Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 52

Thread: Steaua pune presiune pe Armata: "Ne desființãm"

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Hai cu desfiintarea!

  2. #23
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Hai cu depuntarea rasilor! platiti-va datoriile, hotilor!

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,969
    Reputatie
    1
    Hai cu presiunea pe Armata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Asa, asa, umflati-le cauciucurile

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Rossi, dementule, du-te la doctor! Steaua a fost FURATA in aceasta editie de campionat incepand din primul meci, cu Petrolul in casa, cand Hategan nu i-a eliminat pe Ropotan si Rippert, pt. faultut violent, in cazul primului, si fault din spate, pt al doilea galben, in cazul francezului. Cu CFR am avut penalty clar la Gradinaru si eliminare la Camora pt. fault violent, insa mizeria de Balaj s-a facut ca nu vede. Apoi, a venit meciul cu fosta echipa a securitatii, echipa ta de suflet, spurcaciune, cand acelasi Hategan, n-a acordat penalty la Chipciu. A venit apoi japca in fata intregii tari din meciul cu Astra, 3 goluri valabile anulate. Etapa trecuta, din nou, cu Petrolul, hent in careu facut de Benga, jigodia de Radu Petrescu se face ca nu vede.
    Am fost furati ca-n codru in acest campionat, ca de altfel si in cel precedent. Presa insa abia, abia scrie sau spune cate ceva. Daca eram arbitrati corect, acum avem cel putin 7-8 puncte fata de locul doi.
    Voi, in schimb spurcaciune ati furat de-ati rupt. Incepand din meciul cu Viitorul si terminand cu ultima etapa ati facut jaf dupa jaf.
    Daca toate astea sunt adevarate atunci se impune o desfiintare

  6. #27
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Absolut tot ceea ce am scris este adevarat. Daca urmareai meciurile, cu siguranta si tu spuneai acelasi lucru. De altfel, la emisiunile de analiza a arbitrajului dupa etape, Craciunescu si cei din studio au spus acelasi lucru. Iar Prosport a scris dupa meciul Steaua - dinamo 0-0: 'In minutul 59, la un contact între Fai ºi Chipciu, primul l-a lovit cu piciorul stâng pe stelist, iar locul contactului a fost în careu, dar foarte aproape de linia de 16 metri.'
    Cu CFR-ul, la fel, in min. 90, Gradinaru are mingea sub control in interiorul careului, iar Larie il impinge cat se poate de clar. Uite pun si link-ul ca sa se convinga si ungurasul m8k ca asa a fost.
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...+25+iulie+2015

    Si exemplele continua cu cele enumerate in postul precedent, in frunte cu japca din meciul cu Astra.
    Repet, daca eram arbitrati corect, avem cel putin 7-8 puncte avand fata de locul 2.

    P.S.
    Cat priveste defiintarea, trebuie sa ai buba la scufita precum Rossi, alias Arkadiusz, ca sa poti spera la asa ceva.
    Last edited by Duba; 25th October 2015 at 08:30.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #28
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Duba;4222843]Absolut tot ceea ce am scris este adevarat. Daca urmareai meciurile, cu siguranta si tu spuneai acelasi lucru. De altfel, la emisiunile de analiza a arbitrajului dupa etape, Craciunescu si cei din studio au spus acelasi lucru. Iar Poosport a scris: 'In minutul 59, la un contact între Fai ºi Chipciu, primul l-a lovit cu piciorul stâng pe stelist, iar locul contactului a fost în careu, dar foarte aproape de linia de 16 metri.'
    Cu CFR-ul, la fel, in min. 90, Gradinaru are mingea sub control in interiorul careului, iar Larie il impinge cat se poate de clar. Uite pun si link-ul ca sa se convinga si ungurasul m8k ca asa a fost.
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...+25+iulie+2015

    Si exemplele continua cu cele enumerate in postul precedent, in frunte cu japca din meciul cu Astra.
    Repet, daca eram arbitrati corect, avem cel putin 7-8 puncte avand fata de locul 2.[
    /QUOTE]

    Ce urat ai visat asta-noapte babaciune...

  8. #29
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mizerie antistelista, este purul adevar, spurcatule!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #30
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Mizerie antistelista, este purul adevara, spurcatule!
    Te balbai tataie. Ai grija ca te lasa inima.

  10. #31
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mizerie, esti pe langa subiect. Adu argumente ca ceea ce am scris nu-i adevarat. Pe urma mai vorbim.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #32
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Mizerie, esti pe langa subiect. Adu argumente ca ceea ce am scris nu-i adevarat. Pe urma mai vorbim.
    A fost medicatia prea tare si ai avut halucinatii. Te faci de ras tataie. Oricum nu-i prima data... Nem joo!

  12. #33
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mizerie, eu am adus argumente. Am pus link-uri, citate din presa. Tu, in schimb, minti la fel ca toti frusratii antistelisti. Esti incapabil sa accepti adevarul.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. 25th October 2015, 11:18

  14. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    duba e iar penibil. excluzand meciul cu astra unde chiar a fost jepcarie in restul partidelor greselile contra au fost banale si se datoreaza lipsei de valoare a arbitrilor nu unei conspiratii..d-astea patesc toate echipele. doar ca nu sare nimeni de cur in sus daca li se intampla pandurilor de exemplu
    retired.

  15. 25th October 2015, 11:24

  16. 25th October 2015, 11:33

  17. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Mda, nu va potoliti .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #36
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Bye bye Duby!

  19. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    bai voiam sa vad ce mi-a scris ala.
    retired.

  20. #38
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ba, da' nimic despre mitingul celor 235 de ghencisti? Taierea asta de privilegii pt care lupta hultrasii e la fel de importanta ca micsorarea salariilor bugetarilor.

    Barem sa fi facut un cuplaj cu 2-3 parastase si dezhumari din zona, atunci sa fi vazut forta ghencista in actiune
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  21. #39
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ba, da' nimic despre mitingul celor 235 de ghencisti? Taierea asta de privilegii pt care lupta hultrasii e la fel de importanta ca micsorarea salariilor bugetarilor.
    Barem sa fi facut un cuplaj cu 2-3 parastase si dezhumari din zona, atunci sa fi vazut forta ghencista in actiune
    Vrei sa spui ca sunt necrofagi specia asta?

  22. #40
    incepator
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    poate va fi si fcdb pe langa fcsb...

  23. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Vrei sa spui ca sunt necrofagi specia asta?
    Cand ajung la maturitate. Astia despre care vorbim noi, puietul, sunt doar necrofili

  24. #42
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Absolut tot ceea ce am scris este adevarat. Daca urmareai meciurile, cu siguranta si tu spuneai acelasi lucru. De altfel, la emisiunile de analiza a arbitrajului dupa etape, Craciunescu si cei din studio au spus acelasi lucru. Iar Prosport a scris dupa meciul Steaua - dinamo 0-0: 'In minutul 59, la un contact între Fai ºi Chipciu, primul l-a lovit cu piciorul stâng pe stelist, iar locul contactului a fost în careu, dar foarte aproape de linia de 16 metri.'
    Cu CFR-ul, la fel, in min. 90, Gradinaru are mingea sub control in interiorul careului, iar Larie il impinge cat se poate de clar. Uite pun si link-ul ca sa se convinga si ungurasul m8k ca asa a fost.
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...+25+iulie+2015

    Si exemplele continua cu cele enumerate in postul precedent, in frunte cu japca din meciul cu Astra.
    Repet, daca eram arbitrati corect, avem cel putin 7-8 puncte avand fata de locul 2.

    P.S.
    Cat priveste defiintarea, trebuie sa ai buba la scufita precum Rossi, alias Arkadiusz, ca sa poti spera la asa ceva.
    Evident ca am glumit cand m-am referit la desfiintare. Nu imi doresc ca nicio echipa din lumea asta sa se desfiinteze.

    Calculul tau nu e corect pentru ca in fotbal, ca si in alte sporturi si in viata in general, lucrurile nu sunt liniare. Daca Steaua ar fi castigat unul sau 2-3 din meciurile mentionate poate jucatorii s-ar fi culcat pe o ureche si ar fi pierdut meciuri care in realitate au fost castigate. Plus ca nu ai luat in calcul punctele pierdute pe greselile de arbitraj de catre contracandidate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •