Page 25 of 25 FirstFirst ... 15232425
Results 505 to 510 of 510

Thread: Europene 2016 - Berna

  1. #505
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0


    Acum, in ceea ce o priveste pe Denisa, ma bucur ca mai are inca un an de juniorat. Astfel pregatirea ei isi va urma cursul normal, fara a incerca o trecere brusca la seniorat. Pe asta ma bazez. 2017 va fi doar cu FOTE si cam atat. Va avea timp suficient sa progreseze incet dar sigur. Abia astept un Silivas de la ea, e prea nebunie acea tsuka grupata, dusa pana in tavan.
    www.fangymnastics.com

  2. #506
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post


    Acum, in ceea ce o priveste pe Denisa, ma bucur ca mai are inca un an de juniorat. Astfel pregatirea ei isi va urma cursul normal, fara a incerca o trecere brusca la seniorat. Pe asta ma bazez. 2017 va fi doar cu FOTE si cam atat. Va avea timp suficient sa progreseze incet dar sigur. Abia astept un Silivas de la ea, e prea nebunie acea tsuka grupata, dusa pana in tavan.
    Eu si cu Amanar o vad! Dar cel mai important e sa fie sanatoasa si bine condusa in cariera ei. La paralele cred ca mai are mult de progresat, dar are timp.

    Multumesc de impresii. Si eu le-am vazut cat am putut urmari tare determinate pe Maria si Anda. Si chiar pot mai mult, sunt sigura de asta. Ana mi s-a parut un pic obosita, dar cred ca tot cara accidentarea de la mondialul trecut si e cazul sa ia o pauza.

    Acum, nu stiu cum e strategia pe anul viitor. Sper ca nu dau la o parte fetele care sunt, in ideea ca vin cele noi, ca aceasta strategie stim la ce a dus.

    Eu vad ca singura solutie macar 2 centre - cel de la Deva si unul la Bucuresti, care sa preia si fete de la cluburi. Cu concurenta reala intre ele si transparenta cat mai mare.

  3. #507
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Probabil dupa Rio vor decide care va fi structura pentru viitorul ciclu olimpic. 2017 este an individual in totalitate, iar eu sper ca nu-i vor acorda prea mare atentie si ca vor lucra exclusiv pentru CM2018. Cel putin eu asa as face. Trebuie reconstruita echipa, iar perioada asta de 2 ani (pana in toamna lui 2018) pare o ocazie buna. Ca apoi e ultima suta de metri pana la Tokio.
    www.fangymnastics.com

  4. #508
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Eu pur si simplu nu inteleg multimea de felicitari adresata antrenorilor pe FB. Ma refer la Forminte binenteles.
    Chiar ma deranjeaza cind vad cita lume o ataca pe Maria printre altele. Chiar nu isi aduce aminte nimeni ca in acele vremuri o evela lua bataie cu linia daca nu avea bentita pe cap de ex?
    Cit de .......sa fie romanii incit sa accepte abuzul in toate formele lui de dragul unui simbol?
    Chiar nu se vede ca altii pot sa vina cu coregrafii, cu dificultate, sa creasca dificultatea usor dupa juniorat, pai la noi si sa vrea arbitrele sa ne mentina acolo asa artificial nu ar avea ele cum sa o o faca.
    Chiar nu se vede ca acesti antrenori atita pot? Toate zecile de gimnaste care le-au trecut prin mina in ultimii ani sint slabe sau ei nu sint in stare sa vina cu coregrafii care sa le puna in valoare calitatile!

    Uite asa se pierde si sansa de a schimba ceva ar fi trebuit sa fie o concurenta corecta intre centrele din tara si o notare care sa impulsioneze sportivul si antrenorul, altfel ne amagim cu aceste doua medalii ale Denisei dar imi aduc aminte ca in 2014 si Laura Jurca lua doua medalii valoroase si nimeni nu credea ca Romania nu va avea echipa la olimpiada. Atunci discutiile erau legate de cine va face deplasarea....alte vremuri.....fara cap si Denisa poate disparea din peisaj urgent, sa nu uitam ca Denisa este nascuta in 2002 iar generatia 2001 care promitea multe uite ca nu prea confirma! Atunci intreb de ce atita bucurie?
    pai ne amagim cu cite-o medalie apoi gimnasta intra in umbra ca si celelalte gimnaste si asteptam sa apara alta .Am ajuns la concluzia ca copii astea care au un vis devin cobai de experienta la multi ex Jurca a fost pusa sa lucreze cu infiltrati cind ea avea fractura si multe altele

  5. #509
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    pai ne amagim cu cite-o medalie apoi gimnasta intra in umbra ca si celelalte gimnaste si asteptam sa apara alta .Am ajuns la concluzia ca copii astea care au un vis devin cobai de experienta la multi ex Jurca a fost pusa sa lucreze cu infiltrati cind ea avea fractura si multe altele
    😯 Sunt unii care se amagesc ca povestile sunt doar povesti din trecut . Ca nu mai exista ...

  6. #510
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    pai ne amagim cu cite-o medalie apoi gimnasta intra in umbra ca si celelalte gimnaste si asteptam sa apara alta .Am ajuns la concluzia ca copii astea care au un vis devin cobai de experienta la multi ex Jurca a fost pusa sa lucreze cu infiltrati cind ea avea fractura si multe altele

    Pai poate pentru ca nu sunt crezuti atunci cand spun ca nu mai pot de durere, iar cand in sfarsit ii ia cineva in seama deja e prea tarziu, problema s-a agravat si trebuie mers intr-o sala de operatii, iar asta stim prea bine ca inseamna pauza si asa mai departe. Asta e concluzia mea dupa ce mi s-a povestit sau dupa ce am citit cartea Mariei Olaru, de ex. (De la o banala julitura pe care evident n-o trateaza nimeni corespunzator ca deh! e doar o julitura sa ajungi la o operatie si mai apoi la a te "pricopsi" si cu o hepatita de prin spitalele patriei, din cauza careia sa nu-ti poti alapta copilul...e horror, dar e realitatea gimnasticii romanesti)
    Asadar, nu va mai mirati ca e posibil ca mai toate gimnastele sa fie operate sau cu probleme grave de sanatate. Exista pentru ca n-au fost luate in seama la timp.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •