Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 133

Thread: Cat valoreaza Budescu?

  1. #85
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si eu sunt surprins ca n-am convocat inca alt selectioner.
    Pitzi a zas sa mai asteptam 3-4 etape, s-o ia serios pe coaja la arabi si sa-l trimita seicii la plimbare. pe urma vine...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  2. #86
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Tata Puiu pe Dolce asta seara spune ca Budescu s-a lins pe bot la Nationala.

    Domnul general cu 7 stele si-a dat arama pe fata, motiveaza ca nu trebuia sa plece in China 2, se vede clar ca pur si simplu il antipatizeaza pe Budescu.

    Ordinar mosu
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  3. #87
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    "Asta e filosofia la echipa națională. Dacă faci un 0-0 chinuit e OK pentru el. Chiar și dacă pierzi cu 1-0 este bine, că nu iei multe goluri. Așa gândesc ei. Primul lor criteriu este să te aperi foarte bine, să faci faza defensivă. Alte calități nu mai contează", a spus Budescu la Digi Sport.

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....LXZpLgCF.dpuf
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  4. #88
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Gardos cand revine ????????????????????????????????????????

  5. #89
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Unde e Budescu


    Iordanescu a anuntat lotul largit al echipei Romaniei pentru EURO 2016. In final va renunta la cinci dintre convocati http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech...16-nid-119140/

    Vedeti mai jos jucatorii convocati la nationala pentru cantonamentul dinaintea turneului final si meciurile amicale cu Congo, Ucraina si Georgia:

    Portari: Ciprian Tătărușanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra)

    Fundași: Cristian Săpunaru (Pandurii Tg. Jiu), Alexandru Mățel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiricheș (SSC Napoli), Valerică Găman (Astra Giurgiu), Dragoș Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moți (Ludogorets), Răzvan Raț (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo), Alin Toșca (FC Steaua București)

    Mijlocași: Mihai Pintilii (FC Steaua București), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Adrian Ropotan (Pandurii Tg. Jiu), Andrei Prepeliță (Ludogorets), Adrian Popa (FC Steaua București), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Chipciu (FC Steaua București), Andrei Ivan (CSU Craiova), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Nicolae Stanciu (FC Steaua București), Lucian Sânmărtean (Al Ittihad)

    Atacanți: Claudiu Keșeru (FC Steaua București), Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra), Ioan Hora (Pandurii Tg. Jiu).

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....7IUDL08w.dpuf
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  6. #90
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    In Chinezia...

    Nici Sanmartean nu cred prinde lotul final.

  7. #91
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    In Chinezia...

    Nici Sanmartean nu cred prinde lotul final.
    Poa' sa joace si in Groelanda, talentul nu il ia nimeni.
    Budescu are un defect fundamental, nu e diplomat, spune ce gandeste.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  8. #92
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Budescu presedinte!

  9. #93
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @Bobi
    Asa-i si totusi nu prea. Talentul il ai de la mama natura dar daca mediul in care iti desfasori activitatea nu este propice ai sanse mari sa te plafonezi. Sigur, poti spune ca in China e mai bine decat in Ro dar nu in liga a doua. Pe langa treaba asta Neapuiu mi se pare ca l-a avertizat sa nu se duca in China, nu mai tin minte exact. Acum daca tu ai vrut bani ca, cariera de sportiv e scurta, atunci asuma-ti consecintele.

  10. #94
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nu pricep de ce e atata scandal cu selectiile, ca si asa am fost, suntem si vom fi in plus in acest sport.
    Asa ca macar bani sa faca jucatorii. Si vorba aia, au vacante mai lungi.

  11. #95
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Plus ca nu risca accidentare inainte de noul sezon. Win win.

  12. #96
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    În primul rând că e greu să-l urmărești în liga 2 din china. În al doilea rând ai 1 potențial chiar 2 jucători peste el pe poziție.

  13. #97
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Ca el cine e?
    Si care-s aia mai buni??

  14. #98
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    În primul rând că e greu să-l urmărești în liga 2 din china. În al doilea rând ai 1 potențial chiar 2 jucători peste el pe poziție.
    Aproape toti stelisti spun ca Budescu ca e greu de urmarit

    Plecarea lui Budescu la capatul pamantului a ajutat Astra cu 1.2 mil euro, bani de supravietuire.

    La Nationala au fost 3 sau 4 rezultate de 0-0 agonizante. Cum a intrat Budescu s-a schimbat treaba, au aparut golurile si calificarea.

    Pe Budescu il doare undeva daca nu va fi selectionat. Are caracter si coloana.
    Nu e umil si milog ca altii.
    Last edited by Bobi Cearton; 13th May 2016 at 22:21.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  15. #99
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Ca el cine e?
    Si care-s aia mai buni??
    Pintilii, Prepelita, Adrian Popa, Torje, Chipciu, Andrei Ivan, Maxim, Stanciu, Sanmartean, Keseru, Stancu, Ropotan, Andone, Hora
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  16. #100
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Ca el cine e?
    Si care-s aia mai buni??
    ca el nu e nimeni.
    peste el? stanciu, sanmartean (comparabili chiar si la capitolul conditie fizica, sanmartean nu are sutu' lu budescu in schimb paseaza mai bine, dribleaza mai bine) si poate maxim care a strans ceva minute in ultimele etape.

    Bobi, am cautat si eu un stream ceva, orice sa vad un meci al lui, o inregistrare pe YT, nimc ba..nimic. Sau crezi ca se trimite om de la nationala special sa-l urmareasca in china pe budescu unde a reusit sa joace 4 !!!! meciuri si sa nu dea gol, a avut un assist. 147 de minute, atat a jucat acolo unde a fost transferat pe 1,2 milioane, suma mica, accesibila unei echipe din liga a doua din china, cu care a salvat astra, dar astea chiar conteaza in discutia noastra?

    si despre coloana si alte alea.. a plecat de la petrolul ca un jucator iubit de oameni la astra, marea rivala. asta nu e caracter.

    cat timp a jucat la astra am sustinut convocarea lui, acum eu nu stiu daca omu' mai poate sa joace la jumate din ce juca atunci.
    retired.

  17. #101
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eh pl tre sa-l urmareasca, il cheama din amintiri...

    Nu, acum pe bune, ceva nedreptate poti spune ca exista. Daca Sanmartean ajunge la Euro atunci mergea si Budescu fara discutii si ramane in picioare doar gura mare care il tine departe, gura mare care se confunda usor cu un caracter puternic dar s-ar putea sa fie de fapt de cacao
    Ca fapt divers mi-era indiferent daca mergea sau nu la Euro.

  18. #102
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Stanciu peste Budescu????
    Nici la inaltime!!!
    Nici la goluri.
    Nici la tehnica.
    Nici la IQ.
    Taraturile de la FCSB nu sunt sub nici o forma mai valoroase decat Budescu!
    Sanmartean e tehnic, dar la pase de gol tot Budescu e pe plus. La goluri iar e pe plus Budescu.
    Mai urmeaza sa aflu ca pintilii, adi popa, prepelita, ropotan si alti prieteni cu fotbalistii sunt mai buni decat Budescu.

  19. #103
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Stanciu peste Budescu????
    Nici la inaltime!!!
    Nici la goluri.
    Nici la tehnica.
    Nici la IQ.
    Taraturile de la FCSB nu sunt sub nici o forma mai valoroase decat Budescu!
    Sanmartean e tehnic, dar la pase de gol tot Budescu e pe plus. La goluri iar e pe plus Budescu.
    Mai urmeaza sa aflu ca pintilii, adi popa, prepelita, ropotan si alti prieteni cu fotbalistii sunt mai buni decat Budescu.
    Să incepem : înălțimea nu cred că e un criteriu critic pe poziția în care joacă stanciu si budescu, da, budescu e mai inalt dar e si mult mai lent si are o capacitate de efort infinit mai scăzută. Stanciu aleargă 10-11 km pe meci intr-un meci normal. Și eu gasesc asta util în condițiile în care nu joci cu Estonia si Feroe, joci cu franta si elvetia.
    La capitolul goluri sezonu asta pana sa plece budescu stanciu avea un gol in plus si un asisst in minus, luand in considerare ca unul dintre mai sus numitii il avea langa el pe alibec si celalalt pe tade.
    Dupa ce a plecat budescu stanciu a mai dat ceva boabe.
    Tehnica? In regim de viteza (ceea ce conteaza in meciuri mari) stanciu e peste. Ca inteligenta in teren sunt comparabili, au cam acelasi stil de a pasa aici (la iq cum ii spui tu) nu-s diferente mari.

    Mie imi place budescu, desi nu da goluri cu capu chit ca e inalt ca nu are detenta nici cat mine dar la euro era de bagat doar cu albania pentru ca ei se apara probabil foarte jos si ii lasa loc sa traga, sa se miste si sa se foloseasca de fizic. Dar cu aparari moderne e anihiliat si se sufoca.

    Si chiar daca e mai batran, stanciu juca in grupe de CL si in EL cu inter cand budescu nu exista in fotbalul romanesc si o facea foarte bine.

    In ultimele amicale a fost clar cel mai bun jucator de la nationala, deci scuza-ma ca nu ma intereseaza echipa de club asa de mult incat sa nu vad ca nu e altu care sa-i ia fata pe pozitie si crede-ma ca iordanescu il displace la fel ca pe budescu.

    Sanmartean are cea mai buna pasa dintre jucatorii romani care au fost convocati in ultimii 10 ani, nu are rost comparatia, nu are sut ca cei doi mai sus mentionati intr-adevar.

    Nu inteleg comparatia pintilii/popa/budesc : un inchizator, o aripa si un jucator de spate varfului. Ce a vrut sa insemne asta?

    Ma rog, concluzionand, indiferent de cat de mult urasti fcsb sau orice alta echipa nu ai cum sa nu vezi ca stanciu e alegerea cea mai corecta.

  20. #104
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Stanciu e clar omul pentru EURO. Nu exista discutie.

    Budescu poate ca merita sa fie convocat in cantonamentul asta si acolo sa se vada ce si cum. Nu cred ca era o problema daca-l aduceai si pe el, ca nu-ti sarea nimeni in cap.

  21. #105
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Bine, fie cum spuneti.
    Budescu presedinte.

    Facem pariu ca marile vedete de la FCSB se vor face de ras la EURO? Nu de alta, dar ei ies in evidenta cand joaca cu Viitorul. Deja Ludogoret le da dureri de cap.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •