View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    11 73.33%
  • Atletico

    4 26.67%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 137 of 137

Thread: Sferturi UCL: FC Barcelona - Atletico Madrid

  1. #127
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Atletico in ultimul timp a fost adversarul perfect pentru Barca. I-a omorat pe unde i-a prins.
    Suarez trebuia sa ia 2 rosii in dubla asta. A primit un galben. Iniesta n-au faultat cumva ca ultim aparator? Pai daca dupa toate astea mai dadea ala penalty la ultima faza iesea razboi civil.
    what??

    in ultimile 8 meciuri directe sunt 7 victorii Barca si 1 Atletico.
    a fost dubla din CL din 2014 cand a batut Atletico, iar de atunci pt Barca a fost 7v 1e 1i. ai dreptate, pe unde ii prinde, ii omoara.

    nu am vazut meciul, nu am vazut faza cu penaltyul, nu ma intereseaza.
    dar, Barca-Chelsea de acuma cativa ani, cand a batut Chelsea in retur cu 4-2. la golul de 4-2 fault, la Valdes. nu a interesat pe nimeni.
    Barca- Chelsea cativa ani mai tarziu, cand a egalat Iniesta in minutul 90+. in tur trbuia un penalty daca nu gresesc pt Barca plus Ballack eliminat, in retur eliminat degeaba Abidal. tot ce a contat in dubla aia?? ca Drogba se arunca pe jos o data la 5 minute si toti visau nspe penaltyuri pt Chelsea. restul nu conteaza.
    Barca- Arsenal, cand a fost eliminat degeaba Van Persie. in tur la 1-0 pt Barca, trebuia penalty si rosu pt Wilshire. nu s-a dat nimic. Arsenal a facut 2-1, s-a terminat 2-2. in retur a fost eliminat Van Persie, usor. nu a interesat pe nimeni ce s-a intamplat in tur. doar de eliminarea olandezului se vorbea.

    exact ce zicea mariomax. daca era pt Atletico, lua foc forumul asta. asa, ehh, si ce vrei acuma?? nu s-a dat si gata, soarta.

  2. #128
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    what??

    in ultimile 8 meciuri directe sunt 7 victorii Barca si 1 Atletico.
    a fost dubla din CL din 2014 cand a batut Atletico, iar de atunci pt Barca a fost 7v 1e 1i. ai dreptate, pe unde ii prinde, ii omoara.

    nu am vazut meciul, nu am vazut faza cu penaltyul, nu ma intereseaza.
    dar, Barca-Chelsea de acuma cativa ani, cand a batut Chelsea in retur cu 4-2. la golul de 4-2 fault, la Valdes. nu a interesat pe nimeni.
    Barca- Chelsea cativa ani mai tarziu, cand a egalat Iniesta in minutul 90+. in tur trbuia un penalty daca nu gresesc pt Barca plus Ballack eliminat, in retur eliminat degeaba Abidal. tot ce a contat in dubla aia?? ca Drogba se arunca pe jos o data la 5 minute si toti visau nspe penaltyuri pt Chelsea. restul nu conteaza.
    Barca- Arsenal, cand a fost eliminat degeaba Van Persie. in tur la 1-0 pt Barca, trebuia penalty si rosu pt Wilshire. nu s-a dat nimic. Arsenal a facut 2-1, s-a terminat 2-2. in retur a fost eliminat Van Persie, usor. nu a interesat pe nimeni ce s-a intamplat in tur. doar de eliminarea olandezului se vorbea.

    exact ce zicea mariomax. daca era pt Atletico, lua foc forumul asta. asa, ehh, si ce vrei acuma?? nu s-a dat si gata, soarta.
    Bai, nu cred ca m-ai inteles...eu ma refeream de Barca ca i-a omorat pe Atletico pe unde i-a prins in ultimu' timp eram in contradictie cu ce a zis Mario, care a spus ca Atletico era cel mai rau adversar posibil pentru Barca.

    Edit : d'abia acum am vazut cat de prost m-am exprimat
    Iar despre arbitraj...totusi, in tur Suarez trebuia dat afara cam de 2 ori aseara iar trebuia dat afara. Iniesta face fault in postura de ultim aparator. Nu se da rosu. Nu ti s-au par prea multe intr-o singura dubla?
    Pai, la faultul ala facut de Torres la Busquets acolo la centrul terenului, pun pariu ca 80% din arbitrii nu i-ar fi dat al doilea galben. Desi, normal asa ar fi, dar mult gandesc in spiritul jocului.
    Oricum, Barca a iesit si asta e tot ce conteaza. E trofeul lui Bayern anu' asta.
    Last edited by Nadalfan; 14th April 2016 at 08:23.

  3. #129
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    i-o fi rupt Barca pe Atletico in ultimul timp...dar in meciurile care au contat i-a rupt Atletico de 2 ori in UCL si o data in campionat cand au luat titlul
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #130
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Mda, paradoxal, totusi nu chiar. Bayern pleaca favorita doar cu City. 1. Real Madrid ii poate rupe ca acum 2 ani, pentru ca punctul lor slab e apararea. 2. Atletico stie sa se apere.
    asa cred si eu. bayern are sanse sa faca finala doar daca pica cu city

    pe de alta parte atletico va face cel putin finala. daca are norocul sa pice cu real in semi va castiga cl. daca va juca finala cu real va pierde
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  5. #131
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Au dat cate 3-4 boabe Neymar si Suarez in aceasta dubla mansa. Au amandoi adunate vreo 3-4 coate in gura si lovituri fara minge, caractere fine baietii astia doi .
    3 sudamericani in fata la barca. o fi din cauza ca messi e de copil in europa? fiindca la caracter mare diferenta intre el si cei doi colegi
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #132
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nu imi place deloc anti-fotbalul lui Atletico, insa in acelasi timp nu pot sa nu il consider pe Simeone un geniu cand vien vorba de tactica. A neutralizat Barca complet aseara, am fost obligati sa frecam mingea doar aproape 80% din meci. Nu meritam sa ne calificam dupa parerea mea, n-am jucat nimic, degeaba am avut posesia.

    Va fi interesant sa vedem cum se descurca Atletico in fata lui Bayern care are niste fundasi care sa le faca fata lui Griezmann si Carrasco, deoarece aseara, pe benzi era autostrada, Dani Alves si Alba fiind destul de jenanti in aparare, facea Carrasco cu Alves ce vroia. Griezmann in centru de asemenea, mult prea rapid pentru Masche si Pique
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #133
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Da, sigur are Bayern fundasi care sa le faca fata lui Griezmann si Carrasco Lahm, Kimmich, Bernat Doar Alaba si Javi Martinez daca nu se rup o sa le faca fata. Lahm nu mai e Lahm ala de acum 2-3 ani. Kimmich e un mijlocas central reprofilat, iar Bernat...uita-te in meciul de anu' trecut cu Barca din tur si o sa vezi cum e. Nici Javi Martinez si Benatia nu sunt foarte siguri. Dintre toti astia de la Bayern singurii cu adevarat buni sunt Boateng si Alaba. Bayern e cu adevarat stralucitoare de la mijloc in sus.

  8. #134
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    ...Iniesta face fault in postura de ultim aparator...
    Hent,nu fault.

    Saul si Carrasco,fantastici aseara.
    Saul,de foarte putine ori termina meciurile in teren (pentru ca alearga ca descreieratul),aseara a rezistat pentru ca Barça a alergat foarte putin.
    Centrarea de la primul gol e de crack.

  9. #135
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Gresit! La ce a aratat Barcelona in ultimele meciuri, fotbalul are doar de castigat. Adica s-au calificat echipele care au meritat. Punct.
    da, e adevarat ca Barca nu a mai jucat ce juca inainte de pauza cu nationalele. dar nu cred ca poti sa spui ca vei vedea mai mult fotbal la un Bayern - Atletico decat la un Barca - Bayern.

    Atletico se stie inchide, apara, dar nu joaca un fotbal care sa imi placa. sunt multi care i-au sustinut pentru ca au vrut-o pe Barca eliminata, refuz sa cred ca sunt atat de multi care sa prefere anti-jocul lui Atletico.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #136
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Hent,nu fault.

    Saul si Carrasco,fantastici aseara.
    Saul,de foarte putine ori termina meciurile in teren (pentru ca alearga ca descreieratul),aseara a rezistat pentru ca Barça a alergat foarte putin.
    Centrarea de la primul gol e de crack.
    Imi dadusem seama mai tarziu de greseala. Nu mai puteam edita. Speram sa treaca neobservata.

    Si mie mi se pare ca Saul ala alearga enorm, dar e un lucru pe care nu-l inteleg la el. Care e pozitia lui de baza? Simeone l-a jucat oriunde de la mijloc in sus sezonul asta cu exceptia pozitiei de 9. Iar la Rayo tin minte ca l-am vazut jucand si fundas central

  11. #137
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Simeone are un stil asemanator cu ce antrena Mourinho acum 4-5 ani,tipul este un antrenor de nota 10.

    Primul gol a fost o centrare cu exteriorul de generic si lovitura cu capul lui Antoine
    O sa il revedem pe Antoine in meciul inaugural
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •