View Poll Results: Ce echipa va fi campioana Angliei in acest sezon?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    12 25.00%
  • Liverpool

    8 16.67%
  • Arsenal

    4 8.33%
  • Chelsea

    7 14.58%
  • Manchester City

    8 16.67%
  • Tottenham

    3 6.25%
  • Leicester

    2 4.17%
  • Everton

    1 2.08%
  • West Ham

    1 2.08%
  • Swansea

    0 0%
  • Southampton

    0 0%
  • Stoke

    0 0%
  • Watford

    0 0%
  • Sunderland

    0 0%
  • Bournemouth

    0 0%
  • Crystal Palace

    0 0%
  • West Bromwich

    0 0%
  • Burnley

    0 0%
  • Hull

    1 2.08%
  • Middlesbrough

    1 2.08%
Page 104 of 162 FirstFirst ... 45494102103104105106114154 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 3391

Thread: Barclays Premier League 2016/2017

  1. #2164
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Noi trebuie sa ne concentram pe Europa League
    Tocmai. De acolo poate veni mai usor calificarea in CL!

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu e obisnuit Pep cu echipe care nu stau capra saptamana de saptamana.
    Foarte bine inreliefata diferenta dintre Spania si Anglia!

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum prefer de 1000 de ori pe man utd cu mourinho, cat ca anul asta vom termina pe 6 decat pe man utd cu van gaal, care desi a terminat pe 5...echipa nu ataca, nu suta...erau meciuri ori cu 0 suturi pe poarta ori cu 1 sut pe poarta...zeci de meciuri.
    Pai normal, a terminat pe 5 intr-un campionat plin de echipe penibile, acum pe 6 cand primele 5 joaca excelent.
    Mai putin City.
    Last edited by Johnny D; 16th January 2017 at 08:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2165
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Oricum o sa fim pe loc de Champions League.Chelsea ia mie la suta titlul.Apoi pe 2 Liverpool iar pariul lui Johnny o sa cada si o sa ne suga madularele angro (a zis ca ne face **** la toti de pe forum daca Liverppol o sa fie peste Arsenal in clasament la sfarsitul sezonului)pe locul 3 o sa fim noi,marele MANCHESTER UNITED,pe 4 Tottenham iar arsenal o sa pice pe un veritabil loc 5 (Wenger va pleca 100%).Asta e predictia mea fiindca stramosii mei genealogici sunt Baba Vanga si Nostradamus ...eu sunt Baba Strigoi Luciferamos Jr.

    ggmu !
    Sau iar o sug altii, ca de obicei, fara exceptie de la regula!
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Perfect rezultat.
    Nu suntem des pe aceeasi lungime de unda, dar de 2-3 ori pe sezon se mai nimereste!

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??
    Moralu! Stam prost. Cand aveam jucatori cu caracter si mental de fier, Henry, Pires, Berckamp, Lundberg, Overmars, Parlor, Viera de la mijloc in sus, nu puteai sa le stai in fata, te faceau din nerv si dorinta de victorie chiar daca nu aveau jocul rapid al celora de azi, dar mentalul de jucatori fara complexe i-a facut chiar invincibili la un moment dat. Conteaza mult sa ai mental sanatos, iar la noi pe faza ofensiva in afara de Giroud, Alexis si Cazorla (cand e si el ca e retras) nu stiu ce jucator mai avem sa n-aiba frica de poarta, poate Iwobi dar e mult prea devreme. Chamberlain poate dar el e prea sters uneori si nu inteleg de ce, restu toti daca rateaza o ocazie, tot meciu o tin la fel daca nu da cineva gol in locu lor.

    Welbeck, na bine...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2166
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    In caz ca n-ai observat Lucica, v-ati distantat la 2p de noi etapa asta, si nu in sus!
    Returu il aveti pe Emirates, si spre deosebire de Pool in prima etapa, n-o sa va bucurati de echipa noastra a 2-a!
    Ultimul meci pe Emirates nu cred ca iti aduce amintiri prea placute.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2167
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Ake >> Cahill.

    Niciodata n-am inteles cum asta s-a impus ca titular la o echipa precum Chelsea. La cate gafe flagrante am vazut de la el...

    Oh well, ma duc pe fantrax sa-mi bat joc de Dardarila.
    Si Bonera ar fi avut loc in apararea lui Conte. Pana una alta Ake din postura de titular s-a dus rezerva la Chelsea. Referitor la Fantrax, e cam racoare la -29 nu?

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pentru cine n-a vazut golul lui Carroll. https://streamable.com/f69ma
    Misto golul.
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Mai lasa mah flashscore-ul.

    City a fost penibila azi. Nimic in atac, mijloc inexistent, si apararea plina de idioti, in frunte cu Stones si Bravo.
    Are un still Pep... In curand Sterling va juca fundas central. Everton nu e Osasuna sau Hercules... Oricum, in primul sezon nu are obiectiv insa caruta de bani data pe Stones sa mor de o inteleg pt ca omu n-are nicio treaba cu plasament si tackling.
    Iar faza cu Bravo, portarul cu joc de picior e No Comment

  5. #2168
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

    In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.
    Sa stii ca in meciurile cu City(cand trebuia sa avem penalty si Bravo sa fie eliminat), cu Burnley(cand trebuia sa ne dea penalty la Darmian parca), si cu Arsenal(cand Monreal? l-a faultat pe Valencia in careu) tot acasa am jucat...Zic si eu. Nu e echipa care sa aiba mai multe penalty-uri refuzate aiurea decat Unied. Parca unu' singur am avut in tot sezonu'. Si pe langa meciu' ala au mai fost faze de rahat in meciurile cu Crystal Palace cand am avut probabil cel mai penibil arbitraj(macar acolo tot am castigat) si cu Boro cand i-au refuzat aia golul lui Ibra
    Singurele faze pro sunt golul ala senzatie a lui Miki si faza asta de ieri. Asa ca nu ne lua cu d'astea. Mourinho pe Old Trafford a fost eliminat de doua ori. O data pentru ca a lovit nu stiu ce. Klopp si Conte fac d'astea meci de meci, dar ei sunt simpatici si mna, ar fi pacat sa stea in tribuna.

  6. #2169
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Si Bonera ar fi avut loc in apararea lui Conte. Pana una alta Ake din postura de titular s-a dus rezerva la Chelsea. Referitor la Fantrax, e cam racoare la -29 nu?
    dardar, tu esti cu fotbalul italian si Milan. Cum e Alegri ca antrenor? E bun de ceva? Ce stil joaca? Promoveaza tineri? Schimba sistemul des? Daca ai chef sa lasi o parere legata de el.

  7. #2170
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cea mai ajutata echipa de arbitrii a fost indiscutabil arsenal.
    retired.

  8. #2171
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Sa stii ca in meciurile cu City(cand trebuia sa avem penalty si Bravo sa fie eliminat), cu Burnley(cand trebuia sa ne dea penalty la Darmian parca), si cu Arsenal(cand Monreal? l-a faultat pe Valencia in careu) tot acasa am jucat...Zic si eu. Nu e echipa care sa aiba mai multe penalty-uri refuzate aiurea decat Unied. Parca unu' singur am avut in tot sezonu'. Si pe langa meciu' ala au mai fost faze de rahat in meciurile cu Crystal Palace cand am avut probabil cel mai penibil arbitraj(macar acolo tot am castigat) si cu Boro cand i-au refuzat aia golul lui Ibra
    Singurele faze pro sunt golul ala senzatie a lui Miki si faza asta de ieri. Asa ca nu ne lua cu d'astea. Mourinho pe Old Trafford a fost eliminat de doua ori. O data pentru ca a lovit nu stiu ce. Klopp si Conte fac d'astea meci de meci, dar ei sunt simpatici si mna, ar fi pacat sa stea in tribuna.
    Eu vorbesc despre ce se intampla si ce s-a intamplat de-a lungul timpului in meciurile cu noi. In rest, cand vei trage linie la finalul sezonului vei vedea ca exista o compensatie. Sau, daca nu, va exista cand veti avea nevoie. Asa merg lucrurile in fotbal

  9. #2172
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    cea mai ajutata echipa de arbitrii a fost indiscutabil arsenal.
    Tot timpu. Cand am luat gol din corner cu Everton in min 89 desi a fost aut de poarta a fost probabil punctul maxim . Sau poate la Bournemouth cand au primit penalty cel putin usor...sau cand au dat golul de 2-0 dupa fault in atac? Sau cand a fugit Bojan in Xhaka cu Stoke si a primit penalty. Sau rosu la Xhaka cu Swansea cand a facut fault de joc la MIJLOCUl terenului cu inca 2 fundasi a lui Arsenal in spate, iar arbitru a zis ca a fost ultim aparator. Chiar si in meciul cu United cand a fost penalty la Monreal acolo, nimeni nu a zis nimic ca Darmian a intrat la rupere de 3 ori in primele 20 minute. De doua ori dupa ce avea galben...si a scapat.
    In timpul unui sezon, fiecare echipa o sa primeasca sau nu...se echilibreaza sau nu. Nu ai ce sa faci. Asta cu cate puncte aveam daca, nu merge in fotbal.
    If my aunt had balls she'd be my uncle.

  10. #2173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0


    Reivan vorbeste ca ne-au dat multe penalty-uri. Eh.
    Sa ne amane si pe noi pe la vara CL-ul ca lu Chelsea si Liverpool, sa vezi atuncea ce bine ne simtim si noi in campionat!


    Bine, lu Liverpool EL-ul, ma rog!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2174
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    dardar, tu esti cu fotbalul italian si Milan. Cum e Alegri ca antrenor? E bun de ceva? Ce stil joaca? Promoveaza tineri? Schimba sistemul des? Daca ai chef sa lasi o parere legata de el.
    As fi ipocrit sa zic de Allegri ca e mediocru. Chiar daca titlul castigat cu Milan i se datoreaza in mare masura lui Ibra, italianul si-a impus propriul stil. Seamana mult cu Antonio Conte insa spre deosebire de Conte stie sa revina cand e condus. Momentan in Italia se vorbeste de o criza la Juventus (supercupa pierduta cu Milan plus cele 4 infrangeri in deplasare cu Milan, Inter, Fiorentina si Genoa) insa torinezii au de departe prima sansa la titlu si doar ghinionul ar face sa-l piarda.
    Stilul de joc e unul destul de ofensiv insa rezultatele primeaza. Faptul ca a fost la cateva minute de prelungiri in finala UCL cu Barcelona si doar bulanul i-a salvat pe Bayern in dubla din sezonul trecut spune multe.
    Personal cred ca e cel putin la acelasi nivel cu Conte daca nu chiar mai bun. Nu promoveaza tineri precum Sinisa Mihajlovic sau Montella si se bazeaza mai mult pe oamenii cu experienta. De exemplu Pjaca a fost cumparat de Juve cu peste 20mil si a prins doar cateva minute tot sezonu. E drept ca nu ii poti lasa pe banca pe Higuain, Dybala sau Mandzukic dar parca intr-un meci cu Crotone ii dai si pustiului o sansa.

    Cred ca ar fi manusa pentru Allegri sa antreneze in Premier League.

  12. #2175
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    as vrea si eu o "criza" ca la juventus haha
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #2176
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    As fi ipocrit sa zic de Allegri ca e mediocru. Chiar daca titlul castigat cu Milan i se datoreaza in mare masura lui Ibra, italianul si-a impus propriul stil. Seamana mult cu Antonio Conte insa spre deosebire de Conte stie sa revina cand e condus. Momentan in Italia se vorbeste de o criza la Juventus (supercupa pierduta cu Milan plus cele 4 infrangeri in deplasare cu Milan, Inter, Fiorentina si Genoa) insa torinezii au de departe prima sansa la titlu si doar ghinionul ar face sa-l piarda.
    Stilul de joc e unul destul de ofensiv insa rezultatele primeaza. Faptul ca a fost la cateva minute de prelungiri in finala UCL cu Barcelona si doar bulanul i-a salvat pe Bayern in dubla din sezonul trecut spune multe.
    Personal cred ca e cel putin la acelasi nivel cu Conte daca nu chiar mai bun. Nu promoveaza tineri precum Sinisa Mihajlovic sau Montella si se bazeaza mai mult pe oamenii cu experienta. De exemplu Pjaca a fost cumparat de Juve cu peste 20mil si a prins doar cateva minute tot sezonu. E drept ca nu ii poti lasa pe banca pe Higuain, Dybala sau Mandzukic dar parca intr-un meci cu Crotone ii dai si pustiului o sansa.

    Cred ca ar fi manusa pentru Allegri sa antreneze in Premier League.
    Uite ca din cand in cand, merita sa intru pe forum. Mersi .
    Eram curios doar, ca sigur nu pleaca de la Juve. Dar au aparut ceva zvonuri legate de el si Arsenal si ma gandeam sa intreb una alta. Am tot citit articole despre el, mie imi pare perfect pentru noi...dar nu o sa fie cazul. Probabil ca isi prelungeste Wenger pe inca 2 ani contractul.

  14. #2177
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu stiu de antrenor, mie de la Milan Suso ala imi place, pe ala l-as aduce cu sau fara antrenor, maseur, etc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2178
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Vertonghen ar putea lipsi 2 luni cu accidentarea din weekend.

  16. #2179
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    suso e un rebut de pe la liverpool.
    retired.

  17. #2180
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Il bagi in seama pe Johnny...daca s-ar ocupa de transferuri la Arsenal, am juca in liga regionala.

  18. #2181
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Il bagi in seama pe Johnny...daca s-ar ocupa de transferuri la Arsenal, am juca in liga regionala.
    L-ai vazut pe Suso anu' asta?

  19. #2182
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Imi amintesc de cand era in Anglia. No thanks. In Italia e usor sa arati bine ca fotbalist.

  20. #2183
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Diego Costa s-a intors la antrenamentele lui Chelsea. Ce diferenta intre cum a gestionat Conte situatia si cum au procedat marii antrenori Mourinho si Guardiola cu Schweinsteiger sau Hart.

  21. #2184
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Bine dar aia nu erau in forma, cineva aici zise ca D. Costa e cel mai in forma jucator din PL. Mare diferenta.
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Imi amintesc de cand era in Anglia. No thanks. In Italia e usor sa arati bine ca fotbalist.
    Cavani.


    Desi la Henry a fost pe dos, dar poate pt el a fost prea plictisitor fotbalul italian si n-a avut chef sa arate nici 5% din ce stie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •