Results 1 to 6 of 6

Thread: Mitica Dragomir, pres. de onoare la FC Voluntari!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Arrow Mitica Dragomir, pres. de onoare la FC Voluntari!

    "Am acceptat această funcție pentru realizările pe care le-a făcut primarul. Atunci mi-am dat seama că e o treabă serioasă. Modul de organizare este perfect cu legislația actuală. Acest club este clubul comunității. După ce m-am documentat și am aflat că am de raportat unui singur om, am acceptat. Eu voi coordona tot și dacă merge prost vină este a mea. Echipa ar trebui s ascape de retrogradare. Eu am spus că s-ar putea să și retrogradăm, dar eu mă zbat să nu. Trebuie să aducem 2-3 jucători. Să vedem ce vom face și cu antrenorul, deși se luase o decizie, primarul mi-a dat mâna liberă, pot să mă răzgândesc. Să construiesc un staf cu care să lucrez. Eu am ultimul cuvânt, eu aș dori 49 la sută să-l păstrez pe Mulțescu, dar trebuie să vorbesc cu el să văd ce are în cap. Nu am lucrat cu el, dar știu că e un om serios. Domnul primar mi-a spus că orice hotărâre voi lua, va fi de acord cu ea. Voi vorbi cu Mulțescu și dacă îmi convine, îl opresc", a declarat domnul Mitica.

    Don Mitica se va ocupa de intreaga activitate fotbalistica de la Voluntari, echipele din Liga I, Liga a III-a, Liga a IV-a, precum si de cei aproximativ 500 de copii si juniori din cadrul Academiei de Fotbal Mircea Radulescu.


    edit.
    uitai, daca doriti sa comentati.
    Last edited by Dario; 22nd January 2016 at 14:59.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    e clar Voluntari nu pica
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Vin alegerile, echipa trebuie sa scape de retrogradare. Traisca don primar care este Florin Pandele, traiasca si don Mitica de la fosta liga, la vot prostime!...fara numar, fara numar.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    O mutare inspirata.

    Domnul Dragomir este un conducator intelept,cu experienta si un fin cunoscator al fenomenului.Un fe lde Pantaleo Corvino.

    Voluntari oricu mscapa dar trebuie sa-l pastreze pe Multescu.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    sa traiesti coane Mitica, fotbalul nostru sarac are nevoie de oameni dajtepti precum domnia ta.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fin cunoscator al sportului mintii -jocul de table, Mitica a anuntat ca va aplica tactici asemanatoare jocului si in urmatoarea etapa din campionat, cu fcsp: va juca descoperit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •