Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 219

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - Danemarca 2015 !

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Panarame, in frunte cu Neagu care in a 2-a repriza nici n-a mai aruncat pe poarta si mi-a futut pariul de peste 6.5 goluri fix cu 6!
    Nu mai pun pe panarama asta in veci cand joaca pt Romania, are joc de rahat si ea ca-i e morcov sa arunce sa-si salveze echipa, si celelalte care o simt ca e morcovista si daca liderul e morcovist, tu te pierzi ca apa-n drum... pana la urma cine esti tu!?

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ma uitam la primele 20 minute si nu credeam ca e romanica. Totusi ne-am revenit cu zero goluri în 13 minute consecutive. Auzisem ca Ryde nu a vrut sa ia mental coach ca e prea tirziu si speram sa aiba dreptate dar nu credeam. E clar ca psihicul romanesc de ***** a fost personajul principal in drama asta.

    Pe bune, cum stefanica la pauza zicea speram......
    Daca asa se abordeaza situatiile ca speram, ca poate șamd

    Asta am observat de FIECARE DATA cind ma uit la TV romanesc.

    Sclavagism curat.

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Lasa handbalul, Johny!

    Revenind si la alte meciuri, Muntenegru si-a batut joc de Ungaria, 32-15!!!

    Urmeaza 2 super-meciuri imediat: Danemarca vs Serbia si Suedia vs Olanda!

  4. #25
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Panarame, in frunte cu Neagu care in a 2-a repriza nici n-a mai aruncat pe poarta si mi-a futut pariul de peste 6.5 goluri fix cu 6!
    Nu mai pun pe panarama asta in veci cand joaca pt Romania, are joc de rahat si ea ca-i e morcov sa arunce sa-si salveze echipa, si celelalte care o simt ca e morcovista si daca liderul e morcovist, tu te pierzi ca apa-n drum... pana la urma cine esti tu!?
    Of of.. pariurile astea..
    Daca spui ca Neagu e vinovata esecului cu Spania.. nu mai pune pe handbal:d

  5. #26
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Lasa handbalul, Johny!

    Revenind si la alte meciuri, Muntenegru si-a batut joc de Ungaria, 32-15!!!

    Urmeaza 2 super-meciuri imediat: Danemarca vs Serbia si Suedia vs Olanda!
    Ce stream folosesti? M-am saturat de dolce si de intreruperi..

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Of of.. pariurile astea..
    Daca spui ca Neagu e vinovata esecului cu Spania.. nu mai pune pe handbal:d
    Tot ce poti sa faci e sa iti bati joc de pariurile tolomace si mergem mai departe la ce e interesant.

    Din pacate se repeta istoria si in handbal, aducem straini cu duiumul ii plătim din banii taxați pe autohtoni si ne imbatam cu apa rece.

    Deosebire de fotbal e ca macar sunt jucători de elita. Nu sunt niste ratati.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Of of.. pariurile astea..
    Daca spui ca Neagu e vinovata esecului cu Spania.. nu mai pune pe handbal:d
    Pai daca nu vroia sa-si asume responsabilitatea dupa ce Spania s-a dus la 3-4 goluri, practic in a 2-a repriza, normal ca e!
    Ea a aruncat si-a dat goluri doar cat timp scorul era echilibrat, pe urma i-a fost morcov in cur!
    Daca liderul tau are morcov in cur si da doar pase in loc sa-si asume aruncari, treaba asta se transmite si la celelalte mai slabe!

    Nu m-ar fi deranjat daca ar fi aruncat si-ar fi ratat! 100% vinovata!
    Daca n-ar fi fost vinovata, ar fi jucat si repriza 2 ca repriza 1, indiferent de scor, dar nu e capabila mental. Am crezut ca si-a revenit dupa ce-a luat CL anu trecut cu Buducnost, dar la Romania nu e cazu. E praf cu mentalu, nu e instare sa ridice echipa, cand echipa are nevoie de ea cu goluri solitare asa cum un inter adevarat o face, nemaivorbind de un lider adevarat si inter pe deasupra!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Ungaria dupa umilinta colosala cu Muntenegru a distrus ieri Danemarca la ea acasa. Complicata grupa aia.

    Azi cel mai interesant meci e Norvegia cu Romania. O sa le vedem pe cele mai bune jucatoare din lume, Neagu si Mork.
    Un rezultat bun pentru noi e daca nu pierdem la 5+.

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,915
    Reputatie
    1
    Mda.
    Am inceput sa urmaresc meciul dar imi dau seama repede ca vom lua bataie rau de tot.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    am pierdut cu 22-26...Cristina s-a zbatut mult a tras echipa dar mai mult nu s-a putut
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    O sa le vedem pe cele mai bune jucatoare din lume, Neagu si Mork.
    Mork vrei sa zici, Neagu e buna doar la echipa de club, Cristiano Ronaldo de Romania!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mda.
    Am inceput sa urmaresc meciul dar imi dau seama repede ca vom lua bataie rau de tot.
    Norvegia e una din marile forte ale Europei, iar sunt candidate serioase la titlu. Spania e cu o clasa sub, si daca alea ne-au spart fara drept la replica, iti dai seama care era deznodamantul, cum zicea si Pistolaru. Intrebarea e doar daca Neagu a dat peste 6.5 goluri, sincer, cred ca da, daca n-am pariat eu o fi aruncat la poarta si-n repriza 2, desi a jucat cu adversar clar mai bun pe faza defensiva.
    Pariul asta in mod normal ar fi pe fata daca n-ai avea de-a face c-o jucatoare complexata mental.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Tadici: "Eu n-am pierdut niciodata cu Spania din 9 partide!"
    Si cand vezi ce retardate mental sunt ale noastre in frunte cu liderul lor care nu vrea sa arunce la poarta o repriza ca-i e frica, lucru absolut halucinant de retardat, iti poti da seama de ce m-a enervat acel meci pana peste poate.
    Cert e ca nu prea ai la ce sa te mai astepti de la echipa asta, e echipa de mana a 2-a spre a 3-a in Europa, in genere din cauza mentalului deoarece ca valoare tehnica ar trebui sa nu fie probleme sa fie peste Spania/Germania si usor sub Norvegia/Danemarca/Serbia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Echipa a facut muulte greseli aseara, inclusiv cristina, dar asta pt ca si.a asumat si sa dea la poarta, 8 din 10. Doar eliza mai joaca ok pe langa ea anul asta.. clar nivelul e sub ce a fost anii trecuti. Pacat

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Mai ionica, nu tot ce zboara chiar se mănâncă. Ai mâncat-o rau de tot cu tadici si Spania. Ia uită-te un pic ce Spania era aia pe care a bătut-o tadici si ce Spania exista de vreo cinci ani.

    Suntem sub Serbia după tine, care Serbia? Aia pe care am bătut-o în calificări pt mondialul asta? ce poti sa faci cind prostia vrea sa se etaleze? Razi de ea.

  15. #36
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mork vrei sa zici, Neagu e buna doar la echipa de club, Cristiano Ronaldo de Romania!



    Norvegia e una din marile forte ale Europei, iar sunt candidate serioase la titlu. Spania e cu o clasa sub, si daca alea ne-au spart fara drept la replica, iti dai seama care era deznodamantul, cum zicea si Pistolaru. Intrebarea e doar daca Neagu a dat peste 6.5 goluri, sincer, cred ca da, daca n-am pariat eu o fi aruncat la poarta si-n repriza 2, desi a jucat cu adversar clar mai bun pe faza defensiva.
    Pariul asta in mod normal ar fi pe fata daca n-ai avea de-a face c-o jucatoare complexata mental.
    Cristina si Eliza au fost singurele care jucau demn de mondial aseara. Tu daca ai fi in locul lor si ai vedea atatea greseli la colege ai putea suplini tot individual.. si nu ai face abs nicio greseala?

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Mai ionica, nu tot ce zboara chiar se mănâncă. Ai mâncat-o rau de tot cu tadici si Spania. Ia uită-te un pic ce Spania era aia pe care a bătut-o tadici si ce Spania exista de vreo cinci ani.

    Suntem sub Serbia după tine, care Serbia? Aia pe care am bătut-o în calificări pt mondialul asta? ce poti sa faci cind prostia vrea sa se etaleze? Razi de ea.
    As mai adauga ca Spania e in top 5 natiuni europene in acest moment: Norvegia, Spania, Muntenegru, Danemarca, Suedia.

    Franta e in colaps din 2011. Rusia trebuie sa-si recapete locul fruntas la acest turneu, pentru ca nu au mai realizat nimic din 2009. Cat despre Serbia si Germania, degringolada incepand cu 2013.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am crezut ca si-a revenit dupa ce-a luat CL anu trecut cu Buducnost, dar la Romania nu e cazu. E praf cu mentalu, nu e instare sa ridice echipa, cand echipa are nevoie de ea cu goluri solitare asa cum un inter adevarat o face, nemaivorbind de un lider adevarat si inter pe deasupra!
    Situatia lui Neagu la echipa nationala e cu adevarat ingrata. Toate coechipierele sunt din esalonul 2, iar fostele handbaliste de top Elisei, Ungureanu, Bradeanu nu mai pot decide meciuri.

    Acelasi lucru se intampla si cu Andrea Penezic si Croatia. Degeaba e ea in top 3 jucatoare mondiale, handbalul e sport de echipa. Fara intelegere si suport nu faci nimic. De asta Cristina e mereu profi in Muntenegru, iar cand se intoarce la nationala e nervoasa, iritata, isi cearta colegele.

    Si iti mai dau un exemplu: Larisa Iordache.

  17. #38
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Excelent comentariu.
    Ma bucur pentru Eliza, o partida excelenta, sper sa continue tot asa. Din pacate extremele sunt intr-o forma foarte slaba, aici ma refer la Nechita si Elisei. Iar pe inter dreapta se stie, le avem doar pe Geiger si Vizitiu, care impreuna nu fac cat Neagu.

    Partida de azi nu mai are miza, probabil ambele echipe vor baga multe rezerve, pentru ca urmeaza optimile. Noi o sa jucam cu castigatoarea de azi dintre Brazilia si Franta. Cu Brazilia poate am avea o sansa, dar nu cred ca vor reusi sa treaca de Franta.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ba pardon, nechita cind e angajata repede si are unghi mai mare de 5 grade se descurca bine, nu am văzut meciul ieri Č™i ala nu se pune pt ce zic aici. În rest angajari pe atac rapide sunt goluri marca nechita si plus cu Spania cind a dat goluri ca pivot.

  19. #40
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    27-30 cu Rusia desi am condus in mare parte meciul. Era buna o victorie pentru moral.

    Fabulos final la Brazilia cu Franta. A scos portarul Franta la utlimul atac pentru a avea un om in plus, au reusit sa egaleze cand mai erau 9 secunde fix cu jucatoarea care a inlocuit portarul, dar Brazilia a repus rapid mingea si a marcat golul victoriei de la centrul terenului cu poarta goala.

    Deci jucam cu campioana mondiala in optimi. Daca pierdem adio JO.

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    deci ai vazut meciul pistolarule, ia baga din top cit de slaba a fost nechita.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ai venit ai aruncat cu chiatra si cind te ia cineva la rost dai bir cu fugitii. Halal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •