View Poll Results: Cine castiga US Open?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • S. Williams

    4 36.36%
  • Angie Kerber

    1 9.09%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Aga Radwanska

    0 0%
  • Simona Halep

    4 36.36%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Madison Keys

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    1 9.09%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Monica Puig

    0 0%
  • Alta jucatoare

    1 9.09%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 111

Thread: WTA GS: US Open 2016

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Prima victorie la o jucătoare de top 10 sezonul asta. Cel mai bun meci al anului pentru daneza.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Ce-nseamna un meci in care abia sa se scoata din prapastie cu grasana aia, iti da moral, nu mai ai ce pierde!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Circuitul feminin e o gluma

  4. #25
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    bate niculescu maine
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Nici o sansa, decat daca se accidenteaza ca si retardatu imputit de Raonic si umbla ca un zomby prin curte.
    Dar Caro nu se accidenteaza niciodata, mai ales in saptamani din astea unde are meciuri doar 2/3 o data la 2 zile, nici o sansa sa nu bata!
    Mananca Niculese din astea ce nu sunt mai agresive decat ea si forteaza adversaru doar sa greseasca, pe paine! Caro nu greseste nefortat!
    Dovada e si ultimu meci cu Aga, Aga a mancat-o pe paine cum am zis atunci, pentru Aga si Caro jucatoare ca si Monica sunt delicatese rare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La Caro cu Purcika Tractoristova ai dat tipsu' dupa ce s-a terminat meciul. Hai sa te vedem acum ca ai ridicat miza si indraznesti inainte de meci

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Am vrut sa zic ca e pont, ca Purcica e proasta rau, dar... pur si simplu am uitat!
    Oricum eu n-am avut bani de meciu ala, daca aveam, puneam! Sau daca fac bilet cum faceam odinioara cu meciuri peste cota 1.60, si combinari 9/12 sau ceva de gen, clar il puneam, si cota era de 2.80, excelenta! Pacat ca n-a vorbit nimeni de meciu ala, imediat as fi mers pe mana lu Caro dupa cota! Dar cu Niculeasa n-are probleme, nu mai depinde de adversar, decat de ea insasi = victorie simpla.

    LE:

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca vrei cota mare Capitane, recomandarea mea e handicap cu minus pe Caro, -3.5 ar trebui sa iasa fara mari batai de cap.

    M-a intrebat cineva azi cine cred ca ia USO. Am zis ca Halep! Bag pl, chiar e posibil, sfatu meu e s-o joci meci de meci, chiar si cu Serena. Cel putin la RG am nimerit ca va fi Halep sau Muguruza si nimeni n-a mers pe Muguruza deoarece nu jucase nimic tot anul. Dar, in absenta Sharapovei, ele doua sunt cele mai bune pe zgura, no doubt, Halep doar se prosteste cu ploaia vad ca, uneori. Asa i s-a intamplat si la RG, si in ultimu meci de acu vreo 10 zile cu Kerber. Si asa a si zis azi la interviu cu Mats si Schedt, n-a plouat si de aia n-am avut probleme.
    Last edited by Johnny D; 1st September 2016 at 21:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    isi revine caro
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #30
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Am văzut bine îi pe locul 70 și ceva .
    Așa de mult a căzut .
    Keys a revenit de la 1-5 în decisiv.
    Acum pot să văd cum își i-a viol Youzhny :p.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Circuitul feminin e o gluma

    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Keys a revenit de la 1-5 în decisiv.
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    isi revine caro
    Meciu asta era pe fata, pe Caro sau Aga n-ai cum sa le bati daca esti mai putin agresive decat ele, este imposibil, Monica e mereu victima.

    Insa, vine una ca dracu de agresiva in turul urmator, Keys, care a scapat si cu viata dintr-un meci infernal!
    S-ar prea putea pana aci sa-i fi fost lu Caro.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Ce șansă a ratat Osaka. Mda...

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Greu Halep. Aceleași căderi în joc, fără un plan B, prea nervoasă uneori.

  13. #34
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Serena GOAT. 307 victorii în GS-uri, record istoric. A depășit și nr de săptămâni consecutive ca nr 1. Recorduri peste recorduri.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Insa niciodata nu va avea "Career Grand Slam", Vinci knows why!
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Greu Halep. Aceleași căderi în joc, fără un plan B, prea nervoasă uneori.
    A avut mi se pare ceva probleme fizice undeva in zona lombara, a purtat un corset de ceva sort sau un brau iar in decisiv precum si imediat in drumul spre fileu la strangerile de mana, a cam dat impresia ca are usoare discomforturi, in atare conditii va fi greu cu CSN cu care trebuie sa fii 100% fizic altfel dai de dracu.
    Insa Babos a jucat la un nivel excelent incepand cu setu 2 pana undeva in a 2-a jumatate a decisivului, CSN nu poate acesa un asemenea nivel pe faza ofensiva. Chiar si defensiv a stat neasteptat de bine unguroaica intr-o gramada de situatii. A jucat excelent, meci cu joc de top 10, poate chiar de top 5 pentru ea sau el, la cum arata, Serena are rivalitate serioasa in vestiar!
    Last edited by Johnny D; 4th September 2016 at 00:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Trece in sferturi de Serena tot iute .
    Eu mai mult de 30% nu ii dau .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Pai cam asa, prima data sa treaca de CSN, daca nu-i trec problemele sau macar se atenueaza, nu trece.
    Ma bazez totusi ca-n 2 zile o sa fie ca noua, zburdalnica si zambitoare la final!


    Dar si Serena mai are zile de kkt... de ce sa nu fie si cu biata Halep o data si o data?


    Apropo de CSN, tocmai a declarat la emisiunea lu Mats ca o cunoaste bine pe Simona, se cunosc bine intre ele deoarece in ultimele zile s-au antrenat mult impreuna. A ezitat sa zica daca o s-o bata sau nu, dar e clar ca meciul va fi interesant.
    Avantaj Simona in opinia mea din aceste antrenamente, daca isi cunoaste adversara, va avea un confort mental mai ridicat si nu va tresari asa ca-n meciu de azi intrand in panica. Stie ca adeversara ei nu e torpilara din chintesenta ca si Babos si jucatorul cel mai agresiv progresiv fara nefortate si care va folosi unghiurile cel mai cunstructiv, va castiga.
    Last edited by Johnny D; 4th September 2016 at 00:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    E în mare forma CSN. Greu de tot, azi o bătea CSN.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Nu cred. Nu poate ataca la fel cum a facut-o Babos.
    Insa, daca ar fi reusit sa aiba 3-1 in decisiv ca Babos, ar fi batut-o deoarece unguroaica a cam cazut pe final.
    DAR nu ar fi avut niciodata 3-1, Halep a avut 40-15 in primele 2 game-uri din decisiv apoi au venit bastarcoaicele unguroaicei care a intors ambele game-uri si le-a castigat. CSN nu era niciodata instare sa intoarca doua astfel de game-uri la rand cu o jucatoare ca Halep care loveste bine, loveste agresiv. Dar, are aceasta stiinta a unghiurilor insa sa n-o subestimam si pe Simionica, si ea e stapana pe un astfel de joc! Eu cred ca ei ii convine mai mult un joc al unghiurilor decat unul al bastarcoaicelor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Auziti la aia ce mare realizare, Serena l-a egalat pe Federer cu 307 victorii in GS! Ce plm-s alea la femei!? El nici macar nu e femeie. Sa vina sa ne spuna cand il va egala la nr. de seturi castigate intr-un GS, atunci mai vorbim.

    Ce bine joca Caro! Bate joc de Keys!
    Last edited by Johnny D; 4th September 2016 at 22:04.

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,246
    Reputatie
    0
    Sevastova e în sferturi, primul din cariera. Fosta jucătoare de top 100, s-a retras o perioada, acum vreo 3 ani a revenit, a luat-o de jos cu turnee de 10k,iar acum e aproape de a intra în top 30. Urmează Wozniacki în sferturi, care își poate salva sezonul cu o semifinala aici.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,514
    Reputatie
    0
    Caro o bate, dar meciul nu e castigat dinainte, inutil a spune.
    Dar nici meciul Simonicai nu e, au meciuri grele desi cred ca cele 2 se vor impune!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •