View Poll Results: Ce echipa va fi campioana Angliei in acest sezon?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    12 25.00%
  • Liverpool

    8 16.67%
  • Arsenal

    4 8.33%
  • Chelsea

    7 14.58%
  • Manchester City

    8 16.67%
  • Tottenham

    3 6.25%
  • Leicester

    2 4.17%
  • Everton

    1 2.08%
  • West Ham

    1 2.08%
  • Swansea

    0 0%
  • Southampton

    0 0%
  • Stoke

    0 0%
  • Watford

    0 0%
  • Sunderland

    0 0%
  • Bournemouth

    0 0%
  • Crystal Palace

    0 0%
  • West Bromwich

    0 0%
  • Burnley

    0 0%
  • Hull

    1 2.08%
  • Middlesbrough

    1 2.08%
Page 103 of 162 FirstFirst ... 35393101102103104105113153 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 3391

Thread: Barclays Premier League 2016/2017

  1. #2143
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Oricum o sa fim pe loc de Champions League.Chelsea ia mie la suta titlul.Apoi pe 2 Liverpool iar pariul lui Johnny o sa cada si o sa ne suga madularele angro (a zis ca ne face **** la toti de pe forum daca Liverppol o sa fie peste Arsenal in clasament la sfarsitul sezonului)pe locul 3 o sa fim noi,marele MANCHESTER UNITED,pe 4 Tottenham iar arsenal o sa pice pe un veritabil loc 5 (Wenger va pleca 100%).Asta e predictia mea fiindca stramosii mei genealogici sunt Baba Vanga si Nostradamus ...eu sunt Baba Strigoi Luciferamos Jr.

    ggmu !
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  2. #2144
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Bai, voi astia, de va *****i pe voi de la Liverpool, de ce nu ziceti ca a fost offside la Lallana si ca nu ia trebuia sa aveti corner la faza penalty-ului? Lasati prostiile astea. Anu' asta United e de departea cea mai dezavantajata echipa din top 6 de arbitrii, dar tot voi sariti de cur in sus.
    La Valencia daca a fost offisde a fost la o unghie sau ceva de genu'.

    Sutu' lui Pogba n-a fost pe poarta, dar aia e ocazie mai mare decat tot ce a avut Liverpool azi...

  3. #2145
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Bai, voi astia, de va *****i pe voi de la Liverpool, de ce nu ziceti ca a fost offside la Lallana si ca nu ia trebuia sa aveti corner la faza penalty-ului? Lasati prostiile astea. Anu' asta United e de departea cea mai dezavantajata echipa din top 6 de arbitrii, dar tot voi sariti de cur in sus.
    La Valencia daca a fost offisde a fost la o unghie sau ceva de genu'.

    Eram peste Chelsea in clasament daca nu ne furau arbitri.
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  4. #2146
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post

    Sutu' lui Pogba n-a fost pe poarta, dar aia e ocazie mai mare decat tot ce a avut Liverpool azi...
    + faza din repriza a doua, cand Martial a incercat sa o bage cu calcaiu' dupa ce Miki scapase singur cu Mignolet si i-a pasat.
    + offside-ul aiurea la Rooney, care a dat pe scurt desi avea 5 metri de poarta libera .....offside semnalizat pe sut, nu labareala cu 10 atingeri dupa.

    + Pogba cum ai zis, dar si Miki care a ratat singur cu portarul in prima repriza...United au ratat de 4 ori singur cu portarul, dar din diferite motive s-a concretizat un singur sut pe poarta. Asa ca lasati-ma cu statisticile astea ieftine cu suturi, total irelevante in anumite scenarii.
    O ocazie de gol nu se concretizeaza neaparat cu sut pe poarta, uneori nici macar cu sut.


    https://metrouk2.files.wordpress.com...8&h=492&crop=1

    Daca fluieri offside aici, dupa pozitionarea ta ca arbitru...e idiotenia de 15 mii de ori mai mare, pentru ca o fluierai fix din cur. Nu exista o sansa pe planeta asta sa vezi ceva de acolo, orice om de pe planeta proceda fix la fel, fie ca era vs United(care e problema in fapt, lasati ipocrizia, daca era orice alta echipa nu se facea tam tam) sau nu.


    + ca da, nu sesizasem initial ce a zis Nadalfan despre Lallana, eram nervos pe Jones care s-a balbait si pe Pogba care a comis-o dupa corner...dar da, am revazut faza, e offside si chiar flagrant la Lallana, faptul ca Rojo s-a intins si a trimis in corner nu are absolut nicio tangenta cu pozitia aluia, nu trebuie sa ajunga mingea la el fizic sa ridici fanionu' sus.

  5. #2147
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    + faza din repriza a doua, cand Martial a incercat sa o bage cu calcaiu' dupa ce Miki scapase singur cu Mignolet si i-a pasat.
    + offside-ul aiurea la Rooney, care a dat pe scurt desi avea 5 metri de poarta libera .....offside semnalizat pe sut, nu labareala cu 10 atingeri dupa.

    + Pogba cum ai zis, dar si Miki care a ratat singur cu portarul in prima repriza...United au ratat de 4 ori singur cu portarul, dar din diferite motive s-a concretizat un singur sut pe poarta. Asa ca lasati-ma cu statisticile astea ieftine cu suturi, total irelevante in anumite scenarii.
    O ocazie de gol nu se concretizeaza neaparat cu sut pe poarta, uneori nici macar cu sut.


    https://metrouk2.files.wordpress.com...8&h=492&crop=1

    Daca fluieri offside aici, dupa pozitionarea ta ca arbitru...e idiotenia de 15 mii de ori mai mare, pentru ca o fluierai fix din cur. Nu exista o sansa pe planeta asta sa vezi ceva de acolo, orice om de pe planeta proceda fix la fel, fie ca era vs United(care e problema in fapt, lasati ipocrizia, daca era orice alta echipa nu se facea tam tam) sau nu.


    + ca da, nu sesizasem initial ce a zis Nadalfan despre Lallana, eram nervos pe Jones care s-a balbait si pe Pogba care a comis-o dupa corner...dar da, am revazut faza, e offside si chiar flagrant la Lallana, faptul ca Rojo s-a intins si a trimis in corner nu are absolut nicio tangenta cu pozitia aluia, nu trebuie sa ajunga mingea la el fizic sa ridici fanionu' sus
    .
    Aha eu am revazut-o si parca nu mai sunt asa convins. Pe faza activa mi s-a parut ca si Lallana si Firmino s-au dus in pressing la Rojo, dar Lallana, de fapt, a incercat sa se demarce si nu a influentat decizia lui Rojo. Pe stop cadru se vede ca a incercat sa se fereasca sa joace mingea...Nu mai gasesc imaginea oprita.

    Also, wtf Pogba cred ca a enervat pe toata lumea. In a doua repriza(personal, ma asteptam sa-si puna amprenta pe joc dupa prima repriza), a fost jenibil. Herrera a fost one man midfield azi. Pogba s-a plimbat toata repriza. Nu-si urmarea adversarul la nicio faza, iar cand avea mingea astepta atat de mult incat veneau 2-3 jucatori de la Liverpool si-l faceau de fiecare data sa piarda mingea.

  6. #2148
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pogba, uneori, parca e Balo...tell me.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #2149
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Incep sa cred ca antrenorii sunt cvasiirelevanti in PL, poti lua campionatu cu orice antrenor cum poti si retrograda cu orice antrenor.
    Jucatorii sunt pur si simplu atat de buni de practic de forma si moralul lor depinde cam tot. Vezi Leicester si Celsocul.



    Sau poate doar Kante! Tre sa-l ai ca sa iei campionatul!
    serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??

  8. #2150
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    serios?? atunci arsenal de ce nu castiga titlul de 56456457 de ani, avand in vedere ca ei sunt asa grozavi??
    Eh, nu e ok sa pui chiar asa multi ani...mai ales ca la voi chiar au trecut 50+

  9. #2151
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pai explicatia a dat-o JD. Atata timp cat exista Arsenal Spurs se poate multumi cel mult cu locul doi. Legea ionica.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #2152
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Eh, nu e ok sa pui chiar asa multi ani...mai ales ca la voi chiar au trecut 50+
    27. meam, nu eram in viata.
    retired.

  11. #2153
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    27. meam, nu eram in viata.
    Spurs? 55 de ani.

    https://twitter.com/lfcmostar/status/820692550268887040

    Haha, ce nebun e Klopppp. Imi place mult de el.

  12. #2154
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a, nu am vazut cu cine vorbeai credeam ca e de al meu.
    retired.

  13. #2155
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    pentru prima oara incep sa cred ca city va rata UCL-ul...dar nu sunt convins...

    oricum ar fi rusinos ptr Pep, si sa fim seriosi..NU se va scoate cu UCL-ul...nici macar semifinala ca anul trecut nu cred ca poate face City.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #2156
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    pentru prima oara incep sa cred ca city va rata UCL-ul...dar nu sunt convins...

    oricum ar fi rusinos ptr Pep, si sa fim seriosi..NU se va scoate cu UCL-ul...nici macar semifinala ca anul trecut nu cred ca poate face City.
    Il doare undeva pe Pep de semifinale. Pentru suporterii City, care nu sunt obisnuiti cu mari performante poate inseamna ceva, dar pe Pep chiar nu-l intereseaza. In campionat e altceva. Diferenta materiala intre locu' 4 si locu' 5 e uriasa. Plus ca mai e vorba si despre echipele pe care le vei infrunta in toamna viitoare.

  15. #2157
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Il doare undeva pe Pep de semifinale. Pentru suporterii City, care nu sunt obisnuiti cu mari performante poate inseamna ceva, dar pe Pep chiar nu-l intereseaza. In campionat e altceva. Diferenta materiala intre locu' 4 si locu' 5 e uriasa. Plus ca mai e vorba si despre echipele pe care le vei infrunta in toamna viitoare.
    oricum la ce forma arata monaco, care da 4-5 goluri meci de meci, le va fi foarte greu lui City...
    sa nu uitam ca monaco i-a luat 6/6 "marelui" tottenham.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #2158
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    L-am criticat pe Guardiola cand mai era la Bayern, insa pentru rezultatul de azi chiar nu are nici o vina, nu il poti invinui fiindca Stones si Bravo parca au uitat sa joace fotbal de cand s-au transferat la City. Acestia au nevoie de o linie de "fund" complet noua. Otamendi, Stones, Sagna si Clichy au fost toti depasiti de situatie azi. Nici cu Aguero nu mi rusine, care nu cred ca a mai avut de mult timp o performanta demna de "brandul" sau.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #2159
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    1-1 rezultatul perfect!

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Pai explicatia a dat-o JD. Atata timp cat exista Arsenal Spurs se poate multumi cel mult cu locul doi. Legea ionica.
    Legea deceniilor, Mirile!
    N-am compus-o eu, au compus-o cele 2 echipe, desi as zice ca artizanu principal e Spurs care a avut destule ocazii pe finaluri de sezon!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2160
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Eu sunt sincer si sunt multumit de egalul cu Liverpool si tot ce imi doresc este un loc de Champions League fiindca nu meritam sezonul asta sa fim campioni.Mourinho trebuie sa mai puna la punct niste treburi.Sa plece cativa jucatori si sa vina altii...2-3 nu mai mult fiindca avem o echipa buna care sper sa o transforme in foarte buna.Oricum avem 20 de titluri si daca nu il ia Liverpool pe al 19-lea dupa 27 de ani nu ma intereseaza cine il ia fiindca City,Chelsea si Arsenal la un loc au titluri cate avem noi.

    Noi trebuie sa ne concentram pe Europa League
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  19. #2161
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

    In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.

  20. #2162
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Pacat ca Failmino n-a reusit sa inchida meciul din pasa aia superba a lui Coutinho. Nu stiu ce naiba e cu el...

    In rest, nu puteam sa venim pe Old Trafford si sa nu ne ciupeasca astia. Ofsaid la Valencia la gol, cartonase la Rooney si Pogba...Dar nah, e United pe Old Trafford cu Mourinho pe banca si Fergie in tribune. N-ai cum cu ei.
    huaaaaaaaaaaaaaaaaaa huaaaaaaaaaaaaaaa teroristiiiiiiiiiiiiiiiii
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  21. #2163
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu spun nu drogurilor tale...
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •