Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 26 of 26

Thread: Mircea Lucescu ar putea prelua echipa nationala din vara

  1. #22
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @Ice
    Pai explica tu inteljientilor aia de frati ca balta e mare si are si peste cand ei fac afaceri doar pe pile. Cand s-a dus Lucescu la Sahtior au zis ca au dat lovitura, ca vor baga mana adanc in portofelu' lu Akhmetov doar ca El Grande Magnifico Luce a gandit altfel.

    Iar la partea a doua esti fantezist .

  2. #23
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Pai asta zic si eu, ca orice "capsunar" plecat la munca in strainatate, il Luce odata ajuns la job nu l-a mai interesat sa-si cumpere Oltcit din moment ce isi pemitea sa cumpere Opel sa zicem. Normal ca producatorul de Oltcit sa se supere ca nu-si vinde marfa, dar asta-i piata libera

    Sunt fantezist, sunt metaforist, dar cam asa-i si la nationala, ca la piata. Se duce chef-ul in piata sa cumpere o pulpa frumoasa de vita si ciupercute ca sa-i prepare musteriului un beef stroganoff de-ti lasa gura apa, dar, la piata gaseste doar ceva fasole uscata si porc asa ca te serveste cu o fasole frecata cu carnati.
    La fel si la nationala, degeaba vrea selectionerul sa-ti servreasca o echipa de-ti lasa gura apa daca pe piata gaseste numai fasole.
    E drept ca si bucatarul (selectionerul) ala poate sa-ti serveasca fasolea cruda, sau preparata cu ceva boia, cu oregano sau alte condimente, dar tot fasole halesti.
    beleafer

  3. #24
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Piata libera dar unu din becali mi se pare ca avea senzatia ca Lucescu ii este dator pentru ca l-au dus la Besiktas. Mama ma-sii ca vorbesc din amintiri in loc sa sap dupa articolul ala pe care l-am citit acum 100 de ani Cred ca revin...

    Asa-i, dar poate chef-ul ala e amic cu macelaru' si ii da o pulpa mai nasoala ca, na, tre sa o vanda si pe aia pentru ac sta de ceva timp in galantar .

  4. #25
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Schimbam restaurantul atunci
    beleafer

  5. #26
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ceva bavarez eventual

    Cred ca asta era articolul.
    http://www.gsp.ro/gspro/gspro/explic...ni-205989.html

    Evident ca am scris aiurea, Galata nu Besiktas

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •