Chiar dacă a câČ™tigat pe terenul lui CSMS IaČ™i, scor 1-0, Ionel Ganea a fost foarte nervos la finalul partidei.

Tehnicianul celor de la FC Voluntari a ameninČ›at-o cu bătaia pe Alina Iosub, reportera Look tv, iar apoi a jignit-o, anunČ›ă Prosport. Ganea s-a enervant crunt înaintea interviurilor de după meci, aruncându-i câteva cuvinte extrem de urâte reporterei.

"Ţărancă proastă! Ochelaristo, dacă-ţi trag una te lipesc de perete, hai mai repede, că mă grăbesc" a fost auzit Ganea de oamenii prezenţi la zona mixtă, anunČ›ă sursa citată.

Alina Iosub a povestit cele întâmplate: “Eu intrasem în direct cu Andrei Cristea Č™i aČ™teptam următorul invitat. Ganea, nervos, mi-a spus să-l bag în direct. Eu l-am rugat să fie civilizat, dar el m-a făcut Č›ărancă, ochelaristă… Nici nu pot să relatez tot, e sub orice critică ce mi-a zis. M-a ameninČ›at că mă dă cu capul de panourile de la flash-interviuri. Apoi a vrut să mă pupe, dar eu nu mă pup cu oricine. Acum îmi dă telefoane să-Č™i ceară scuze, dar e tardiv”, a spus jurnalista, conform looktv.ro.

Ionel Ganea e recunoscut pentru ieČ™irile sale. În cariera sa a avut câteva episoade memorabile. Când juca la TimiČ™oara, Ganea l-a strâns de gât pe asistentul Dorin Mudura.

Când evolua la Rapid, fotbalistul a fost acuzat de Baird că l-ar fi lovit cu capul în gură în tunelul spre vestiare, iar la BraČ™ov l-a bătut pe căpitanul echipei, Dorel Purdea.

Marius Mitran, directorul de comunicare al LPF, s-a arătat extrem de deranjat de gestul lui Ganea.

"Ceea ce s-a întâmplat la IaČ™i duce seara într-o zonă urâtă. Ca oficial e important ce s-a scris în raport, ce martori au fost la eveniment! Dincolo de regretul că în 2016 apar astfel de situaČ›ii e de subliniat ca să putem schimba fotbalul. Nu trebuie să uităm de cei 7 ani de acasă! Vom sesiza Comisia de Displină după primirea raportului la sediul Ligii", a spus Marius Mitran.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/gest...te-472940.html
sumpulica si farmecul de langa sine face pui ...de tigani
trebuia pe intern