Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: FCSB sau FC BOR?

  1. #1
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0

    FCSB sau FC BOR?

    Sigla asta parca dadea mai bine la o echipa a bisericii: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...aign=last-news
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #2
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Hmmm... pt a fi si mai reusita, eu zic in loc de ,,Fotbal Club" sa apara ,,RIP".

    CE **** MEA E *****UL ASTA ?! VPM !

  3. #3
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Moaaa cum poate sa arate! cred ca e facuta chiar de Becali in Paint.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu conteaza decat gusturile ciobanului.

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1


    tulaaaiii
    beleafer

  6. #6
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Nu conteaza decat gusturile ciobanului.
    niste fraieri aia de la Crystal Palace... ca si-au intrebat inainte fanii ce sigla vor...

  7. #7
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    stati geana pe 11 mai pentru decapitarea definitiva a ciobanului
    retired.

  8. #8
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    stati geana pe 11 mai pentru decapitarea definitiva a ciobanului
    ce se intampla atunci?
    beleafer

  9. #9
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ce se intampla atunci?
    http://www.fcsteaua.ro/un-nou-termen...a-si-fc-steaua

    Daca ciobanul pierde procesul, sper sa piarda si palmaresul facut intre 2003-2016. Pana mea, altfel inseamna ca si-a facut publicitate moca. A folosit un nume in mod ilegal dar ramane cu castigul ? Nu nene, continuitate ! Eu nu m-am bucurat pt dubla Steaua-Ajax doar ca sa aflu peste un timp ca de fapt aia nu a fost Steaua. Sau ca de fapt m-am intristat fix degeaba dupa returul cu Boro...
    Last edited by Dante7; 5th May 2016 at 18:06.

  10. #10
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ce se intampla atunci?
    proces in care armata-i interzice lu ne--------a jiji sa mai foloseasca numele definitiv
    retired.

  11. #11
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    nu nu m-am bucurat pt dubla Steaua-Ajax doar ca sa aflu peste un timp ca de fapt aia nu a fost Steaua..
    Dar nici Dinamo

    Ok, legal nea jiji facu o frauda, dar asta se intampla la mai toate echipele, sub binecuvantarea lui Mitica de la Liga, crezi ca daca se scormoneste la Dinamo nu o sa se gaseasca n-spe firme, de nu mai sti care-i aia 'reala'? La Rapidulet cand venise unul sa cumpere si facu un audit s-a descoperit ca baza pro Rapid era pe o firma, jucatorii aveau contracte cu alta firma, chiria stadionului pe alta firma, si bineinteles prajiturile pe alta firma, iar la LPF era inregistrata alta firma care nu avea de fapt nimic, iar Copos vindea de fapt doar emblema.
    Timisoara nu mai zic, ca nu se stie care-i 'reala'.
    La Craiova toate bine mersi pana i s-a pus pata Olgutei ca vrea clubul, si cum Mititelu n-a vandut, hopa, sa vezi ca nici firma Mititelului nu e 'adevarata' Craiova care de fapt nici nu s-a vandut niciodata, ci a ramas la institutia de invatamant superior din localitate inca din 1990 toamna, nici macar Dinel ********ul si nici ala cu margarina de la Bunica nu au detinut niciodata 'adevarata' Craiova... Pai si atunci ce a vandut Netoiu? pentru ce scandal?
    Inginerii legale s-au facut la toate cluburile, cred eu, incurcaturi, spaghetti chestia este ca se ataca doar cand are cineva interesul sa scormoneasca rahatul.
    Altfel, de ce crezi ca MApN a tacut si nu a contestat vanzarea chiar acu' 10, 12 ani?
    Cum fratii Paunescu erau patroni? aia pe ce acte aveau clubul?
    Mitica dupa ce a aprobat si inregistrat legal toate marsaviile, e bine mersi?

    Anyway, sa revenim la emblema:
    Last edited by TheIceMan; 5th May 2016 at 18:39.
    beleafer

  12. #12
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Altfel, de ce crezi ca MApN a tacut si nu a contestat vanzarea chiar acu' 10, 12 ani?
    Tocmai, eu unul am citit informatii contradictorii. Ba ca s-au facut demersurile legale inca din 2003/2004 si tot s-au stabilit termene peste termene, a fost apel si recurs, ba ca CSA s-a trezit de curand sa faca scandal, ca in bancul ala, pe sistemul noi acum am aflat. Anyway, faptul ca starea asta de incertitudine si lipsa de continuitate se gaseste mai pe la toate cluburile nu reprezinta o justificare.

    Nu stiam ca si la Rapid sunt probleme asemanatoare. Legat de Dinamo, citisem ca daca fostul actionar Badea ar face putin scandal, ar putea sa iasa urat pt actuala conducere. Meanwhile, pe planeta asta sunt cluburi infiintate inca din secolul 19 care o duc bine mersi si in prezent. La ele nu se pun intrebari legate de cine detine nu stiu ce drept. Parca vezi ca peste o luna, doua, apare x-ulescu sa-l conteste pe Porumboiu si sa ceara despagubiri pt FC Vaslui

  13. #13
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Bineinteles ca nu e nici un fel de justificare, dar imho, daca se vrea curatenie trebuie tatiata caracatita de la cap. Ca se dovedeste ca berbecali a detinut ilegal clubul si il pierde, atunci ma gandesc ca trebuie sa-l cedeze in totalitate, nu prostii cu FCSB cu embleme de kkt, cu alte bazaconii, cu chestii slabe ca a pierdut numai numele si emblema. Nu domnule! ai pierdut totul, preda cheile si dispari.
    Sa vedem noul proprietar, MApN cum gestioneaza clubul sportiv, ce rezultate sportive vor avea, etc.
    Totul sa treaca la ei.
    Nu prostii ca nu Steaua a jucat cu Boro, din contra, chiar Steaua a jucat cu Boro, doar ca a fost detinuta ilegal de un cioban. Asta inteleg eu din toata tevatura asta.
    beleafer

  14. #14
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Bineinteles ca nu e nici un fel de justificare, dar imho, daca se vrea curatenie trebuie tatiata caracatita de la cap. Ca se dovedeste ca berbecali a detinut ilegal clubul si il pierde, atunci ma gandesc ca trebuie sa-l cedeze in totalitate, nu prostii cu FCSB cu embleme de kkt, cu alte bazaconii, cu chestii slabe ca a pierdut numai numele si emblema. Nu domnule! ai pierdut totul, preda cheile si dispari.
    Sa vedem noul proprietar, MApN cum gestioneaza clubul sportiv, ce rezultate sportive vor avea, etc.
    Totul sa treaca la ei.
    Nu prostii ca nu Steaua a jucat cu Boro, din contra, chiar Steaua a jucat cu Boro, doar ca a fost detinuta ilegal de un cioban. Asta inteleg eu din toata tevatura asta.
    Da ! Exact ! De acord ! Ca ne place sau nu, dubla cu Valencia, 4-1 cu dinamo kiev, 1-5 cu rapid, rezultate bune sau proaste, toate au fost inregistrare de Steaua. Nu poti sa pretinzi ca echipa x nu a existat intr-un interval anume, dar totul e ok incepand de maine. Eu unul nu stiu sa se fi intamplat ceva asemanator la o echipa (mare) din afara.

    Aaa, si daca pana la urma se dovedeste ca CSA are dreptate, ar trebui retrogradata echipa ciobanului si nu cum s-a vehiculat in presa, ca Steaua, echipa CSA-ului, sa inceapa din ligile inferioare.

  15. #15
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Fondul galben în care se bălăcește crucea roșie e delirant.

  16. #16
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    in catedrala mantuirii nu se poate juca fotbal?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  17. #17
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu sunt portile omologate. Dumnezeu prefera lemnul, Infantino fierul forjat.

  18. #18
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    pacat. ar fi fost din start terenul acoperit
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Sigla asta parca dadea mai bine la o echipa a bisericii: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...aign=last-news
    Vai urat poate fi galbenu ala!
    Se potriveste perfect cu echipa, adjudecat!

    Daca ma uit mai atent, pare ca e ca un bec de Craciun cu o spartura-n el in forma de stea din care iese o cruce sangerie! Frumos!
    Eu as schimba si numele echipei daca tot m-am apucat, sa se potriveasca emblemei! Evadarea Crucii!
    Last edited by Johnny D; 5th May 2016 at 23:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Zici ca e o sparcaiala de crestin ortodox care o tine langa cu ouale de la Paste incoace. Isi mai face si o cruce pe buda: Doamne, cat poa' sa curga din mine!?!

  21. #21
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    se rasuceste Duba in mormant.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •