View Poll Results: ACS Poli Timisoara-Pandurii

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    2 28.57%
  • X

    0 0%
  • 2

    5 71.43%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: Etapa 3: ACS Poli Timisoara-Pandurii 1-3

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Etapa 3: ACS Poli Timisoara-Pandurii 1-3

    Duminica, 7 august, ora 21.00

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Hai cu prima victorie.

  3. #3
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    1-0 si trecem la minus 11
    fu-te-v-ar toti dracii cu fotbalul vostru de prima liga...
    granita la Orsova!

  4. #4
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Am asa niste emotii....

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eram la Beograd, 80 de mii de sarbi ne mancau bojocii in tribune. Strig la Paltinisanu, insa pretioasa indicatie tactica e inghitita de vuietul maracanei. Romică salta balonul pe bombeu, cu 3 sarbi agatati de grumaz. Velcea il priveste admirativ din urma. Sau era Zicu? Nevasta-mea imi striga din bucatarie ca Vlaicu. Ies din alveola si basca se rostogoleste in urma, ridicand un firicel de praf. Sarbii amutesc. Subliniez la repezeala ideile principale: domnilor fotbalisti, haideti sa ducem basica in plasa, pt ca Banatul merita acest deziderat. Fotbalistii se insufletesc, adrenalina creste ca popcornul in ceaunul incins. Dembro fura cotofana din piciorul lui Geaici, apoi cu o englezeasca il angajeaza pe Pelici. Dintr-una la Barbut, pe dreapta, suuuut siiii, siiii...80 de mii de sarbi plang langa plasa rupta. Pe tunel, ma astepta Lucescu, cu clasamentul deja facut: Mircea, nu astazi, avem o calificare de savurat. Din spate, cativa iezi violeti de la under 21 ma incoltesc, ma cuprind de șale si intr-o clipa ajung cu nasul in tavan. Fac un semn sa elibereze porumbeii, astazi nu trimitem nicio petitie. Doar una, la Unesco, pt un ofsai semnalizat aiurea la Croitoru. O pagina de neuitat din istoria Politehnicii se scria cu litere de aur, iar eu, directorul tehnic Ion Ve Ionescu eram, bineinteles, acolo...

  6. #6
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1


    are toa'su capitan o boala pe cimiseni mai ceva decat pe stelisti si slujitoristi la un loc...

    trebuie sa recunosc ca ma simt usor magulit...

    de texte nici nu mai zic,dar asta a fost mereu punctul forte al dinamovistilor,deci nicio surpriza din partea asta...
    granita la Orsova!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Eram la Beograd, 80 de mii de sarbi ne mancau bojocii in tribune. Strig la Paltinisanu, insa pretioasa indicatie tactica e inghitita de vuietul maracanei. Romică salta balonul pe bombeu, cu 3 sarbi agatati de grumaz. Velcea il priveste admirativ din urma. Sau era Zicu? Nevasta-mea imi striga din bucatarie ca Vlaicu. Ies din alveola si basca se rostogoleste in urma, ridicand un firicel de praf. Sarbii amutesc. Subliniez la repezeala ideile principale: domnilor fotbalisti, haideti sa ducem basica in plasa, pt ca Banatul merita acest deziderat. Fotbalistii se insufletesc, adrenalina creste ca popcornul in ceaunul incins. Dembro fura cotofana din piciorul lui Geaici, apoi cu o englezeasca il angajeaza pe Pelici. Dintr-una la Barbut, pe dreapta, suuuut siiii, siiii...80 de mii de sarbi plang langa plasa rupta. Pe tunel, ma astepta Lucescu, cu clasamentul deja facut: Mircea, nu astazi, avem o calificare de savurat. Din spate, cativa iezi violeti de la under 21 ma incoltesc, ma cuprind de șale si intr-o clipa ajung cu nasul in tavan. Fac un semn sa elibereze porumbeii, astazi nu trimitem nicio petitie. Doar una, la Unesco, pt un ofsai semnalizat aiurea la Croitoru. O pagina de neuitat din istoria Politehnicii se scria cu litere de aur, iar eu, directorul tehnic Ion Ve Ionescu eram, bineinteles, acolo...
    Azi e dezlegarea la peste. Cum dreaq reusiti voi ,militienii, sa faceti rachiu si din peste, numai voi stiti.

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bai, ce omor isi ia adevarata Poli, chiar pe Dan Impaltimișanu! No, greu si pt oras sa sustina doua echipe de divizia B
    Last edited by Capitanu.Burcea; 6th August 2016 at 13:22.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    tu de unde pana mea stii?

    am fost prima repriza: soc ,groaza sau altfel spus lipsa portar ,lipsa fundasi centrali si lipsa antrenor. Iarna nu-i ca vara si nici liga 2 nu e ca liga satelor.

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum de unde stiu? Se joaca la Timisoara, nu in Balta Brailei. A trimis cineva un porumbel spre capitala cu scorul. Ajungea mai repede, dar l-a intors din drum de 3 ori in prima repriza

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    am vazut ca flashscore nu da rezultatul live, de aia intreb. Mai frate, joaca oaspetii un 4-4-2 de i-au scos din ghete pe baietii in ghete.
    Si ca sa fiu rautacios pana la capat, azi s-a vazut cat de mare e stadionul Paltinisanu!

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Buna echipa Targovistea, au ratat barajul la mustata. In conditiile in care i-am slabit transferandu-le si golgheterul Oricum, observ in div B multe meciuri in care se marcheaza, fotbalul e mult mai atractiv decat in mizeria liga 1. La ora asta nu e cald, Ninele si nea Petrica Grigoras? Futu-va in bot fotbalul ala basit!

    Futbol 24 a actualizat la pauza, dar mi-e putin teama de o remontada cimisana

    LE. 4-1 Chindia
    Last edited by Capitanu.Burcea; 6th August 2016 at 13:38.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Buna echipa Targovistea, au ratat barajul la mustata. In conditiile in care i-am slabit transferandu-le si golgheterul Oricum, observ in div B multe meciuri in care se marcheaza, fotbalul e mult mai atractiv decat in mizeria liga 1. La ora asta nu e cald, Ninele si nea Petrica Grigoras? Futu-va in bot fotbalul ala basit!

    Futbol 24 a actualizat la pauza, dar mi-e putin teama de o remontada cimisana
    Tocmai ce am postat acelasi lucru pe "liga2".

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    4-1 Chindia, ma vad nevoit sa repet si intr-o postare noua

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ti-am zis, am plecat la pauza, atata amatorism mai rar, iar ala care a fost pus sa stea in poarta probabil au vrut sa-si bata joc de el, omul nu are treaba cu fenomenul.

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    2-4, violetii incearca miracolul in ultimele 6 minute. Bucile se strang la unison pt unica echipa fanion a orasului .

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vezi ca avem 2 (doua) echipe unice , deocamdata doar una e fanion.

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca sa fim corecti, o echipa fanion a orasului si una a primariei. Asa oras, asa primarie, asa rezultate

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cand vorbesti de primarie faci vreo aluzie la neacoitza?

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era bine daca ne sufla putin capital in panze primaria sector 3, dar Robert si Ionut sunt frati pana la bani . La Rin sufla vantul prin camere, deci si prin bugetul echipei...

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Dar si voi ati vrut sa faceti big brother acolo, nu mai poate omul sa sexeze in liniste.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •