Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 133

Thread: Cat valoreaza Budescu?

  1. #106
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Care jucarori? In afara de stanciu poate doar popa si pintilii sa joace. Pintilii cred ca mai mult ca sigur, stam cam slab la inchizatori

    Acum observ ca avem probleme si la fundasii centrali, sper sa fie in forma grigore. In dreapta torje/popa in stanga stancu/maxim, nu prea aratam a echipa care sa treaca de grupe.

  2. #107
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Popa si Pintilii..... Astia da jucatori! Se exprima pe teren ca la interviuri. Cu spune la gura. Atleti si atat. Nu pricep cum nu s-au calificat la Olimpiada la Maraton!
    Ce sa fac? Lumea prefera atletii care prind mingea de toarta si nu au ochi pt. artisti, pt. cei ce canta la pianul carat de atleti.

  3. #108
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Stelistii nu trebuie sa demonstreze ca sunt fotbalisti, ei sunt genii pustii din nastere, fug de rup pamantul, produc foliaseci naturale, executa lovituri de 11 m din foarfeci laterale.

    Singurul monitorizat e Budescu, trebuie sa prezinte raport scris zilnic, trebuie sa justifice cati km zburda, cate sarmale consuma in 24 de ore, cat navigheaza pe satelit, skype, yahoo, bambuuu, pacific dance...

    Tata Puiu, fie vorba intre noi, analfabet notoriu are comision la vanzare, lucru vizibil de la o posta (vezi cazul Hora, afacere de familie)

    Jocurile sunt facute, zarurile aruncate, tata puiu mizeaza pe viteza ametitoare a lui Adi Popa, pe serpuirile delirante ale lui Chipciu, pe loviturile de cap sec ale Motanului.

    Budescu e pe alt tabel.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  4. #109
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Hora mai e golgheterul campionatului?
    Bobi, stai cuminte ca nu e procent in Ro sa-l atraga pe iordanescu. Omu a ars-o la procentele alea mari in politica, astea ar fi gainarii spre care nici nu ar scuipa. Vezi cum e viata, noi avem singura tara in care poti sa fi si prost si bogat si corupt si respectat, chiar idolatrizat sau iubit. Tetea puiu e un exemplu, becali altu..sunt si prieteni..

  5. #110
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Baiatul asta, Bidescu, vrea sa fie si sfant in calendarul budist si erou in cel ortodox. Ecaterina Teodoroiu poti sa spui ca s-a sacrificat, nu Bidescu. Ce-a facut Bidescu, a plecat in Vietnam, a mancat soareci morti, a inotat prin mlastini si a sarit parleazul cu 4500 de volți, ca Rambo? Nu, a plecat sa faca p..a mare pe sute de mii de euro, in dauna performantei. In China div B esti platit la oala cu sarmale mancate, ce dreacu'...Io spun ca Perpule a fost fair cu Udescu. L-a bagat cu Italia, baiatul a fost lemn (de sufragerie, asa cum remarca Dinu). Ce sa faci cu el, in conditiile cand la Euro nu mai joci cu Feroe? In fine, daca se pregateste bine, poate il selectionam pt CM din Qatar

  6. #111
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Las ca balbaiti ca Adi Popa si Pintilii, oameni ce fenteaza doar viata au loc....
    Eu nu-s ca voi si Iordanescu senilul, in loc de 0-1 prefer un 0-4 dar sa vad ca jucatorii si JOACA fotbal, nu doar alearga si rup.
    O sa citesc cu interes rezultatele de la Euro, ca nici ars n-o sa ma pot uita la ceea ce vom arata acolo.
    Oricum, trei meciuri trec repede.

  7. #112
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Poti sa vrei sa joci fotbal cu franta da' iti baga aia 6 si 90 de minute alergi sa pui mingea la centru

  8. #113
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    13 iunie Irlanda - Romania 0-0. România:
    Tătărușanu - Papp, Chiricheș, Grigore, Sepsi - Pintilii, Prepeliță - Torje, Maxim, Chipciu - Keșeru. Selecționer: Anghel Iordănescu

    4 septembrie Ungaria - Romania 0-0.
    România: Tătărușanu - Papp, Chiricheș, Dr. Grigore, Raț - Prepeliță, Hoban - Popa, Sănmărtean, Torje - Keșeru

    7 septembrie Romania - Grecia 0-0
    Echipa de start România: Tătărușanu - Papp, Chiricheș, Dr. Grigore, Raț - Pintilii, Hoban - Torje, Budescu, Maxim - Keșeru.

    8 octombrie Romania - Finlanda 1-1
    România: Tătărușanu - Papp, Chiricheș, D. Grigore, Raț - Hoban, Sânmărtean - Torje, Stancu, Chipciu - Keșeru

    11 octombrie Feroe - Romania 0-3 (Budescu 4, 45, Maxim 83)
    România: Ciprian Tătărușanu — Alexandru Mățel, Vlad Chiricheș, Dragoș Grigore, Răzvan Raț (căpitan) — Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii — Adrian Popa, Constantin Budescu, Gabriel Torje — Bogdan Stancu.

    Iordănescu ar trebui să vă spună cum mă implora să joc pentru dânsul în Feroe. Îmi spunea că are mare nevoie de mine, chiar în ziua partidei din preliminarii. Era galben la față de emoții și încă avea o presiune fantastică pe umerii lui.

    Mă bucur că l-am ajutat și i-am risipit emoțiile chiar dacă acum m-a uitat.

    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/e...ec-477785.html
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  9. #114
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Poti sa vrei sa joci fotbal cu franta da' iti baga aia 6 si 90 de minute alergi sa pui mingea la centru
    Asa o sa stam cu curu in poarta si o sa luam numai 3!

  10. #115
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am inteles ca au servit o tocanita de usturoi, ca la Budi acasa, apoi a urmat acest discurs motivational, dupa care golurile de kinograma. Io n-am nimic cu Budi, dar ca jucator de sfarsitul saptamanii, sa ii iei la perpulis pe Puiu si Dinu pt ca ai dat o centrare care s-a dus in poarta, cu Feroe, mi se pare cam se *****.

    App, sa stiti ca ne calificam doar cu golul lui Maxim

  11. #116
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Capitane, Hagi a dat si el o centrare care a intrat in poarta si nimeni nu spune nimic.....
    Ba, a dat doua goluri? A dat. El. Nu vreo oiță!

  12. #117
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Asa o sa stam cu curu in poarta si o sa luam numai 3!
    nu stiu cate luam, da' la ce forta suntem noi crede-ma ca nu e o idee buna sa mergem sa jucam un fotbal nebun de ofensiv acolo, nu zic sa stam cu curu' in poarta da nici sa ne chinuie talentu. ceva in genu meciului cu spania ar merge.

    aici vorbim de nationala, incearca sa tragi discutia catre oi si alte lepre in alta parte
    retired.

  13. #118
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Oile-s oi peste tot.
    Agaricii astia de la fcsb in afara de Stanciu si Chipciu n-au treaba cu fotbalul. De aia-s suparat, vorba vine, ca-s selectionati in detrimentul fotbalistilor.
    Cand esti cel mai slab din cele patru echipe conteaza si cum mori,,,, Noi o sa murim urat, la fel cum traim. (E vorba de fotbal)
    E parerea mea.

  14. #119
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai eu am spus, in locul lui pintilii poti sa iei un jucator care nu-i selectionat : anton.
    popa nu stiu cat o sa joace. bine, e posibil sa prinda un meci, defapt e cam sigur dar na, in locul lui poti sa-l iei pe enache si cam atat.

    totusi, nu cred ca suntem sub albania, nici chiar asa
    retired.

  15. #120
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Acolo, pe dreapta, Chipciu mi se pare muuult mai bun. Unde pui ca joaca la fel si pe stanga Chipciu.
    In locul lui Pintilii il avem pe Gabi Muresan. Asta-i de fier, nu ca oita, rupe si bara cu capul daca-l apuca dracii!

  16. #121
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    vai, gabi muresan nu. il bate pe vladoiu la record. da' si pintilii tot taran e.
    chipciu juca dreapta ca era fortat, bine, putea da' nu e pozitia lui preferata, el e mijlocas stanga, poate sa joace si in spatele varfului. problema cu el e ca a avut sezonu asta pamant. vai da' cat de prost a jucat.

    cel mai probabil o sa jucam cu franta asa :
    tatarusanu; sapunaru-chiriches-grigore-rat ; pintilii-hoban; torje-stanciu-stancu si andone/keseru/alibec varf.

    nu e echipa de batut nici franta nici elvetia, da pe albania cred ca-i batem.
    retired.

  17. #122
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Albania ne da cu terenul in cap mai ceva ca Franta sau Elvetia.

  18. #123
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    A postat Bobi lista aia de zici ca a batut Budescu Germania de unul singur.

    Cu Elvetia minim egal. Am zas!

  19. #124
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Zâci degeaba. 2-0 ne caftesc.

  20. #125
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Bai da lasa-ma mai nene sa sper si eu. Deci pronosticul tau, locu' 4 cu 0 boabe date (aici bag de la mine), o galeata primite.

  21. #126
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Buna seara.
    E prima data de 2000 de an, din postura de patriot respectabil, cand n-o sa tin cu Romania.

    Nu sunt pregatit sa suport prestatiile devastatoare ale lui Pintiiliiiii, Torje si Adi Popa. Antifotbalisti prin definitie, mediocrii favoriti ai lui tata puiu.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •