Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 361

Thread: Rapid a gresit instanta pentru contestarea falimentului

  1. #64
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Bai si cand ii aud pe astia pe la stiri. "Sa vina cineva care iubeste Rapidul" ma doare in buca dreapta daca iubeste sau nu Rapidul, sa vina un om care nu e tepar si se pricepe cat de cat la afaceri restul vine de la sine, dar cum fotbalul mioritic nu dispune de astfel de oameni, ne vedem in liga satelor

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Unde ai fost tu, Johnny ?
    zau.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu nici nu stiam de Rapid pe vremea aia, la fotbal ma uitam numa la desene, asa ca ciocu mic!
    Si asta e valabil si pentru multi dintre voi, pe vremea aia nici nu stiati cum se da drumu la aragaz!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Daca ceva e mort, de ce nu lasati sa fie inmormantat?

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Il inmormantam luni, dar nu uitam de el ca poate vine Iisus la Apel ca s-a mai intamplat si-l ridica din mormant la 4 zile ca pe Lazar.
    Nu stiu insa ce-ti bati tu mintiuca ta ca si-asa e greu de recuperat o data uzata, pe prostii din astea ca si o clona infecta!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cand veti ajunge o clona infecta , iti vei cere scuze?


    te anunt ca odata cu falimentul vine si decesul. Lazare, nu poti sa pleci din liga 4 si sa ti se recunoasca bacalaureatul.Intelegi? Dupa ce veti deceda cu totii veti intelege cat de ticalosi ati fost cu Timisoara.






    LE: sfintilor, nu eu am impus standardele astea ci voi cei puri si neprihaniti!

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    De ce poli Timisoara a putut fi eliminata din liga 1 de pe locul 2 pentru datorii si Rapid nu poate fi desi e falimentara? De ce Poli Timisoara nu a fost admisa in urmatorul an in liga 1 desi a promovat pe teren si Rapid este acceptata si trasa la tintar desi e falimentara?


    De ce nu se aplica aceleasi masuri pentru toti? De ce atunci pentru Poli Timisoara nu exista insolventa si falimentul?

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    cand veti ajunge o clona infecta , iti vei cere scuze?
    Nu, nu-mi cer scuze daca ma pis pe clona infecta asa cum am zis, decat daca am facut-o accidental, nu e cazu!

    Quote Originally Posted by timache View Post
    De ce poli Timisoara a putut fi eliminata din liga 1 de pe locul 2 pentru datorii si Rapid nu poate fi desi e falimentara? De ce Poli Timisoara nu a fost admisa in urmatorul an in liga 1 desi a promovat pe teren si Rapid este acceptata si trasa la tintar desi e falimentara?


    De ce nu se aplica aceleasi masuri pentru toti? De ce atunci pentru Poli Timisoara nu exista insolventa si falimentul?
    De ce pui intrebari tampite!? Rapid n-a fost si nu este si nici nu va fi acceptata in Liga 1 daca e in faliment.
    Regulamentul privind datoriile s-a schimbat anu trecut, daca e vorba de o echipa ce-a pacatuit inainte, a fost pedepsita ca si Rapidu acu 2 ani.
    Rapidu acu 2 ani si-a castigat de 2 ori dreptul pe teren, Timisoara doar o data chiar daca de pe 2.
    Aceea e Timisoara adevarata, nu cea care vrea sa vina in locu nostru acum, ma pis pe ea si pe toti cei care o sustin ca pe orice clona!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Aici sunt doua probleme:
    1. daca LPF i-a dat deja licenta pt. participarea in liga 1, atunci de ce mai sta dupa decizia instantei, dupa termenul de 20 iulie? Daca i-ai dat unda verde, atunci o accepti indiferent de ce zice instanta, de ce termene pune, de ce procese e bagata echipa respectiva.
    2. Daca UEFA pune conditia participarii unei echipe calificate in cupele europene sa iasa din insolventa cu cel putin un an inainte, atunci de ce LPF asteapta cu 5 zile inainte de inceperea campionatului un termen al instantei ca sa stie daca ii accepta sau nu participarea (desi i-a acordat licenta)?
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pentru ca falimentul nu poate fi vindecat peste noapte, clubul va fi executat silit moment in care nu poate juca in nici o alta competitie.
    Inclusiv palmaresul, cel mai important lucru (si practic singura avutie a clubului) dar si sigla, culorile si numele vor fi scoase la licitatie, banii impartiti la creditori, si doar dupa aceea va putea fi reinscris in Liga a 4-a, cred. N-ai cum sa executi clubul si sa-l si vinzi in cateva zile si apoi ala sa-si cumpere acest bun de palmares, culori, sigla, nume si sa-si faca rapid echipa si sa joace in Liga 1, e imposibil!


    Oricum eu ma pis si pe Niculae, si pe Sapunaru c-au cerut falimentul acum, trebuia cerut fie anu trecut, fie anu viitor!
    Baietii aia au muncit un an sa joace un an in Liga 1 pentru cei mai frumosi suporteri din Romania si asta trebuia sa le fie rasplata, apoi dupa retrogradare puteau sa-l ceara, ori trebuiau sa-l ceara dupa retrogradarea din urma cu un an, in nici un caz acum! **** rapidisti de 2 lei!


    Pardon, cu minte de 2 lei, ca suflet au ei, cu neuronii e mai greu, te fut toti prostii sa le faci pe plac...
    Last edited by Johnny D; 13th July 2016 at 18:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ei ce sa-ti spun, asta e problema ta acum, ca n-au cerut aia falimentul cand vrei tu! Cauti inutil gaura de la covrig! Rezultatul ar fi fost acelasi, si oricum, la cat dureaza procesele in Romania, termene peste termene, tot mult dura pana la decizia finala.
    LPF s-a acoperit de regulament si de acte: a dat licenta pt. evolutia in liga 1, cata vreme nu exista decizie definitiva a instantei in legatura cu falimentul, pt. ca Rapid sa nu-i dea in judecata ca Ajica si sa le ceara 200 de milioane de euro dauna, in schimb daca instanta va spune pe 20 iulie faliment, LPF va spune ca nu are ce face si tb. sa se conformeze deciziei instantei -si Rapid n-are cum sa le mai ceara daune, cand decizia instantei spune altceva!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    cand veti ajunge o clona infecta , iti vei cere scuze?
    M-ai intrebat ce-am sa fac presupun, daca Doamne fereste se va intampla o asemenea cretinitate fara margini desi nu cred, e genul de cretinitate ce-l fac echipele de provincie ce trebuie sa aiba neaparat orasul mare bata-l norocu o echipa acolo la numar daca echipa adevarata nu mai poate, ei bine daca se va intampla grozavia, in pauzele pe care le voi lua de la a vomita de ciuda, ma voi bucura ca o clona imputita a Rapidului pe care urinez va fi instare sa incurce pe oricine asa imputita cum e, ar fi si asa o placere cat de cat pana la urma. Imputiciunea mea sa fie peste echipele lor originale! Dar niciodata o mandrie, ci o placere din aia de futere de copii, pedofilistica, noroc ca nu ma baga nimeni la inchisoare pentru ea!

    Si invit pe toti cei care vreti sa urinati pe un astfel de Rapid clonat, insa aceasta sursa de urina daca va obtine rezultate cu cica marile echipe ale Romaniei, (semi)Steaua, Astra, Pandurii, Iasiu, Dinamo, atunci n-am cum sa nu ma bucur ca rahatu meu, excrementu meu e la nivelul lor intr-un meci sau poate chiar peste! Si cu asta cred ca ti-am raspuns la intrebare mai concret.

    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ei ce sa-ti spun, asta e problema ta acum, ca n-au cerut aia falimentul cand vrei tu! Cauti inutil gaura de la covrig! Rezultatul ar fi fost acelasi, si oricum, la cat dureaza procesele in Romania, termene peste termene, tot mult dura pana la decizia finala.
    Cateva luni si n-am fi apucat sa promovam de-am****. Sa deschidem sampania si sa speram in meciuri frumoase la nivel inalt.

    Quote Originally Posted by ducus View Post
    LPF s-a acoperit de regulament si de acte: a dat licenta pt. evolutia in liga 1, cata vreme nu exista decizie definitiva a instantei in legatura cu falimentul, pt. ca Rapid sa nu-i dea in judecata ca Ajica si sa le ceara 200 de milioane de euro dauna, in schimb daca instanta va spune pe 20 iulie faliment, LPF va spune ca nu are ce face si tb. sa se conformeze deciziei instantei -si Rapid n-are cum sa le mai ceara daune, cand decizia instantei spune altceva!
    Rapid n-avea cum sa ceara daune astronomice chiar daca ar fi primit decizie favorabila la suspendarea falimentului pe 21, doar daune echivalente cu clauzele contractelor jucatorilor adica 0 (zero) barat plus banii ce-ar fi trebuit sa ii revina de la televiziuni. Deci practic in instanta am fi castigat doar banii de Liga 1, atat, maxim. Alt prejudiciu moral nu exista, doar cel cu sponsorii dar astia nu pot fi dovediti, cati si ce sponsori ai fi avut tu in Liga 1, eventual doar o mica dauna la Azuga lu Moraru care ar fi aparut pe tricou, deci inca cateva zeci de mii in plus si cam atat. Mai nimica. Dar e bine ca s-a evitat taraboiu pentru cateva sute de mii de euro, n-avea sens pentru doar inca o saptamana de asteptare si atunci esti sigur ca n-ai probleme. Problemele adevarate ti le-ai consumat deja cu Mititelu la care tre sa-i muncesti ca sclav vreo 2 milenii sa-i acoperi gaura!
    Last edited by Johnny D; 13th July 2016 at 18:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    se va intampla, iti garantez asta. se va intampla!


    Macar acum intelegeti ce a fost Copos pentru Rapid? macar fata de el va puteti cere scuze?

  13. #76
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pai de ce n-ati cerut voi sa ramaneti in L2? De ce n-ati spus ca n-aveti posibilitate sa jucati in liga 1? Domne nu suntem capabili, mai ales ca suntem si in proces , mai stam un an in L2, mai vedem etc. Liberty Salonta, Delta Tulcea, au facut asta si sa stii ca nu le-a cazut rangul!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Tu esti complet pe dinafara! Gandeste-te la ce-ai intrebat vreo 2 zile si pe urma vezi daca n-ai gasit raspunsu evident.
    Parte din raspuns ti l-am dat si in postul precedent, si are legatura cu banii de televizare L1 vs. L2, vezi ca poate iti dai seama intre timp.
    Liberty whatever si aialalti n-au datorii de 4-5 milioane de euro, si ei ar fi jucat daca ar fi avut cu ce in Liga 1, fii fara grija.
    Oricum falimentul era clar ca va fi declarat daca nu aduce nimeni banii astia si era 99% clar ca nu-i va aduce, dar nu cand sa joci in Liga 1, n-are sens sa-l ceri atunci. Ma pis pe creierele lu Sapunaru si ale lu Niculae ca s-au lasat intimidati sau amagiti de nu stiu ce promisiuni!
    Trebuiau sa se lase cand Rapidu era in jos, nu in sus, suporterii toti sperau la un sezon macar cat de cat competitiv, nimic mai mult!
    Futu-va mortii mamii voastre de idioti! _|_
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Macar acum intelegeti ce a fost Copos pentru Rapid? macar fata de el va puteti cere scuze?
    Eu nu-mi cer scuze pentru ca cel mai probabil gunoiu asta e in spatele cererilor de faliment ale lu Nicolae si Sapunaru, idioti amagiti de oameni de rahat. Copos a fost un gunoi de 2 lei, eu la ce bani a avut el ma pisham pe Steaua de sus, el in schimb si-a luat **** de la Becali mai pe unde a fost de luat, ca e un manager de rahat, un idiot imputit care habar n-are sa-si gestioneze o avutie, imi pare bine c-a pierdut multe milioane, a meritat c-a fost un retardat imputit. Cand bagi bani la un club, iti pui presedinte si un an nu te atungi de administratia clubului, doar in vara, atat, in rest iti asumi decizia, dar el nu-si asuma nimic, era ca si Becali doar cu nici un sfert din banii lui = dezastru total. Din acel dezastru total tot a iesit ceva, eu faceam ce-a facut Copos cu 30% din banii care i-a bagat el, lejer.
    Last edited by Johnny D; 13th July 2016 at 18:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    mai Ionica, eu stiu cum e, cat de greu e , cat de frustrant e si nu am niciun motiv sa mai pun sare pe rana, mai ales ca imi erati simpatici. stiam ca asta urmeaza, dupa ce majoritatea suporterilor romani ati juisat la necazul timisoarei. stiu si ce urmeaza. pacat ca ati ales sa muriti urat.pacat ca incercati sa furati portofelul chiar si la cimitir.

  16. #79
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    te anunt ca odata cu falimentul vine si decesul. Lazare, nu poti sa pleci din liga 4 si sa ti se recunoasca bacalaureatul.Intelegi?
    Eureka! Eureka!

  17. #80
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu exista clonare Hingherule deoarce noi nu suntem niste pisholcoshi
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    daca ma pis ... acum, ma pis pe ea si pe toti cei care o sustin ca pe orice clona!
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Oricum eu ma pis si pe ...



    bai dar pisholcos mai esti...
    tarane!
    Last edited by cip tm; 13th July 2016 at 19:55.
    granita la Orsova!

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Doamne, Johnny ... eu stiam ca ai, asa, o predispozitie spre aiureala si tampenii, dar astazi ti-ai propus sa distrugi forumul, ca altceva nu poate fi.
    Perla dupa perla, aproape fraza si perla, nici Sevi nu te poate egala.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Rapidu acu 2 ani si-a castigat de 2 ori dreptul pe teren ...
    Rapidu acu 2 ani a fraudat competitia. Si nu sunt 2 ani, ci 3.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Timisoara doar o data chiar daca de pe 2. Aceea e Timisoara adevarata ...
    Nici macar aia. Timisoara aia se numea ... Bragadiru. Sau AEK. Sau PLM.

  19. #82
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nici macar aia. Timisoara aia se numea ... Bragadiru. Sau AEK. Sau PLM.
    Astept cu mare interes reactia lui Tim

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Eh, parca eu am zis ca sa-l supar pe tim.

    Nu, problema cea mare e la Johnny. Aidoma lui Sevi, Johnny se chinuie sa demonstreze ceva, adoptand o logica aparent corecta, dar avand de fiecare data puncte de plecare fundamental gresite.

    Daca Ionica al nostru este inginer, sunt sigur ca e la curent cu acea teorema simpla din logica matematica : ''Falsul implica orice''.

  21. #84
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,930
    Reputatie
    1
    Cu gioni trebuie sa fii intelegator, nu mi se pare ca a facut mari progrese fata de perioada 365.
    P.S. Cine-i Sevi?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •