Results 1 to 19 of 19

Thread: Romania de azi-perioada denuntatorilor

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    Romania de azi-perioada denuntatorilor

    Acum cei ce toarna nu mai sunt tortionari, turnatori , delatori.......

    Acum sunt la moda. Ma intreb peste cativa ani cat mai trebuie sa studiem arhivele ca sa dam cuiva adeverinta ca nu a fost turnaror in aceste zile.


    Voi va stiti turnatorii de langa voi?



    Care credeti ca sunt turnatorii de aici de pe OLS?



    Care e diferenta intre turnarorii de azi si cei din anii '50?

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cine si de ce a blestemat acest popor atat de crunt?
    De ce hotii sunt profesori de morala?

  3. #3
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Denunțatorii fac plângeri.

  4. #4
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    pentru a-i face placere lui timache ,ma autodenunt .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    la fel si eu fac un autodenunt. tortionar de mic!

    si ce as mai sta sa torn zilnic mizerii d`astea pesediste daca as cunoaste eu toate matrapazlacurile pe care le fac.....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    in general sicofantii nu sfarsesc bine...

  7. #7
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    cine si de ce a blestemat acest popor atat de crunt?
    De ce hotii sunt profesori de morala?
    cred ca raspunsul e inauntrul tau. esti un reprezentant demn al acestui popor. cauta in interiorul tau si vei gasi resorturile care ii imping si pe fratii tai
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  8. #8
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    va fi razboi civil. ascultati ce va spun
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Nu cred ca se ajunge chiar atat de departe dar lovitura de stat sigur o sa fie. In decambrie!

    Au anuntat oamenii aia de la RomaniaTV adica este sigursigur.

  10. #10
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post

    Voi va stiti turnatorii de langa voi?
    eu n-am nevoie de turnatori. fiindca n-am nimic de ascuns. eu intotdeauna ma arat in toata splendoarea
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  11. #11
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    România este evaluată, nu doar din cauza lui Ceaușescu, ci și din cauza succesului interbelic al mișcărilor legionare, ca un mediu social premodern cu un puternic potențial naționalist (fie prin mani****re externă, maghiară sau rusească, fie prin forța charismatică a unor lideri politici autohtoni). Pentru ca acest potențial să rămână latent, inactiv, fără expresie publică, în 2005, SUA (prin CIA) au convins președintele României să accepte rețeta FBI pentru Mexic. Sub masca unei mari campanii Anticorupție urma să fie implementate, în secret, toate ingredientele unei noi poliții politice, a cărei misiune esențială trebuia să fie neutralizarea germenilor naționaliști. Misiunea a reușit. Azi, în UE, România este cel mai puțin expusă unor mișcări eurosceptice ori naționaliste. Din păcate, în colateralele ei, misiunea a fost exploatată și pentru răfuieli politice de interes personal sau partinic, lăsând în urmă multe abuzuri judiciare.
    Era în interes național să fie acceptată rețeta FBI? Această dezbatere ne-ar duce departe, mult prea departe. Ar da naștere chiar unor mișcări naționaliste. De aceea, președintele Iohannis va putea desecretiza deciziile CSAT prin care a fost implementată la noi noua poliție politică, dar Traian Băsescu nu se va putea apăra spunând că așa i-a cerut CIA. Când, în 2016, februarie, președintele i-a cerut generalului Oprișor, secretarul CSAT, să scoată public secretul echipelor mixte, va fi avut deja, sau n-a avut un anume OK din SUA? Iată întrebarea.

    http://m.cotidianul.ro/istoria-recen...icului-295269/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #12
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Lol, oare autorul articolului sa nu stie ca cea mai puternica, influenta si tenace structura nationalista e chiar Securitatea?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    faci trimitere la fosta secu. sau...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Tu chiar crezi ca fosts Secu a disparut in dec 89? S-a dat asa un refresh si baietii rai au disparut in ceata, nu?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    da. mare parte din cadrele fostei secu au fost pensionate dupa '96. cei ramasi sa slujeasca poporul , putini la numar, au avut de ales. ghici ce, protectie?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    da. mare parte din cadrele fostei secu au fost pensionate dupa '96. cei ramasi sa slujeasca poporul , putini la numar, au avut de ales. ghici ce, protectie?
    Aa, dar i-a gandeste-te cine a facut selectia noilor veniti, in conditiile n care Securitatea era o structura unde nepotismul e legendar.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Franz View Post
    eu n-am nevoie de turnatori. fiindca n-am nimic de ascuns. eu intotdeauna ma arat in toata splendoarea
    atunci unde ai disparut odata cu toata splendoarea finantarii postacilor?

  18. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Care credeti ca sunt turnatorii de aici de pe OLS?"
    E intrebarea lui Tim.

    As adauga cu permisiunea domniilor voastre :

    Care ati ramas secu.risti/ militieni din vechea garda si acum propavaduiti morala pe OLS?

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Am sa repet intrebarea pentru ca este esentiala :

    Care ati ramas secu.risti/ militieni din vechea garda si acum propavaduiti morala pe OLS?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •