View Poll Results: Astra-CSU Craiova

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    2 66.67%
  • X

    1 33.33%
  • 2

    0 0%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 72

Thread: Etapa 3: Astra-CSU Craiova 1-2

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    warn, ma!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    eu nu inteleg ce e cu explozia asta de olteni pe forum! v-ati luat toti liber sau cum? cine mai pazeste stadionul ala sa nu se fure chirpiciu?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    jijistii din presa sau de aiurea evidentiaza doar autoaccidentarea lui ivan.
    ura lor fata de acest copil care a indraznit sa refuze clona becalista este mare.
    ieri,la dolce parca,pulifriciul care comenta isi exprima nedumerirea ca mateiu,dupa cateva sarje ale sale, nu a ajuns la clona becalista.cate slugi jijiste...
    Daca spui ca presa e de ***** si incepi cu dolce..

    Apropo, voi stiti cine e agentu lu ivan?

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    nu a comentat baleanu.asta de ieri o tot tinea cu csu si cu meciul care urma,al fcsb-ului.dar el ii spunea steaua.
    am dat si pe dolce,pentru ca ma enerva boul de la jijisport.dar am dat din lac in put.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    eu nu inteleg ce e cu explozia asta de olteni pe forum! v-ati luat toti liber sau cum? cine mai pazeste stadionul ala sa nu se fure chirpiciu?
    explozia de olteni!!!!


    cum se face ca acum ai net?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Daca spui ca presa e de ***** si incepi cu dolce..

    Apropo, voi stiti cine e agentu lu ivan?
    te mai tii de incantatii?

    oricum nu este prodanca.doar dumitras si jurj mai sunt la universitatea craiova cu madame mop.si or sa plece si ei.
    stelistul paraschiv.dar stiu ca se mai bagase si altul pe fir.
    stii de ce nu l-am luat pe draghia? pentru ca agentul lui, ca si al lui pufi, este madame mop.
    Last edited by lordliv; 7th August 2016 at 12:09.

  7. #49
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ce incan..? Ma rog, paraschiv care a cam fost sarit din schema la niste tratative

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    execrabil arbitrajul ongrinului valah.
    Si sa mai remarci ceva : de unde sunt cei care ne arbitreaza in sezonul regular. Anul trecut, cei mai multi au fost ardeleni (valahi sau bozgori) ... inclusiv in meciurile cu ardelenii.

    Anul asta pare sa fie la fel. Primele 3 etape : 3 ardeleni (dintre care 2 alogeni ).

  9. #51
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asa zice el ca a fost sarit din schema...
    pana la 18 ani nu se putea face nimic fara semnatura tatalui.apoi a semnat pe 5 ani dupa regula contestata la uefa ( cea cu juniorii crescuti ,ca sa nu-i pierzi).
    si a mai aparut cineva cu drept de semnatura.

  10. #52
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Si sa mai remarci ceva : de unde sunt cei care ne arbitreaza in sezonul regular. Anul trecut, cei mai multi au fost ardeleni (valahi sau bozgori) ... inclusiv in meciurile cu ardelenii.

    Anul asta pare sa fie la fel. Primele 3 etape : 3 ardeleni (dintre care 2 alogeni ).
    normal ca am remarcat.ongrinii sunt peste tot si toti cand este vorba de arbitrat universitatea craiova.
    cum sunt pe ochii pe astia care nu au admis ca sa le fie legata regiunea cu autostrazi de tara romaneasca...

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Aici nu cred ca e vreo legatura cu autostrazile (desi ai dreptate, referitor strict la ele).
    Pur si simplu, astia din ardeal au conexiuni bune la CCA. Anul trecut s-a tras pentru mureseni si frane ... si impotriva Craiovei (sa nu intre in playoff). Anul asta ... cred ca e la fel.

  12. #54
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    am facut doar o conexiune simbolica...cu ceea ce ma deranjeaza pe mine foarte mult.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    leule, acum vreo ..2-3 ani parca postasei tu ceva despre 2 tineri "olteni" care urmau sa "haituiasca" liga 1.
    unul stiu ca era ivan. celalalt numai stiu cine era. mazarache?
    Eh, Mazarache ... asta a venit la Craiova in vara trecuta, adus de un cumatru de-al lui Rotaru (la fel de priceput ca Rotaru ) de pe la Campulung. E un fel de Adi Popa ceva mai rudimentar. Nu stiu daca are viitor, depinde doar de el, sa isi imbunatateasca tehnica. Ceva premise ar fi, am inteles ca e un tip muncitor.

    Insa referitor la discutia de acum 2 ani ... sa fiu in locul tau, nu as mai aduce aminte de ea. Nu te avantajeaza deloc, pe tine si pe alti stelisti implicati.
    Nu am sustinut ca Ivan ar fi oltean ... ci aveam incredere in viitorul sau (argument principal : fizicul bun, dar si ceva tehnica pe care o vazusem la el), iar discutia era Ivan vs Valceanu (unde sustineam ca nu il vad pe stelist mare scula in viitor, dezavantaj principal : fizicul ).
    Mai tii minte ?

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Haha, a venit Leutzul sa continue lupta teribila dintre el si ratiune. Rocha etapa de etapa da goluri si pase de gol, faze excelente de joc fara de care Craiova-Clone ar cadea-n cur, Leul si mai aprig etapa de etapa ne spune ca nu joaca nimic, ca nu e bun de nimic! Un Leutz de bine!

    Ti-a placut cum a preluat si-a tasnit printre aia 2 ca fulgerul, executand pe spatiu aproape inexistent mingea pe coltul lung?

    Raspuns: NU! N-are ce cauta la o clona a Craiovei! As fi de acord cu asta, am mai zis-o chiar etapa trecuta!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Of, Ionica ... de tine chiar nu am timp acum. Iti spun doar atat : un copil de 12 ani din Craiova, daca citeste/aude ce zici tu, rade in hohote. Nu iti da nici o replica, doar asculta si rade.
    Poate poate la sfarsit concluzioneaza : '' Nenea ... sper ca nu joci si la pariuri. Ca e destul de clar : la fotbal te uiti degeaba.''

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Iar nenea i-ar zice, "copile, sper ca nu-ti pui sufletul in cuiul unei clone, ca esti mai naiv decat orbii care sar in groapa singuri."
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Haha, a venit Leutzul sa continue lupta teribila dintre el si ratiune. Rocha etapa de etapa da goluri si pase de gol, faze excelente de joc fara de care Craiova-Clone ar cadea-n cur, Leul si mai aprig etapa de etapa ne spune ca nu joaca nimic, ca nu e bun de nimic! Un Leutz de bine!

    Altii au primit infractiune pentru un "i" pus in plus la numele echipei

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Esti confuz rau ... daca nu ai fi, poate ati avea si voi echipa in orasul vostru. Macar una de liga 2.
    Copilul isi leaga sufletul de echipa din orasul lui, nu se atarna de surogate din Bucale. If you know what I mean ...

    Insa aici era vorba de fotbal si fotbalisti, nu de aiurelile din creierasul tau.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    deja va intindeti. eu zic sa mai asteptati.

  20. #62
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Eh, Mazarache ... asta a venit la Craiova in vara trecuta, adus de un cumatru de-al lui Rotaru (la fel de priceput ca Rotaru ) de pe la Campulung. E un fel de Adi Popa ceva mai rudimentar. Nu stiu daca are viitor, depinde doar de el, sa isi imbunatateasca tehnica. Ceva premise ar fi, am inteles ca e un tip muncitor.

    Insa referitor la discutia de acum 2 ani ... sa fiu in locul tau, nu as mai aduce aminte de ea. Nu te avantajeaza deloc, pe tine si pe alti stelisti implicati.
    Nu am sustinut ca Ivan ar fi oltean ... ci aveam incredere in viitorul sau (argument principal : fizicul bun, dar si ceva tehnica pe care o vazusem la el), iar discutia era Ivan vs Valceanu (unde sustineam ca nu il vad pe stelist mare scula in viitor, dezavantaj principal : fizicul ).
    Mai tii minte ?
    Mai tin minte. L-au trimis pe la voluntari, nu a jucat, ma rog, my bad.
    Despre mistourile alea pe care le aruncai spre mine cand am spus ca in primu sezon terminati in primele 6 iti aduci aminte?


    Apropo, nu l-am facut pe ivan "oltean" la misto, stiu ca nu e dar nu asta era ideea. Chiar nu mai stiam cine erau aia 2 ( sau 3? ) pusti. Pusesei si ceva link/poza..

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Bine, mai rup din timpul meu pretios si il luminez pe Johnny. Parca era vorba ca ii urmarim atent pe Rocha si Ivan.

    Iti zic eu ce trebuia sa vezi :

    1. Ivan - faultat incontinuu de Morais, accidentat pana la urma. A scapat o singura data de cretin, insa pasa lui nu a ajuns unde trebuie, pentru ca bezmeticul Rocha astepta mingea ... in spatele fundasului.
    2. Rocha - ca de obicei. Oricum, ultimele 2 meciuri sunt poate cele mai bune ale lui, de cand e la Craiova. Comparabile cu Petrolul-Craiova 1-2, in 2015.
    2.1. () In min 9, Rocha sare la cap cu un prostovan de la aia si mingea ramane la el. Singur, in fata careului, fara adversar aproape. Are 3 variante : pasa spre stanga (Mazarache), pasa spre dreapta (Ivan), patrundere in careu cu mingea la picior (avea un singur fundas in fata). O alege pe a 4-a, sut de la 25m, ca e si mare suteur ...
    2.2. Faza golului : se descurca bine, dar beneficiaza de un assist perfect (nu cum a dat el in meciul precedent), inclusiv momentul pasei e foarte bun (1/10 sec intarziere si bezmeticul era in offside), traiectoria pasei e perfecta (4 fundasi nu pot interveni) ... asa arata un assist (Vatajelu). Ai bagat la bibilica ?
    2.3. O noua pasa buna il gaseste demarcat pe stanga, depaseste in viteza (la sprint de 30m il lasa pe ala in spate vreo 10m ), ajunge 1 la 1 cu Silvica si incearca o ...
    Aici trebuia inchis meciul, tati. Cu latul pe coltul lung, e simplu. Dar el nu stie.
    2.4. Baluta trimite un exterior perfect, spre centru, dar bezmeticul e in offside 2m. Daca statea cum trebuie, ramanea singur cu portarul.
    Astea puteau sa ne coste, am rezistat greu o repriza intreaga cu un copil de 18 ani (debutant) pe partea lor periculoasa (Amorim).

    Ionica, e ultima oara cand mai primesti meditatii gratuite de la mine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •