View Poll Results: Astra-West Ham

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Astra

    0 0%
  • West Ham

    8 100.00%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 157 of 157

Thread: Astra - West Ham (Play Off EL)

  1. #148
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    ai si tu putina intelegere, au trecut ani si s.a asternut praful pe palmaresul astora in EU.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #149
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Dascalescule cum e sa-ti iei mumu la londra de la romanache?

  3. #150
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0


    Cata nesimtirea! Kicking a man while he's down! Not cool.

    He prob doesn't even care. About nothing... he just acts like he does whenever it suits him best.

    Desi... s-ar putea sa fie ca un Londra natzie, asta sa fie sufletul lui, daca nu esti londonez, degeaba te-ai mai apucat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #151
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    N-am citit topicul, nu stiu daca ati atins subiectul, dar vreau sa le dau o binemeritata m**e alora de la gigisport si prost.ro pentru modul in care au ignorat complet aceasta performanta de aseara. Cand rusinea Romaniei adauga o alta rusine la lista rusinii, stateau in direct pana dupa miezul noptii.

  5. #152
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Dascalescule cum e sa-ti iei mumu la londra de la romanache?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  6. #153
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    N-am citit topicul, nu stiu daca ati atins subiectul, dar vreau sa le dau o binemeritata m**e alora de la gigisport si prost.ro pentru modul in care au ignorat complet aceasta performanta de aseara. Cand rusinea Romaniei adauga o alta rusine la lista rusinii, stateau in direct pana dupa miezul noptii.
    +
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  7. #154
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ar fi fost adevarat ce zici tu, daca s-ar fi respectat calculele hartiei si Astra ar fi pierdut ambele duble manse, CL si EL. Insa...
    Nu iti inteleg logica. Pai la fel de bine si Steaua putea sa se califice daca o intalnea pe West Ham iar englezii tratau dubla la modul cum au facut-o cu Astra.
    De ce e (mai) relevanta dubla cu West Ham si nu acel 1-5 cu CFR si 1-4 cu Dinamo din campionat ?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ultima fraza era in traducere: Steaua a cumparat jucatori, cheltuind bani pe cand Astra doar a vandut, primind sa-si acopere saracia.
    Fals ! Sau ma rog, incomplet. Steaua, da a cumparat jucatori, dar de ce nu amintesti si de faptul ca A VANDUT ? Chipciu, Varela, 2 titulari au plecat si nu stiu daca li s-au adus inlocuitori pe masura.
    Si la fel de bine cum tu tot amintesti de aceasta presupusa saracie a Astrei, la fel iti amintesc si eu ce atmosfera e in cadrul clubului Steaua, cu identitatea (si viitorul) incerta, parasita de galerie samd.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E adevarat ca sunt oameni si oameni in toate taberele, insa caracterul omului se cunoaste la victorie mai mult decat la infrangere.
    Nu inteleg la ce victorii faci referire.
    Si poate imi explici si cum e cu sarbatorirea esecurilor Stelei din Europa. Vad ca se intampla destul de des pe la rivalii Stelei.
    Caracterul omului se cunoaste la victorie... ok, nu te contrazic. Te intreb doar, ti s-a parut decenta sarbatorirea acelui 5-1 din Giulesti ? ,,Ne-am facut damblaua samd..." Yep, real classy, n-am ce spune. Dinu Gheorghe behaind cu jucatorii prin autocarul Rapidului dupa victoria contra Stelei din 2006, dupa ce avusese loc dubla din Cupa Uefa. Da, fair play. Sa continui ?
    Sigur, sunt specimene din astea si printre stelisti, dar hai sa nu pozam de acum in victime.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asta doar pentru ca eu nu sunt rapidist de mic, ci adoptiv.
    Stiu, nici Pancu nu a fost rapidist de mic. Ii statea chiar bine in anii 90 in ros-albastru

  8. #155
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Cand rusinea Romaniei adauga o alta rusine la lista rusinii, stateau in direct pana dupa miezul noptii.
    pai cum sa nu razi de dublele cu Elfsborg, NEC Nijmegen samd ?

  9. #156
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Attached Images Attached Images

  10. #157
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    pai cum sa nu razi de dublele cu Elfsborg, NEC Nijmegen samd
    Razi daca nu te pricepi la fotbal. E ca si cum ai rade ca o echipa de loc 2-3 in Scotia e scoasa de Birkirkara. Daca nu se investeste, ma nene, si de la locul 2 in jos se face performanta cu bonuri de masa si credite ipotecare, ce pretentie sa ai? A, ca ai citit ca Stefan cel Mare facea performanta in Champion League si ai ramas tot la standardele alea, e treaba ta. Ma rog, daca voi credeti ca o echipa care castiga playoff pt Uefa in Olanda e slaba, inseamna ca sunteti cu nou-haul putin defazat. Umilinta e in Islanda si, partial, in Suedia, nu ca am pierdut in Olanda. Faceti asa pe interesantii. Ziceti, ma, cum a facut nea gigi 50 de milioane din schimbul de terenuri, cum a facut si va mai face puscarie pt propasirea campioanii . Si eu faceam hegemonie in conditiile astea, las-o-n plm de treaba!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 27th August 2016 at 09:13.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •