Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 275

Thread: Liga 1 - sezon 2016/2017

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Cine te-a sanctionat? Nu vad sanctiuni in dreptul tau.

  2. #23
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    meci foarte subtire, fara nici o realizare notabila in afara barei lui roti si a ratarii bizonului (singura faza in care s-a facut si el remarcat). un joc lipsit de stralucire, fara nici o orientare pozitiva spre atac. nu avem banca de rezerve iar titularii nu au nici o concurenta si joaca fara convingere.
    schimbarile sunt de tot rahatul, spre sfarsitul meciului, incat nu apuci nici sa clipesti, iar cei introdusi sunt numai aparatori sau mijlocasi. nici o varianta de atac...
    cu toate astea, andone da sfaturi altora in loc sa-si vada naibii de echipa lui.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #24
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Analiza GSPului.
    Attached Images Attached Images

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Rezultatul e bun, chiar foarte bun daca tinem cont de subtirimea lotului nostru. CFR are trupa tare, desi e in insolventa. Daca am face un prim 11 al celor doua formatii, doar vreo trei, maxim patru ar fi titulari de la noi.

  5. #26
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 4
    Dinamo-Voluntari


    Luni, 15 august, ora 21.00


    ''Trebuie sa jucam mai bine decat in meciul din Cupa Ligii daca vrem sa castigam'' (Andone)

  6. #27
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo-Voluntari 3-1 (3-0)

    DINAMO: Brănescu - Romera Navarro, Nedelcearu, Mevlja (cpt), St. Filip - Hanca (81 I. Serban), Busuladzic, Palic - D. Rotariu, Gnohere (73 D. Popa), V. Lazăr (80 Vl. Olteanu).
    Rezerve: Penedo Cano - M. Popescu, P. Petre, A. Marc.


    Au marcat: Harlem Gnohere (12), Steliano Filip (16), Valentin Lazăr (27)

  7. #28
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    3-1 dupa o prima repriza destul de buna si o a doua asa si asa. daca nu era branescu in poarta situatia ar fi putut fi alta, mult mai nasoala, semn ca apararea este vulnerabila. avem inca lacune si la mijloc, rezultatul meciului nu trebuie sa ne arunce in inaltul cerului de multumire. slab rotariu, palici nu mai iese in evidenta desi e adevarat ca a sutat foarte bine la al doilea gol al nostru, sut de care a profitat filip. gnohere a dat gol si atat. hanca a dat doua pase decisive, dar in al doilea mitan a inceput sa faca pe vedeta cu pase cu calcaiul si driblinguri ratate aproape de careul nostru. partea proasta e ca in locul lui a intrat nr. 23, care insa nu a apucat sa gafeze in scurtul timp avut la dispozitie.
    in continuare lasa mult de dorit atitudinea echipei din repriza secunda si mai ales din finalul de meci, cand avem avantaj. nu ar fi trebuit sa luam gol.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Daca a impresionat Hanca acolo, pai e evident ca nu mai avem nevoie de mijlocas central. Ce daca a plecat Anton? Pacat ca n-a inscris si Popa, macar n-am mai fi auzit iar ca vrem atacant. Ca de adus, mai greu...

  9. #30
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    O sa avem multe probleme cu Nedelcearu acolo ca fundas central Marc nu se mai antreneaza deloc sau care e faza cu el? Tot e mai sigur decat nedelcearu.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Probabil e preferat Nedelcearu pentru ca are sub 21 ani. Spunea Andone de curand ca Marc a inteles mesajul lui si ca va primi sanse in curand.

  11. #32
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Etapa 5
    Steaua-DINAMO

    Sambata, 20 august, ora 21.00
    Attached Images Attached Images

  12. 20th August 2016, 14:34

  13. 20th August 2016, 14:50

  14. 20th August 2016, 14:54

  15. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Steaua-Dinamo 1-1


    DINAMO: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja (cpt), St. Filip - Hanca, Busuladzic, Palic (89 Vl. Olteanu) - D. Rotariu, Gnohere (83 D. Popa), V. Lazăr (70 I. Serban).
    Rezerve: Penedo - M. Popescu, P. Petre, A. Marc.

    A marcat Rotariu.
    Cartonase galbene: Gnohere (15), Busuladzic (15).
    Cartonas rosu: St. Filip (88).

  16. #34
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Am luat golul ala cam usor, dar oricum, spurcatii au avut mai multe ocazii. N-avem lot de titlu, mure domnului negoita!

  17. #35
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    daca te aperi un meci intreg nu poti castiga. cu toate astea, am avut mai multe suturi pe poarta decat cei 6 atacanti ai lor: 5 fata de 4.
    la golul primit este si vina lui branescu, cam neatent la coltul scurt.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  18. #36
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    S-a castigat o finala de Campionat European cu acelasi gen de sut. Si oricat am vrea noi, Branescu nu e peste Lloris
    M-a enervat faptul ca parca la fiecare atac al nostru puteam sa marcam, doar ca ne opream ca niste tampiti in loc sa dam o ultima pasa au apararea slaba rau de tot spurcatii, trebuia sa profitam

  19. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bine, dar acolo era vorba despre tactica -asa joaca Santos, aici e vorba de neputinta, insolventa si ceva cretinism la fazele de care aminteai. Lazar si Rotariu au stricat toate fazele de contra, la unele s-au impleticit, imblederit, de tot *****ul, parca se juca printre licheni, in padure. Palic s-a ascuns total, probabil e pe faras si a simtit asta. Sau pur si simplu l-am supraestimat noi, derby-ul fiind o palarie prea mare. Lazar a ratat doua singur cu portarul. La fel si in cupa, deci sa ma pis pe freza lui de cocker basit si pe cine-l tine in brate.

    Penibil Neputinta dupa meci. Un analfabet, un toparlan, un jeg. N-ati vazut ca se descompune? Jumatate din fata era galbena, jumate alba. Schimba sangele prea des, probabil a dat de vreuna umblata din pla-n pla si acum e pe intravenoase.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 21st August 2016 at 11:53.

  20. #38
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    L-au pus pe Palic sa faca munca de jos si clar ca nu ii convine sa aiba grija ce prostii fac Hanca, Filip si restul de bezmetici
    E un rezultat ok, nici daca bateam nu puteam sa desfacem sampania poate doar asa, mai multe arogante directionate catre suporterii echipei din prelungire

  21. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Parerea mea ca spurkies au jucat cel mai de kakat fotbal din ultimele derby-uri, asa ca nu as compara cu ce a jucat Renic. Renic s-a si aparat penibil, dar a si atacat, vezi 1-1 cu gol Bicfalvi, ori pe 23, cand ne-au condus -cupa si plm. Ando e super bulanos si super idiot. Un jucator de creatie ai si p-ala il pui sa care pianul. Io il vad pe Palic sub Bizon, ca altcineva nu stie pasa de acolo. Dar, na, sa savuram acest punct cu miros de *****, mai facem si nazuri acum

  22. #40
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A fost o gaura teribila la spurcati in mijlocul terenului. Uita-te pe digisport la reluari, se vede cel mai bine la ocazia lui Lazar cum erau despartiti fundasii de restul po****tiei. Putina atentie acolo pentru noi si ii demolam, trebuia marcat si golul 2 cat mai repede.
    Dar mna, nu suntem noi antrenorii

  23. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Suntem aia de-i luam la pla pe antrenori, mai tare

  24. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Noi abia am gasit cinci mijlocasi sa aliniem primul "11", iar spurcatii au vreo zece, tot mijlocasi, care oricand ar fi titulari la noi si asta gratie marelui neacoita. De asemenea, noi n-am reusit sa dam 50 mii sa-l luam pe Nistor, iar ei au cheltuit aproape trei milioane intr-o saptamana. Despre astea vorbim, nu despre marcarea golului doi de catre Dinamo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •