View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Bayern

    8 61.54%
  • Atletico

    5 38.46%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 177 of 177

Thread: Semifinale UCL: Atletico Madrid - Bayern Munchen

  1. #169
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Atletico are multe meciuri in care joaca si fotbal, dar cu Barcelona, Real Madrid si Bayern e aproape imposibil, asa ca fac ce stiu ei mai bine. De fapt, decat alea 3 se pot domina intre ele cu posesie sau un joc mai complex etc. in rest aproape nimeni. PSG poate daca e in forma maxima si asta decat vs Real.

    ce spuneam inainte de dubla cu Barcelona.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post

    Atletico e genul de echipa care poate elimina cele mai puternice echipe din competitie dar care poate sa piarda la cea mai slaba.
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Mie mi se pare mai buna Atletico acum. Chiar au invatat mult sa joace si prin pase, iar apararea e la nivel inalt. diferenta e ca au invatat cum sa joace adversarele, mai ales cand vine vorba de cornere/faze fixe.

  2. #170
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Bravo Xaviest, insa tu ai gandit si prin perspectiva Barcelona care se ia prea-n serios, echipele din afara nu-i iau atat de-nserios ca si spaniolii. Sau cel putin asa credeam, poate o fac, poate lu Bayern i-a fost frica si de aia a jucat atat de dezordonat, nespecific.
    Nu credeam asa ceva pana sa vad.
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Stai pe blat, atleti are bani sa cumpere leicester si leicester fata de atleti joaca mult mai frumos.
    N-as zice chiar mult, dar macar nu pute la ochi! (vis-a-vis de valoarea jucatorilor)
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    bottom line nu stiu daca lumea uraste atletico pentru ca se apara sau pentru ca au jucatori cu care ar putea sa dezvolte un joc mult mai misto dar nu o fac. koke ieri a jucat fundas aproape..
    Iti spun eu de ce, pentru ca (***) castiga meciuri jucand urat, ar fi mult mai iubita daca ar pierde jucand frumos! Ar fi Arsenal!
    Nu-mi place pentru ca inversul lui Arsenal, si daca pe Arsenal o iubesc... you get the point! Same with Leicester!
    Nici tu cu Liverpool nu esti tocmai departe, are si echipa asta niste jocuri bune de tot pishate pe final de meci, dar mult sub Arsenal!

    ...are un titlu cu rezervele lu Chelsea... Gerard.
    Si vine Leicester cu hlinzitii astia care nici nu stiu pentru ce joaca, ce se-ntampla, de ce doar lor le intra mingea, de ce adversarii lor isi dau autogoluri si le dau lor mingea in fata portii si iau titlu pentru care tu te zbati de 20 de ani.
    Sa mor de nu-nteleg si noi ne zbatem doar de jumate din timpul ala.
    (+ un antrenor care habar n-are de fotbal, are doar o tactica si atat doar ca-i merge meci de meci, nu gasesti absolut nimic placut la echipa asta in afara de faptu ca n-are bani, dar in plan uman, personificare nimic, toti sunt niste fantome de la jucatori la antrenori, n-or sa faca absolut nimic in alta parte - au facut 4000% aici si atat a fost tot, miracolul, vorba cuiva)

    PS: Decat sa vina rahatu ala cu ochi mut de Ranieri la Arsenal chiar de as fi sigur ca iau titlu, prefer sa ma-npusc in coaie in timp ce-i sug **** lu Wenger si retrogradez in Championship. In viata mea n-am vazut antrenor mai mut, cred ca si de-ar arunca cu grenazi si-ar sari bucati din jucatori pe teren ar sta cu privirea lui si si-ar asuma nemarginirea.... nu pot sa-l sufar.
    Last edited by Johnny D; 4th May 2016 at 15:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Adica... nici ca aia de-si bat joc de tine prin atitudine ca Murinho sau Simeone nu prea merg, dar macar aia-s oameni, vezi ca au emotii in ei si ca tin si trag de ceva, tin cu ce-i a lor si trag cu dintii de el; nu lasa totul sa se-ntample la voia sortii, atitudinea fix **** ca stau io aici pe teren sau pe balcon. Ranieri asta face vreo schimbare in meciuri sau se schimba jucatorii singuri, ca nu mi-am dat seama!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Am vazut Atletico facand presing cu Barca pana in careul catalanilor,eu nu pot spune ca doar se apara.
    Contra lui Bayern la fel cand a considerat Simeone erau in presing in careul lui Bayern deci este superficial sa consideri ca joaca antijoc.

    Au un contaatac fulger cu jucatori relativ ieftini,francezul Griez...man a plecat din Franta fiind refuzat de toate echipele din Franta pe motiv ca nu este dezvoltat fizic fara forta etc
    A plecat destul de dezamagit din Franta unde se cere forta,fizic impunator,rapiditate vezi africanii si magrebienii in Spania ca noname la tv a fost prezentata povestea lui cand a debutat in nationala acum 2 ani cred, e un tip foarte muncitor si ceva talent asta la salvat.
    Este acelasi profil gen Rusescu proportiile sunt acelasi cu exceptia ca Rusescu a nimerit rau la o echipa comparabila cu Atletico.

    Sunt de acord cu parerea ca datorita lui Atletico si Leicester merita inca urmarit fotbalul.
    Last edited by iulian_1976; 4th May 2016 at 15:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #173
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Atletico Madrid spent €122m last summer, €27m more than Real. Don't let public perception of them being a poor, humble club fool you.

  6. #174
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Atletico Madrid spent €122m last summer, €27m more than Real. Don't let public perception of them being a poor, humble club fool you.
    mda, voiam eu sa postez asta.

    placa asta cu aia saraci care se lupta cu bogatii, make up ur goddman mind fellas
    retired.

  7. #175
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Nu stiu cine i-a consderat saraci... Rich vs filthy rich cam despre asta e vorba dar tot exista o diferenta clara intre ce bani au in visterie unii si ce bani au altii.

    Nu stau sa caut acum ca nu prea pot dar cat a scos Atletico din transferuri si cat a scos Real de exemplu. Pai numai pe Martinez l-au dat cu 42, pe Turan cu cu 30+ (?) si sigur mai sunt. Real ce a vandut?

  8. #176
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Atletico a cheltuit pentru ca a avut ce vinde. Dar daca nu vor gasi jucatori care sa creasca timp de 2-3 ani si nu vor mai avea rezulate, va redeveni o echipa de pluton.
    Ca si comparatie, cel mai simplu mi-e s-o dau ca exemplu pe Leverkusenul anilor 2000. Le-a mers bine cat au avut de vandut un Ballack sau Ze Roberto. Dar cand s-au terminat si n-au mai gasit altii atat de buni, s-au scufundat rapid.

    In schimb, favorizatii regelui vor cumpara intotdeauna la suprapret jucatori deja consacrati pentru ca ei fac cateva sute de milioane doar din vanzarea de tricouri si brelocuri.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #177
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Istoria nu se repeta. Atletico joaca cu Real in finala si castiga.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •