Results 1 to 8 of 8

Thread: CM 2016 - proba de perechi

  1. #1
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1

    CM 2016 - proba de perechi

    Programul scurt: vineri 1 aprilie 2016 (20:15-23:55)
    Programul liber: sambata 2 aprilie 2016 (19:55-22:55)


    Ordinea de start si rezultate live aici.

    Livestream Match Arena: stream 1, stream 2.

    In programul Eurosport 1 apare transmisie live azi la 20.35.
    .
    Last edited by Tracoromana; 1st April 2016 at 19:45.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Wow...felicitari Sui si Han!
    Au fost extraordinari, de departe cel mai bun program al serii. Sper sa mearga si maine la fel de bine si sa castige! Celelate doua cupluri din China abia pe 12 si 15...asta ca tot a deciz federatia chineza pe ultima suta sa ii retraga pe Yu/Jin Oricum, urata cazatura lui Peng, s-a vazut ca s-a lovit destul de rau.
    Duhamel/Redford merita locul doi pentru continutul tehnic, in rest ma lasa rece programele lor, mi se pare ca toate arata la fel indiferent pe ce muzica ar patina.
    Tatiana/Maxim au gresit la 3Fth, Tatiana a aterizat pe doua picioare. Dar chiar daca ar fi mers perfect, mie tot programul chinezilor mi-a placut mai mult.
    Mi-a parut rau de Ksenia si Fedor, cred ca el inca nu este total refacut dupa accidentare. Sper sa mearga perfect maine si sa urce pe podium.
    Aliona/Bruno au reusit sa prinda ultima grupa valorica si tehnic au un potential ridicat, dar nu stiu, mi se pare ca ceva lipseste. Probabil si pentru ca fac mereu comparatia cu Aliona/Robin, care erau perfecti impreuna.
    Oricum a fost o competitie foarte frumoasa si abia astept maine programele libere.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    Perechea Peng/Zhang (sper ca am nimerit-o de data asta) pare sortita esecului. In locul lui Hongbo, m-as apuca sa-i caut lui Peng un alt partener ca sa creasca impreuna.

    Ca amuzament, baiatul din perechea japoneza Suto/Boudreau Audet (el import Canada) a fost simpatic foc in Kiss & Cry. Pur si simplu a izbucnit in ras cand a vazut notele chiar daca avea de fapt motiv de plans. E bine ca are simtul umorului. Dar perechea asta promite. Amandoi aluneca frumos si elementele sunt destul de mari. Sper ca federatia japoneza sa nu-i desparta si pe acestia fiindca el nu poate obtine cetatenia.

  4. #4
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by corina_mee View Post
    Wow...felicitari Sui si Han!
    Au fost extraordinari, de departe cel mai bun program al serii. Sper sa mearga si maine la fel de bine si sa castige! Celelate doua cupluri din China abia pe 12 si 15...asta ca tot a deciz federatia chineza pe ultima suta sa ii retraga pe Yu/Jin Oricum, urata cazatura lui Peng, s-a vazut ca s-a lovit destul de rau.
    Duhamel/Redford merita locul doi pentru continutul tehnic, in rest ma lasa rece programele lor, mi se pare ca toate arata la fel indiferent pe ce muzica ar patina.
    Tatiana/Maxim au gresit la 3Fth, Tatiana a aterizat pe doua picioare. Dar chiar daca ar fi mers perfect, mie tot programul chinezilor mi-a placut mai mult.
    Mi-a parut rau de Ksenia si Fedor, cred ca el inca nu este total refacut dupa accidentare. Sper sa mearga perfect maine si sa urce pe podium.
    Aliona/Bruno au reusit sa prinda ultima grupa valorica si tehnic au un potential ridicat, dar nu stiu, mi se pare ca ceva lipseste. Probabil si pentru ca fac mereu comparatia cu Aliona/Robin, care erau perfecti impreuna.
    Oricum a fost o competitie foarte frumoasa si abia astept maine programele libere.
    Jos palaria lui Sui/Han. Totul a fost deosebit de frumos.

    Tatiana/Maxim au primit doar nivelul 3 la aruncarea in aer prostie nu altceva. Sper sa fie amandoi pe podium impreuna cu Stolbova/Klimov care nu au avut tocmai cea mai buna zi, dar au fost depunctati prea de tot. In schimb, bonusuri pentru americani, ironic, nu-i asa? Americanii au primit season's best cu o eroare foarte mare

    Bravo Tarasova/Morozov mi-a placut programul azi.

    Eu nu inteleg cum canadienii primesc aceleasi note precum Tatiana si Maxim cand patinajul lor e asa de jos din punct de vedere coregrafic sau tinuta. In plus au mai si avut GOE foarte sus cu atatea greseli. Nu inteleg...
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  5. #5
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Sun pur si simplu socat de aceste rezultate.

    Duhamel/Radford, singurii care au patinat curat, au castigat nici cum nu pot sa fiu fan al programelor.

    Sui/Han, prea multe greseli pentru medalie. Iarasi au primit personal best...cu 2 erori mari (mai spun odata, dar notele sunt de tot rahatul)

    Bravo Savcheko/Massot, mult mai bine decat la europene, dar muzica aia nu stiu daca totusi era de medalie.

    Rusii mei iarasi mi s-a rupt inima. Cu greseli cu tot, parca Stolbova/Klimov meritau sa fie pe podium. Tatiana si Maxim mai inca mult de lucru, dar sper sa nu fie prea suparati.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  6. #6
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Da, meritau canadienii, singurii care au patinat curat.
    Zbor pana la stele.

  7. #7
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Offf...urata seara Atata de multe greseli
    Nu imi plac mie Duhamel/Redford, dar au meritat aurul. Mi se par in continuare supranotati la PCS, dar oricum si cu 4-5 puncte in minus tot acelasi ar fi fost rezultatul. Felicitari lor, au fost singurii care au reusit un program curat, iar continutul tehnic a fost foarte ridicat.
    Mi-ar fi placut sa castige Sui/Han, programele lor din acest sezon au fost preferatele mele. Dar sunt tineri, inca mai au timp. Medalie de argit total meritata, sper ca anul viitor sa o transforme in aur. Celelate doua cupluri din Chica locurile 12 si 15...deci anul viitor doar doua perechi din China la mondiale . As vrea sa cred ca federatia chineza si-a invatat lectia, dar parca vad ca la anul iar ii trimit pe Peng/Zhang in loc de Yu/Jin.
    Felicitari Aliona/Bruna pentru medalie la prima lor participare. Inca nu imi plac, iar programul asta lung mi se pare ca nu exprima absolut nimic, dar recunosc ca au potential. Iar Aliona e o luptatoare.
    Rusii abia pe 4,5,6. Pentru Tarasova/Morozov locul 5 este foarte bun si cu programe mai bine alese ar putea sa creasca si mai mult. 3Tw este absolut fabulos, au suficient loc sa incerce cu 4Tw in sezoanele viitoare.
    Stolbova/Klimov si Tatiana/Maxim au ratat mult din pacate. Din pacate s-a vazut ca Fedor inca nu s-a refacut dupa accidentare si nici Maxim nu a fost in cea mai buna forma. Sper la o revenire in forta sezonul urmator pentru ambele cupluri.
    Si o mentiune speciala pentru Lubov si Dylan, care mi se pare ca au evoluat enorm fata de sezonul trecut si acum chiar atata ca o pereche. Iar Lubov a fost absolut adorabila cat era de bucuroasa la afisarea notelor.
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,414
    Reputatie
    1
    N-oi fi eu o fana Duhamel/Radford, dar nu pot decat sa admir ambitia si spiritul lor competitiv. Absolut nimeni nu credea ca cei doi vor reusi sa-si pastreze titlul, ba unii spuneau ca D/R nici macar nu vor urca pe podium fiindca vremea lor a trecut. Uite insa ca au plecat acasa cu aurul.

    Aliona e obisnuita cu podiumul mondial, dar cred ca Bruno se ciupeste si acum ca sa se convinga ca nu viseaza.

    Dupa parerea mea, China a fost marea perdanta a probei. Sui/Han au intrat in competitie ca favoriti la cea mai inalta treapta dar au ratat, iar celelalte doua perechi au reusit contraperformanta de a pierde un loc pentru tara lor la Mondialele de anul urmator. Oare Yu/Jin s-ar fi descurcat mai bine decat Peng/Zhang si mai ales Wang/Wang? Nu vom sti niciodata.

    Pe Tarasova/Morozov eu i-as trimite la Moskvina.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •