Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 190 to 210 of 275

Thread: Liga 1 - sezon 2016/2017

  1. #190
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mi-e mila de saracu' Ando ca a fost jucator bun si luptator.
    Dar acum pare ca s-a ramolit inainte de vreme, el nu stie bine nici numele jucatorilor din curte.
    Dar s-ar putea sa fie o problema mai veche din moment ce niciodata nu a avut ochi la jucatori.

    Ar fi putut fi un antrenor bun daca nu era asa de obedient fata de patroni.
    Asta cred ca i-a influentat puternic valoarea pentru ca el aseaza echipa functie de ce-i cere sefu'.
    Dar probabil ca e vorba si de lipsa de anvergura si viziune.

    Niciodata nu a avut echipa inchegata si constanta pe termen lung.
    Ori a avut echipe pregatite doar sa atace si a luat goluri la foc automat, ori echipe fricoase care nici nu ataca dar nici nu se apara cu nerv.
    E suprinzator pentru un fost aparator central ca niciodata nu a fost in stare sa aiba o aparare decenta.

    Imi pare rau de el, merita mai mult.
    Dar da, va iesi pe usa din dos si asta exclusiv din vina lui.

    Pe Palic l-a invalmasit pe teren de nu mai stie asta ce sa joace.
    Aseara ar fi trebuit sa fie un fel de aripa in loc de Lazar, o prostie.
    La cum merg lucrurile Palic o sa plece la vara si din pacate o va face dupa un sezon slab si fara sa aiba sansa sa se bata pentru titlu.
    Si el si noi meritam mai mult.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #191
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    gsp-ul zice ca Andone a plecat

  3. #192
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    e oficial: andone a plecat. cred ca a fost ultima lui descindere la dinamo.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  4. #193
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mda, sezonul e aproape compromis, nu stiu cine va veni dar e cam tarziu.
    Bilant final: 28 meciuri dintre care 14 victorii si 9 infrangeri.
    A acceptat sa piarda o multime de jucatori, a acceptat sa ii vina inlocuitori din mers, si-a cam meritat soarta.

    Pacat insa ca a mai trecut un an prin noi si se pare ca ne vom amana iar sperantele de mai bine.

    Ps: moama ce gol a dat Di Maria!!! La fel ca Niculescu Claugol. O fi vreun semn de antrenor nou la Dinamo...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #194
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Contra este noul antrenor la Dinamo. Ionel Gane antrenor secund si Alberto Rivas preparator fizic.

  6. #195
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sa fie intr-un ceas bun si cu succes.
    nu stiu ce se ai poate salva dar sa speram ca vor prinde playofful.
    e insa nevoie si de mult noroc pentru asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #196
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E important si ce facem dupa astea 3 etape.
    Play-off-ul nu il prindem nici cu slujbe, ne trebuie 3 victorii din 3. Tragem nadejde la Cupa, dar am prins in sferturi cu oltenii, la ei acasa.
    Ii dau un vot de incredere lui Contra acum, dar vreau sa vad ambitie pe teren.

  8. #197
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Mi-se rupe de play-off!!!
    Nu am agreat niciodata acest hibrid. Sa castigam cele doua cupe si sa facem o echipa adevarata pentru viitor.
    Asta imi doresc.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  9. #198
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu am renuntat de mult sa mai doresc echipe de viitor.
    E o himera, la Dinamo nu va mai fi nicicand posibil asta din doua motive simple:
    1. clubul nu va avea niciodata puterea financiara ca sa tina jucatorii foarte buni mai mult de doi ani. Ii va creste pana confirma cat de cat iar apoi ii va vinde.
    2. Niciodata jucatorii foarte buni nu vor avea taria sa decida sa ramana la Dinamo in fata unei oferte salariale semnificativ mai mari.

    Recunosc ca mi se pare important sa cresti jucatori si asta trebuie sa continue.
    Dar ei trebuie sa creasca si sa se integreze treptat intr-o echipa de seniori puternica, sa aiba de la cine sa invete si langa cine sa creasca.
    Asa ca eu vreau un Dinamo puternic azi si nu maine. Sa castige campionatul de 3 ori in 4 ani, sa peinda niste grupe de UEFA, sa faca naibii ceva mai mult decat Chiajna care i-a batut alaltaieri.
    Daca il pastrau pe Rednic era posibil sa tragem la titlu de anul asta. Dar de...

    Nu mai spun ca tot asteptam echipe de viitor de vreo 25 de ani. La fel de lungi precum cei "25 de ani lumina" ai epocii de aur a lui Ceausescu.
    Sa faca echipe de viitor aia de pot sa construiasca, e evident ca nu e cazul la Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #199
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 24
    Dinamo - Botosani


    Luni, 20 februarie, ora 20.30, pe NA.
    Attached Images Attached Images

  11. #200
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Jucam cu botoseii pe Arena. Ciudata decizia de a juca acum, cand nu mai sunt sanse de play-off. Sunt curios cati oameni vor merge la meci.

  12. #201
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ''Cine va face ce doresc eu va juca. Cine nu, se va uita din tribune la coechipieri cum vor câstiga meciurile'', a declarat Contra la conferinta de presă de duminică.

  13. #202
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Botosani 1-0 (0-0)


    DINAMO: Penedo Cano - Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, St. Filip - Busuladzic, D. Nistor - Hanca (89 Bawab), Palic (cpt), Bumba (55 Mahlangu) - Nemec (83 D. Popa).
    Antrenor: Cosmin Contra
    Rezerve: I. Popescu - Rivaldinho, M. Oliva, Maric.

    A marcat Hanca.

    Cartonase galbene: Busuladzic (40), Nemec (52), Hanca (79)

  14. #203
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    un meci slab, dominat in multe momente de botosani, care a avut niste ratari cum rar se poate vedea. din fericire am reusit sa marcam prin hanca si sa nu mai luam gol, lucru rar pe vremea lui andone.
    din pacate, sechelele perioadei andone nu se vor disparea prea curand...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #204
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 25
    Dinamo - CS U Craiova

    Sambata, 25 februarie, ora 20.30, pe NA.
    Arbitru: Istvan Kovacs
    Attached Images Attached Images

  16. #205
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Craiova 2-1

    DINAMO: Penedo Cano - Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, St. Filip - Busuladzic, D. Nistor - Hanca, Palic (60 Mahlangu), Bumba (67 Bawab) - Nemec (77 M. Oliva).

    Ambele goluri au fost marcatede Nemec.
    Cartonase galbene: Hanca (50), Nemec (64), St. Filip (86), Penedo (89), Bawab (90).

    Un meci bun, cu agresivitate si rautate in sensul bun. Am avut destula rabdare cu Nedelcearu care in momentele cheie ale partidei gafeaza. De ce o fi faultat cand era clar ca mingea ar fi iesit in afara terenului?

  17. #206
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    De ce o fi faultat cand era clar ca mingea ar fi iesit in afara terenului?
    Păi de obicei în faze din astea nu e vorba de fault voit ... doar întinzi automat piciorul ca să blochezi/deviezi mingea, dar trebuie să ai reflexe bune, altfel în 90% din cazuri pătzeshti ca Nedelcearu, adică mingea a plecat de mult de-acolo, si au rămas doar picioarele atacantului, care este cît se poate de "happy to oblige", cum zice englezu, si se zvîrle negresit la pămînt.

  18. #207
    senior vladut13's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Un meci bun facut de Dinamo, o prima repriza in care am dominat, o a doua repriza in care era clar ca o sa ne retragem si o sa incercam pe contraatac, totusi acel gol putea fi evitat.

    Vreau sa remarc faptul ca stam mai bine la fazele fixe in defensiva, Dielna e un jucator interesant, sa vedem daca o sa fie noul "Puljic".

  19. #208
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Da, o sa fie Dielna noul Puljic pentru ca o sa plece si el la vara, fiind la noi doar imprumutat

  20. #209
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Deci calificarea in play-off depinde acum doar de victoria cu Pandurii.
    Inca dificil, dar nu mai stam la jocul rezultatelor pana in ultima etapa de sezon regulat.
    Spun dificil din cauza ca sunt doua meciuri importante intr-o saptamana.
    Si Dielna e out, era un castig in aparare.
    Hanca e si el out pentru cumul d e cartonase.

    Dar sper sa fie bine, se pare ca Contra a scos echipa din amortire si chiar daca jocul nu e intru totul schimbat se vad semne evidente de imbunatatire.
    Last edited by Utilizator; 27th February 2017 at 12:13.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #210
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hanca e out pentru meciul cu Steaua sau la cel din campionat?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •