View Poll Results: Astra-CSU Craiova

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    2 66.67%
  • X

    1 33.33%
  • 2

    0 0%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: Etapa 3: Astra-CSU Craiova 1-2

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Despre mistourile alea pe care le aruncai spre mine cand am spus ca in primu sezon terminati in primele 6 iti aduci aminte?
    Da. Insa nu le-ai inteles : ideea era ca, pe de o parte, ziceai de locurile 1-6, iar pe de alta, ca in tot lotul Craiovei nu gasesti 2-3 titulari de valoarea unor rezerve de la voi : Valceanu, Gabi Iancu, Parvulescu ...
    (tu si Sevi spuneati asta ... da, si acum rad)

    Nu stiu de care link vorbesti. Dar am propus o lista cu tineri jucatori (da, tineri ... ca pustan era unu singur, Ivan, 17 ani), aia care aveau atunci 20-22 ani : Vatajelu, Rocha, Baluta, Bancu, Mateiu ... care nici nu jucasera pana atunci in liga I, dar care sigur vor mai creste pe masura ce aduna jocuri etc. ...
    Da, si Mateiu. Ca asa ii ziceau astia la tv ... ''tanarul Mateiu''. Cand colo, el avea 25 ani.

  2. #65
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    anticipam nivelul, l-am anticipat corect.

    mateiu nu jucase in liga 1?
    retired.

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ai anticipat corect. Cand au venit C&S la echipa, aceasta avea 2p/6meciuri si era pe ultimul loc. Iar in afara de ei doi, au mai venit Brandan, Balgradean, Bawab ... cu astia s-a ajuns in top 6.
    Au avut si multa sansa, pentru ca jocul era slabut, insa au obtinut niste rezultate bune (seria aia de 19 meciuri etc.). Valoarea reala a echipei era undeva ... locurile 8-10 (erau mai bune Botosani, Pandurii, Viitorul, Petrolul ... aveau mai multi fotbalisti).
    In fine, asta e trecutul.

    Pentru viitor : prezint o lista de 3 pusti (16-17 ani), ca tot ai intrebat de asa ceva. Sunt sigur ca in sezonul 2016-17 vor fi vazuti in liga I.
    In afara de cel vazut ieri (Vladoiu, 17 ani) ... Screciu (16) si Draghici (17). Astia sunt chiar olteni !

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    te referi la stephan draghici,cel care va juca pana in iarna la valcea,de cand universitarea va putea face transferuri.mijlocasul ofensiv,desi la valcea este folosit de acoperire...un mare talent.ce gol a dat in pregatiri,
    nu la draghici ,fundasul.
    screciu va debuta sezonul acesta.el trebuia sa fie rezerva lui ivan.cu regula aia de 21.
    pe vladoiu l-am vazut cu totii ce poate.

  5. #68
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    am spus atunci ca va ingroapa jerry, desi azi, retrospectiv nu stiu, parca nu l-as mai lua asa. balgradean a avut un sezon bunicel, brandan meh si bawab juca doar cand avea chef.

    capatana, cam batranel el asa, oltean, merita o geana.
    retired.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    te referi la stephan draghici
    Da, evident. Am vazut niste video cu el, e fotbalist.
    De fapt, nici nu stiu alt Draghici, la echipa a 2-a.

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    De remarcat ca unghieru nu nimereste pronosticul nici atunci cand voteaza in min 93 ...

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    parca numai pronosticul nu il nimereste....

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Mda. In iulie il gasesti home alone. Doar soacra are timp de el tot anul ... iar la mamaia merge in aprilie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •