Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 46 of 46

Thread: ASA Tg.Mures a intrat in insolventa. O echipa din playout ar putea juca in Europa

  1. #43
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dupa spusele lui Stanciu si Poli ar fi intrat in insolventa inca din iarna dar situatia este mai complicata.

    ''Ca forma de organizare nu putem intra in insolventa, pentru ca suntem un ONG. Altfel, in iarna am fi intrat si noi in insolventa. Din punct de vedere legal, echipa se poate desfiinta. Situatia e foarte grea, este un moment dificil, mai ales ca nici rezultatele nu ne avantajeaza.''

    ''De cand am venit eu la club, adica din vara, nu s-a platit niciun leu din partea autoritatilor locale. Atat Consiliul Local, cat si Primaria Timisoara sunt membri cotizanti. Ei, in fiecare luna, trebuiau sa vina cu o suma de bani. In afara de banii din drepturile tv, si ce mai primim de la sponsori, alti bani nu sunt.
    Era important sa avem liniste din punct de vedere financiar, mai ales ca sunt restante si la jucatori.''

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    UEFA a anuntat joi seara excluderea formatiei ASA Tg.Mures din viitoarea editie a cupelor europene pentru incalcarea regulamentelor financarie ale forului continental.
    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig....3d0O0J3f.dpuf
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    o scarboasa mai putin...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ok.voluntarii lui mitica are prima sansa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •