles daca o sa cautam in istoricul PL o sa gasim multi idioti care au ras cand le-am zis ca Cavani nu e World Class acu vreo 1-2 ani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    El il remarca pe iwobi care a avut 2 ocazii ideale si le-a tras in portar. Daca era un portar ca ..trapp de exemplu azi nu faceai gura si ocoleai topicu asta, din el nu sar mingile.

    Unde am zis eu ma ca va bate sigur psg? ))) vezi cum te ataci ba ca proasta satului? Unde am zis eu ca va bate psg?

  14. #98
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Reivane, Reivane, baga-ti mintile-n cap.



    Doar ca eu am zis treaba asta inaintea lui, el nu stia inainte sa se uite mai bine la jucatorul lui ca urmare a ce-am zis eu!

    Si binenteles daca o sa cautam in istoricul PL o sa gasim multi idioti care au ras cand le-am zis ca Cavani nu e World Class acu vreo 1-2 ani.
    Vrei sa caut posturile tale legate de Adama Traore? Marele talent al Barcei acording to JohnnyD. Wenger idiot ca nu l-a luat, aia de la Barça idioti ca l-au dat si asa mai departe. Asta e doar un exemplu. Altele gen Yaya Toure e cel mai bun DM din lume ca da goluri (inca sunt wtf la asta). Etc etc etc

    Nu mai lua tu la **** atata cu Cavani si nici nu cred ca a zis cineva recent ca e World Class.


    Eu imi amintesc ca mai ziceai tu Gervinho > Cavani. Si oricat de slab ar fi Cavani in fata portii, cum plm sa zici asa ceva mai sunt si jucatori diferiti.

  15. #99
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Pentru Johnny:
    Attached Images Attached Images
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fara suparare, dar cine l-a vazut pe cacavani in acest debut de sezon, pe gigisport, se astepta ca va fi greu pt jăndarii san jerme sa plece cu puntele acasa la ei in RSF Oman sau Kuweit sau plm. Au zis seicii bogdaproste ca nu si-a luxat picerele pana acum, la cate lufturi a dat, ca ar fi platit asigurare mai mult ca pt gaozul genicăi lopez. Auzi l-au luat pă gese. Sa fi fost macar fra-su, gesepe, ala stia ceva fotbal daca il manjeai cu putina branza de la palat, dar asa...armata red si blu marsaluieste spre casa cu punctul de deplasare si va saluta cu traditionalul jemanfiș

    Pt joni: da, tata, rulezi. Kip ap pissing against the wind
    Last edited by Capitanu.Burcea; 14th September 2016 at 15:19.

  17. #101
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Mami, tati, nu va mai certati


    De ce n-a aparat Cech aseara ?

  18. #102
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pentru ca Ospina e world class.

  19. #103
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Basel si Ludogoretz au sanse reale in grupa asta.
    Muzzwrinka

  20. #104
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nici tu nu crezi ce zici

    Sunt doua tipuri de grupe sezonul asta: grupe unde e clar care sunt primele 2 calificate si grupe unde absolut toate 4 echipele au sanse la primele 2 locuri. Grupa asta e in prima categorie.

  21. #105
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Vedem. Daca Wenger face experimente, Baselul nu ii iarta pe Emirates etapa viitoare. Si Ludogoretz vor ciupi ceva in dubla care va urma. Apoi vine meciul cu PSG de acasa, iar finala grupei e la Basel, care Basel e in ultimii ani expert in a ciocani echipele engleze.
    Muzzwrinka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •