Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 163

Thread: otelul galati in faliment !

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    otelul galati in faliment !

    otelul galati , echipa prin intermediul careia mafiotii fotbalului romanesc au furat banii din UEFA -CL in 2011 a intrat in faliment !


    Am considerat ca acest eveniment de JUSTITIE DIVINA trebuie sa aiba propriul thread !

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Pentru cei mai tineri si pentru cei cu memoria scurta , anul 2011 a fost ultimul an in care o echipa din fotbalul romanesc participa direct in grupele UCL. Ce inseamna asta? Minim 20 de milioane de euro de la UEFA.

    Anul 2011. Fotbalistic, steaua si dinamo erau praf, paskanii clujeni au incasat destul si si-au sifonat banii. Singura echipa in care s-a investit major si avea un lot competitiv era Poli Timisoara. Poli era condusa de Marian Iancu, un tip deosebit de vocal care refuza ostentativ sa ii pupe bucile lui Mircea Sandu, zeul fotbalului romanesc.

    Era evident ca acel an era anul Timisoarei. De asemenea era evident ca Iancu nu ar fi impartit banii cu mircea sandu si gasca lui.

    Atunci s-a luat hotararea ca otelul sa fie facuta campioana cu orice pret. Totul a fost atat de vizibil. O intreaga masinarie s-a dezlantuit. Si totusi Iancu nu tacea. Atunci marius stan, patronul viitoarei campioane stabilita in birou a promis solemn ca va distruge Timisoara !







    Restul il stiti cu totii!




    Doar DNA-ul nu vrea sa stie nimic!

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Esti fericit?

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Tu ce zici? Cata imaginatie ai?
    Cinci ani Leo, cinci ani!


    A meritat fiecare secunda!

  5. #5
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Adevarul gol-golut
    Va puteti primi acel titlu furat cumva? La Haga oare? Tinand cont imprejurarile, echipa campioana retrogradand si intrand in faliment intr-un timp scurt, totul este suspicios!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu ne trebuie niciun titlu. Nu ne trebuia nici in acel an un titlu cu orice pret. Nu era pentru prima data cand un titlu i se dadea altei echipe, cu doi ani in urma i s-a dat Urziceniului. Nu era o mare tragedie. Tragedia a fost ca marius stan a mers pana la capat si a urmarit Timisoara pana a retrogradat-o pentru ceva care acum este hilar, niste datorii. Acum se intra in insolventa si gata. OK, din pozitia de vicecampioana am fost trimisi in liga 2. Mafia nu s-a multumit cu atat. In urmatorul an , desi am promovat pe teren , ni s-a interzis sa revenim in prima liga.



    Acum ramane cum am stabilit EU: 3 ( trei generatii) .....!!

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    1 aprilie
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ar vrea ei sa fie o pacaleala, asa cum au pacalit ei fotbalul!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Intr-o zi atat de asteptata am totusi un regret: as vrea sa fie acum aici steel jar (1-325) , Floo, Romeo, cir....,.......toti aia care atunci au mancat rahat. As vrea sa ii privesc in ochi acum pe toti cei ce au jubilat atunci. Dar cer prea mult, sa ma bucur cu ce am.

  10. #10
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    hehehe ...si iata cum jabba the hut ajunge un adevarat erou ...alt puscarias politic ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #11
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Intr-o zi atat de asteptata am totusi un regret: as vrea sa fie acum aici steel jar (1-325) , Floo, Romeo, cir....,.......toti aia care atunci au mancat rahat. As vrea sa ii privesc in ochi acum pe toti cei ce au jubilat atunci. Dar cer prea mult, sa ma bucur cu ce am.
    nu fi ipocrit ,cum dreaq sa fie aici ? stii ca-s morti cu totii de diverse boli intestinale ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  12. #12
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    intrucat moderatorul Satanel mi-a sters dincolo,o sa posteaz aici:

    granita la Orsova!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    hehehe ...si iata cum jabba the hut ajunge un adevarat erou ...alt puscarias politic ...
    jabba the hut are multe pacate si acum plateste exemplar pentru multe dintre ele dar fata de proiectul fotbalistic eu nu am multe sa ii reprosez. A fost un profesionist, a investit, nu a acceptat mizeriile lui sandu, a construit o echipa performanta , structuri de juniori si copii.............



    Stiu ca nu intelegi nimic din ce zic nici daca te iau pe partea cu Borcea, sau Turcu sau........Neacoitza!


    Asta esti tu, eu stiu sa nu te suprasolicit.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    si inca ceva : eu nu vreau sa asimilati B.T. ca pe BLESTEMUL LUI TIM, ci vreau sa fie BLESTEMUL TIMISOAREI!!!!!!

  15. #15
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Si intrebarea logica. Care Timisoara?

  16. #16
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    e o pacaleala de 1 Aprilie... pariziene, arde-l!
    beleafer

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bai timule, fericitule, ai parte doar de bucurii in viata asta atat de scurta.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Azi aniversam o zi de la intrarea otelului in faliment!!

  19. #19
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Pentru ce au făcut băieții de la Steel Boys când am fost la Galati, va doresc multa mwe și sa ne auzim când va vom cauta noi.

  20. #20
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu va suparati, mai face marius stan stadionul ala de 30.000 de locuri?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ce iubita a fost aceasta echipa!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •