Results 1 to 6 of 6

Thread: Decizie FRF contestata de cluburi

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Smile Decizie FRF contestata de cluburi

    Comitetul Executiv al FRF a decis in urma cu doua zile ca toate echipele din Liga 1 sa foloseasca, obligatoriu, in sezonul viitor, un jucător sub 21 de ani. Decizia Comitetului Executiv spune ca o echipa din Liga 1 e obligata sa aiba in orice moment pe teren un jucator sub 21 de ani si alti doi pe banca. Daca cel din teren este inlocuit, asta se poate face doar daca un alt fotbalist sub 21 de ani e in joc, sau ii ia locul.Cluburile vor sa atace in Justitie aceasta decizie, considerand-o un abuz.

    Florin Prunea si Valeriu Argaseala au votat impotriva.

    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...zia+FRF+de+a+l

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo sustine decizia FRF.

    ''Pe noi nu ne afecteaza ultima decizie a FRF, ba chiar o incurajam. Avem mai multi jucatori sub 21 de ani in primul 11 si cred ca e o decizie foarte, foarte buna. Noi si cu Viitorul cred ca am promovat cei mai multi tineri in ultimii ani. Noi vrem performanta, sa crestem ca valoare. Vrem sa crestem tineri din pepiniera'', a declarat Danciulescu.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo sustine decizia FRF.

    ''Pe noi nu ne afecteaza ultima decizie a FRF, ba chiar o incurajam. Avem mai multi jucatori sub 21 de ani in primul 11 si cred ca e o decizie foarte, foarte buna. Noi si cu Viitorul cred ca am promovat cei mai multi tineri in ultimii ani. Noi vrem performanta, sa crestem ca valoare. Vrem sa crestem tineri din pepiniera'', a declarat Danciulescu.

  4. #4
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Dinamo sustine decizia FRF.

    ''Pe noi nu ne afecteaza ultima decizie a FRF, ba chiar o incurajam. Avem mai multi jucatori sub 21 de ani in primul 11 si cred ca e o decizie foarte, foarte buna. Noi si cu Viitorul cred ca am promovat cei mai multi tineri in ultimii ani. Noi vrem performanta, sa crestem ca valoare. Vrem sa crestem tineri din pepiniera'', a declarat Danciulescu.
    Bravo lor!

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Se pare ca regula jucatorului sub 21 de ani intra in vigoare din sezonul urmator. Va fi Nita sacrificat?

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/il-s...or-477984.html

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ''Impusa de mai bine de un an, regula Under 21 starneste inca proteste. Mai multi jucatori ai celor de la Poli Iasi au dat in judecata Federatia Romana de Fotbal, dar si Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii, considerand ca n-au mai bifat minute in echipa datorita acestei reguli.

    Cosmin Frasinescu, Gabriel Bosoi, Madalin Ciuca, Andrei Cristea, Vasile Gheorghe, Ionut Voicu si Ovidiu Mihalache s-au adresat instantelor de judecata si-si cer drepturile in contencios administrativ si fiscal.''


    Vom vedea daca au dreptate.


    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/excl...ia-522934.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •