View Poll Results: pronostic

Voters
17. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    12 70.59%
  • egal

    4 23.53%
  • victorie Muntenegru

    1 5.88%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 182

Thread: Romania - Muntenegru 1-1

  1. #127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,975
    Reputatie
    0
    Cum e aia Paule cu Stanciu chiar valoreaza atat?
    Clar i-a fentat Becali pe idiotii aia sa-i dea 10 mil, omu le are cu afacerile, ce sa mai!
    Stanciu ramane un retardat in momentele de presiune, daca a dat-o cu Albania tot din plop in salcie, ieri a dat-o si din penalti ingropandu-ne total sansele de calificare din primul meci!
    Ce-i drept, care nici nu prea erau mari, asa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #128
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,975
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pe langa **** steaua merge si un **** dinamo! Cu Moti si Steliano in aparare vom avea spectacol garantat cu Armenia si Kazahstan.
    Pantilimon a demonstrat ca e cel mai bun portar al Romaniei, si nu e genul care sa scape sapunul cand ti-e lumea mai draga!
    Si nu doar faza aia a fost in prima repriza, au mai avut ei o faza 4 vs. 1 tot dintr-o gresala de retardati in propria jumatate, doar ca sunt penibili fotbalisti muntenegrenii si n-au reusit din faza aia sa-si faca nici macar o ocazie, ca nu stiu pasa intre ei pe langa ala 1!
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Noi in ce grupa jucam aici? Niciun thd ceva?
    In grupa prostilor, alaturi de Polonia, cu ocazia asta am ceva sa-i transmit lu Reivan: polonezii nu vor pierde puncte acasa decat eventual cu Danemarca, dar cred ca si pe aia o sa-i casapeasca. Noi ne batem la locu 3, maxim, ala de duce direct la ba...lamuc.

    PS: Bun Benzar ala, bun de tot, cand va invata sa si centreze pe langa ce calitati are, va valora si ala 10 milioane ca Stanciu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #129
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e, bre, chiar asa, orice punct conteaza. In repriza a 2a, Polonia nu a ajuns la poarta cazacilor. Intr-un univers paralel, secventa deschisa de golul lui Nicusor din 11 m ne-a pus intr-o pozitie f buna la calificare. Daca urmaresti Fringe, stii despre ce vorbesc

  4. #130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,975
    Reputatie
    0
    Am vazut cateva sezoane dar m-am lasat acu cativa ani, cu vreo 10 ani dupa ce s-a lasat si Romania de fotbal!

    Apropo, in retur, ca si rasplata, o sa le dea vreo 5 polonezii, ai sa vezi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #131
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ai impresia ca Polonia mai e aia la care facea sluj Stefan cel Mare, dar te inseli E o echipa abordabila pt cel putin un egal , eu asa zic.

  6. #132
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    sunt foarte obiectiv, popa nu e fotbalist, poate el sa joace si in echipa vaticanului, crede-ma ca pe jucatorii de la fcsb nu am cum sa fiu suparat, omul ala oglindeste perfect motivele pentru care s-a ajuns in romania sa se spuna ca feroe s-a intarit si nu e de joaca cu ei.

    trofee a castigat si ontel cred, ti se pare ca te face trofeul fotbalist?
    nu-mi vine sa cred.parca ar fi cuvintele mele .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,975
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ai impresia ca Polonia mai e aia la care facea sluj Stefan cel Mare, dar te inseli E o echipa abordabila pt cel putin un egal , eu asa zic.
    Acasa da, ca si cu amaratii astia, doar ca in acel meci noi o sa tragem de egal, nu ei!
    Insa la ei acolo in Polonia ne mananca ficatii cu trepidusi de Stanciuri din astia sariti din izmene de frica.

    Apropo de arat terenul si greblat ogorul, poate in acel meci cu polonezii trebuia sa avem gazonul asta, nu acum.
    Dar cum mereu noua ne ies toate pe dos, o sa le punem lor covor de iarba, biliard ca sa poata sa ne bage toate bilele in buzunare!

    Ingeniozitatea romanului, bai frate, se mira si Murinho de cata minte strategica dam dovada! Incep sa-i dau dreptate lu Dascalescu...
    Last edited by Johnny D; 5th September 2016 at 11:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cum e aia Paule cu Stanciu chiar valoreaza atat?
    Clar i-a fentat Becali pe idiotii aia sa-i dea 10 mil, omu le are cu afacerile, ce sa mai!
    Stanciu ramane un retardat in momentele de presiune, daca a dat-o cu Albania tot din plop in salcie, ieri a dat-o si din penalti ingropandu-ne total sansele de calificare din primul meci!
    Ce-i drept, care nici nu prea erau mari, asa.
    Daca ai fi pus in viata ta o pereche de ghete de fotbal - ai fi inteles. Oricine poate rata. Tine minte: Stanciu e singurul care mai joaca fotbal acum. Restul sunt nulitati. Si acest Daum, nu are ce cauta la nationala. Cine l-a adus? Un ******** nenorocit care nu a gasit antrenori romani cu 7 clase peste aceasta nulitate.

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,975
    Reputatie
    0
    Pai n-ai cine s-o bage-n poarta daca pe Alibec nu-l convoci, normal ca-ti da-n portar varzitudinea aia laudata de presa pe nume Deportivo la Mucirunia! Mie Popa imi place, ala stie unde e poarta indiferent de pozitia in teren, bravo lui! Stanciu ieri in afara de lovitura libera executata bine (si asta pt ca nu l-a pus nimeni sub presiune ca din lovitura libera nu e cum) n-a facut absolut nimic, pasa de gol a fost practic sutata in fata portii ca traiectorie insa a fost deviata cu bulan maxim in total alta directie, in spate la Popa, asta e tot.
    Hai sa zic ca driblingul in lateral si patrunderea prin viteza in prealabil au fost decente, dar nu speciale, oricine cu tupeu poate face asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    tot ce spun se adevereste prin motivul retardului. la fiecare interventie a lui imi creste cota, zici ca-s sociolog.

    le pentru caterinca - pe selectionerii aia romani i-a mai cautat cineva?
    pe petrescu l-au dat afara din liga a doua rusa?
    olaroiu stie sa antreneze jucatori care nu au ramadan?
    reghe e la "fratele" lui acasa nu mai pot sa-l dea arabii si bulgarii rai afara.
    Last edited by reivan; 5th September 2016 at 12:36.
    retired.

  11. #137
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai n-ai cine s-o bage-n poarta daca pe Alibec nu-l convoci, normal ca-ti da-n portar varzitudinea aia laudata de presa pe nume Deportivo la Mucirunia! Mie Popa imi place, ala stie unde e poarta indiferent de pozitia in teren, bravo lui! Stanciu ieri in afara de lovitura libera executata bine (si asta pt ca nu l-a pus nimeni sub presiune ca din lovitura libera nu e cum) n-a facut absolut nimic, pasa de gol a fost practic sutata in fata portii ca traiectorie insa a fost deviata cu bulan maxim in total alta directie, in spate la Popa, asta e tot.
    Hai sa zic ca driblingul in lateral si patrunderea prin viteza in prealabil au fost decente, dar nu speciale, oricine cu tupeu poate face asta.
    România: Pantilimon - Benzar, Moți, Grigore, Filip - Hoban, Săpunaru - Bicfalvi, Stancu, Stanciu - Andone

    In afara de Stanciu a mai contat Benzar. Mare surpriza. Penibil F. Andone.

    Sa joci la mijoc cu Sapunaru si Hoban inseamna sa fi cretin.

  12. #138
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Cit de romaneasca a fost faza cu penaltiul. Fix cel mai banos dintr-o natie de ratati sa rateze. SUBLIM !!

  13. #139
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    tu poti sa vi cu un argument lesinat, radoi nu a plecat ca l-a tinut nasu, nu ca nu putea. s-au interesat multe echipe de el.
    popa nu e fotbalist. end of the story.
    de aia l-a remarcat benitez inainte de Steaua-Chelsea...

  14. #140
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da pai stii ca asa o ard managerii astia mari, ii vad intr-un meci si i-au luat, pac, are valoare.
    retired.

  15. #141
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu ce sens are sa umplem frigiderele lui Stanciu sau Daum, care omul chiar si-a facut treaba...
    Eu am vazut o nationala diferita fata de calificarile anterioare. Nu punem meciurile de la Euro ca poate nu sunt chiar asa relevante. Eu chiar cred ca baietii au avut emotii si nu au inceput asa de bine cum probabil ne-am fi dorit cu totii. La un moment dat, avea Muntenegru 56% posesie pe la mijlocul primei reprize. Usor-usor, am redresat corabia, baietii au castigat o buna parte din duelurile 1 vs 1 si au pus presiune pe echipa adversa, iar aici ma refer la presiune cu mingea, nu pressing, cum faceau pe vremea lui Piturca sai Daddy Chicken. I-am obosit serios pe muntenegreni, iar golul a picat normal. Golul lor a fost o intamplare, la fel cum a fost si cel al nostru din meciul cu Finlanda, de anul trecut, daca va mai amintiti.
    Avand in vedere numarul de selectii al celor care au jucat, experienta lor internationala, eu zic ca echipa s-a comportat per ansamblu bine, mai ales ca si atitudine; meritau victoria, dar poate e mai bine asa, ii vor monta si mai mult pe viitor. Ne asteapta doua meciuri cruciale si avem nevoie mare de victorie in ambele partide.
    Personal, cred ca Daum va face o treaba buna, iar intr-un an de acum se va vorbi altfel despre echipa nationala. Sunt convins ca si alti tineri de perspectiva vor primi sansa pe care au primit-o Benzar sau Filip.
    Imi place ca baietii au inceput sa se demarce si in foarte scurt timp cred ca se vor face trasee. Din diverse motive ne-au lipsit cei mai bine evaluati jucatori romani la ora actuala: Radu Stefan, Tatarusanu, Chiri$. La mijloc, la fel, au lipsit alti trei jucatori care vor oferi solutii pe viitor: Nistor, Pintilii sau Matei. In fata, ar fi Alibec, Grozav sau Hora. Ivan sau Vatajelu cred ca ar trebui sa primeasca si ei sanse in viitorul apropiat, iar Daum, ca sa ofere transparenta, ar trebui sa aiba niste discutii serioase cu cei trei veterani de mare valoare care-i avem: Rat, Tamas si Sanmartean. De exemplu, ieri, Tamas ar fi fost de 1245 de ori mai mult indicat sa joace in locul lui Moti, in lipsa lui Chiri$.
    Una peste alta, sper sa adunam 6 puncte din excursia in Estul Salbatic si sa jucam acasa impotriva unei Polonii infometata de puncte
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  16. #142
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    da pai stii ca asa o ard managerii astia mari, ii vad intr-un meci si i-au luat, pac, are valoare.
    Ideea e ca l-a remarcat pe Popa. Putea foarte bine sa o arda ca alti manageri si sa spuna clisee gen ,,forta grupului, toti sunt buni samd" sau chiar sa recunoasca faptul ca nu stie nici un jucator (au fost cazuri).

    ronaldinho... Grozav ? Mai joaca ? Iar Rat si Sanmartean nu cred ca mai pupa nationala.
    Last edited by Dante7; 5th September 2016 at 20:09.

  17. #143
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a avut cel mai usor de retinut nume. daca o ardea cu forta de grup faceau aia de la sky misto de el
    retired.

  18. #144
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    am jucat cam la fel de incalcit ca mai inainte..Stanciu a avut golul victoriei dar a ratat ca un amator acel penalty ; deocamdata nu se remarca o schimbare cu Daum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #145
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Au mai ratat si altii mai buni... Doar la Euro CR7, Özil, Schweini, Zaza care a devenit vedeta internetului...

  20. #146
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    a avut cel mai usor de retinut nume.
    I'm done.

  21. #147
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    If you can't take a joke m8 ur done, can't argue that

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •