Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: Amicale 2016

  1. #1
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0

    Amicale 2016

    Azi e primul amical din Turcia, cu ceva georgieni

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Republika Romania - Torpedo Kutaisi 5-1.

    Am invins o putere la nivel de cluburi in spatiul euroAsiatic, locul 10 in GEORGIA. Ar fi de comentat doar faptul ca Pandurii a jucat cam la aceeasi ora cu dinamu Moscova, scor 2-2, un meci in care rusnacii au folosit toate vedetele.
    Gurile rele spun ca stelistii au fost doar spectatori de lux.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Hora aduce victoria la limita pentru Romania cu Zimbru Chisinau

    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....gYTMQgmH.dpuf

    Nu intereseaza pe nimeni meciurile Nationalei lui Puiu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu.

  5. #5
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Are dreptate profesorul Rednic...a lungit-o tata puiu cu cantonamentul asta cam mult, s-ar putea ca jucatorii sa nu ajunga la echipele lor pana la prima etapa

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne intereseaza echipa nationala daca ramane in componenta actuala, completata cu jucatorii din strainatate care merita sa joace. Fara jegurile de la periferia pitestiului, care s-au comportat ca niste pasarici sclifosite. A ajuns echipa nationala sa fie scoasa la tabla de niste cocalari si bisnitari albanezi. Sa nu-i deranjeze nimeni cand isi iau hapurile care le cresc coaiele. Daca Pupacescu e o sluga fecaliota vom vedea cand va fi anuntat lotul pt Euro. Deocamdata au fost niste meciuri de pregatire, cu echipa nationala tinuta in cantonament prelungit, dupa modelul Lucescu. E bine ca ghencistii il injura pe Il Luce, dar il copiaza pas cu pas

    PS. Deja Ilie Tiganie l-a facut praf pe Ivan dupa ce a marcat doua goluri in primul amical, dar a indraznit sa nu semneze cu scarboasa de la periferie. Tipic zlatareste, semnat marele analist si pupator de cur albanez. Ca nu se stie cand ai nevoie de o manta ieftina, in caz de Rozenboretz si Partizan
    Last edited by Capitanu.Burcea; 3rd February 2016 at 12:01.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Iordanescu regreta cantonamentul din Turcia.

    ''Îmi pare rău că am acceptat să facem acest turneu. Nu am fost de acord cu ce s-a întîmplat vizavi de jucătorii echipei Steaua. Regretul pe care-l am acum e că am acceptat să facem acest turneu în Turcia si nu în Spania, acolo unde aveam intentia să mergem si unde aveam două jocuri cu echipe nationale''.

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Romania rateaza doua amicale de lux inaintea EURO 2016

    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....c1asIjfj.dpuf
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    burleanu trebuie mazilit.
    nu se poate sa ratezi asa amicale.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu-mi place termenul asta "mazilit".
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    Castrat...măcar cu Anglia ca de Olanda sunt satul, ne-au dat-o prin toate găurile posibile si imposibile...ii mai băteam odată pe ingleji

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Selectionerul Anghel Iordanescu a anuntat, vineri, lotul primei reprezentative a Romaniei pentru meciurile amicale cu Lituania (23 martie) si Spania (27 martie).
    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....EQcLP9hF.dpuf
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da, cum zic, vreau sa ma cac si eu in selectia lu iordanescu.

    ce cauta lung la nationala cand el a fost accidentat si mai ales de ce nu-i nita care e cel mai in forma portar din l1. l-a chemat asa sa aiba si de la astra?

    ce cauta dragos grigore la nationala? serios, a auzit/vazut cineva ceva de grigore dupa ce a plecat la arabi?

    ce fac torje, popa si hoban la nationala? torje nu-i titluar nici la obscurii aia la care joaca, popa nu e titluar la palat si ghici ce? nici hoban la be'er sheva. De ce nu-s anton si bicfalvi convocati? pe bune, sa-mi spuna si mie cineva care e romanu ala inchizator mai bun decat anton. iordanescu stie macar ca dinamo e in play off din cauza baiatului mai sus mentionat? de florentin matei nu aude nimeni in romania?

    m-as mai lua si de ivan cel cu 5 goluri in cariera dar o sa ma caute oltenii (stiu ei care) sa ma streseze. 2 goluri in retur cu voluntari dupa ce daduse in toamna ultimul gol.
    retired.

  14. #14
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Tata Puiu intreprinde demeresuri sa jucam cu Congo.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  15. #15
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Iata lotul largit pentru EURO 2016, anuntat astazi de Iordanescu:

    Portari: Ciprian Tătărușanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra)

    Fundasi: Cristian Săpunaru (Pandurii Tg. Jiu), Alexandru Mătel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches (SSC Napoli), Valerică Găman (Astra Giurgiu), Dragos Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moti (Ludogorets), Răzvan Rat (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo), Alin Tosca (FC Steaua Bucuresti)

    Mijlocasi: Mihai Pintilii (FC Steaua Bucuresti), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Adrian Ropotan (Pandurii Tg. Jiu), Andrei Prepelită (Ludogorets), Adrian Popa (FC Steaua Bucuresti), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Chipciu (FC Steaua Bucuresti), Andrei Ivan (CSU Craiova), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Nicolae Stanciu (FC Steaua Bucuresti), Lucian Sânmărtean (Al Ittihad)

    Atacanți: Claudiu Keseru (Ludogoret), Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra), Ioan Hora (Pandurii Tg. Jiu)


    Lotul cu care va merge in cantonamentul din Italia, 18-30 mai, unde va juca 2 meciuri amicale cu cu Congo pe 25 mai si cu Ucraina pe 29 mai.

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Bai frate, nu se poate asa ceva. 1-1 cu Congo? CU CONGO?

  17. #17
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Tosca? Ce plm cauta asta la nationala???
    Ati observat ce fațăde bou cu țâțe are mirificul rupator Pintilii dupa ce da pe langa minge? Sau ce față de cretin are la final cant rezultatul nu e 1-0 ci 1-1, 1-2, 1-3 etc.?
    Unchiule, la astia mergi sa le faci galerie?

  18. #18
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bai frate, nu se poate asa ceva. 1-1 cu Congo? CU CONGO?
    Cum spuneam, sunt unii care n-au treaba cu fenomenul.

  19. #19
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Haide bre, ma lasi? Aia inca se mananca unii pe altii acolo si tie ti se pare un egal cu Congo un rezultat OK?

  20. #20
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    s-or manca da' au ceva fotbalisti care ar fi vedetele principale la noi.
    la noi titular o sa fie la euro un baiat din adelate, ei au vreo 3 variante de titulari in EPL si lia liga.
    retired.

  21. #21
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    la noi titular este pana si grasutzu ala de la fcsb via chiajna , mereu uit cum il cheama ,banel nicolita ala alb ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •