Page 7 of 28 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 574

Thread: Bravo Laura!

  1. #127
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cipanule- am zis ca esti baiat bun- cred ca m-am inselat. Aceiasi placa, acelasi patefon ruginit. Tu nu te plictisesti de tine cand repeti aceleasi ineptii? Nici macar seara cand te uiti in oglinda? Si cand vezi....un nimic. Adica esti mai prost decat crezi.
    Last edited by Paul Atreides; 9th October 2017 at 18:09.

  2. #128
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Mirel Curea a dezvăluit că are informații potrivit cărora Kovesi ar urma să-și de demisia si că ar urma 'un exil de aur' spre Bruxelles. Curea a precizat că informatiile le are de la un europarlamentar.

    'Joacă tare pentru niste asigurări. Se încearcă niste negocieri cu niste europarlamentari pentru un exil de aur la Bruxelles. Nu toate grupurile de influentă de la Bruxelles au chef de doamna Kovesi. Unii nici nu vor să auda de ea. Eu stiu de la un europarlamentar', a afirmat Curea.

    Cei care au sustinut-o pe Kovesi ar încerca, acum, să o scoată din scenă. Potrivit informatiilor apărute în spatiul public, se pregăteste avansarea Laurei Codruta Kovesi pe o pozitie de procuror la nivelul Uniunii Europene.
    http://evz.ro/kovesi-plecare-dna.html

  3. #129
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Procurorii de la Inspectia Judiciara anunta ca adevarata sefa a DNA este Dana Titian consiliera Laurei. Daca e asa e tare.
    http://evz.ro/procurori-anticoruptie-au-povestit.html

  4. 14th October 2017, 14:47

  5. #130
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    KOVESI, sora lui Big Brother. Vom fi URMĂRITI PESTE TOT si TOT TIMPUL, pe telefoane sau calculatoare.
    http://evz.ro/kovesi-sora-big-brother-dna.html

    Începând de azi, DNA va sti tot ce facem pe telefon sau pe calculator, ne va sparge parolele, ne va clona SIM-urile si va recupera datele sterse. DNA ne va monitoriza Facebook-ul, Google Chat-ul, Skype-ul, Dropbox-ul, torrent-ele etc. Tot.

    13 octombrie 2017 - DNA-ul condus de Laura Codruta Kovesi s-a dotat cu calculatoarele si softurile necesare pentru a controla absolut orice activitate avem pe orice tip de telefon (inclusiv replicile chinezesti) si pe orice tip de PC sau server, cu orice sistem de operare. Nu are nicio importanță dacă dispozitivele sunt parolate sau datele criptate. Softul achizitionat de DNA este menit să spargă parolele si să decripteze datele, inclusiv datele din Dropbox sau din torrente'.

  6. 15th October 2017, 10:10

  7. #131
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Judecătoarea Adina Daria Lupea, din Cluj, sustine că ce a spus sefa DNA, Laura Codruta Kovesi, în fața membrilor CSM, sunt lucuri care sfidează normalul si intră într-o altă sferă, cea a nebuniei. Aceasta explică că felul în care DNA a rectionat la controlul efectuat de Inspectia Judiciară, după 10 ani, este 'moartea Justiției'

    'Stop. Deci va rog eu, stop din nebunie până nu mi se întunecă si mie mintea si vin cu biletele.

    http://evz.ro/kovesi-dna-lupea.html

  8. #132
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    KOVESI, sora lui Big Brother. Vom fi URMĂRITI PESTE TOT si TOT TIMPUL, pe telefoane sau calculatoare.
    http://evz.ro/kovesi-sora-big-brother-dna.html

    Începând de azi, DNA va sti tot ce facem pe telefon sau pe calculator, ne va sparge parolele, ne va clona SIM-urile si va recupera datele sterse. DNA ne va monitoriza Facebook-ul, Google Chat-ul, Skype-ul, Dropbox-ul, torrent-ele etc. Tot.

    13 octombrie 2017 - DNA-ul condus de Laura Codruta Kovesi s-a dotat cu calculatoarele si softurile necesare pentru a controla absolut orice activitate avem pe orice tip de telefon (inclusiv replicile chinezesti) si pe orice tip de PC sau server, cu orice sistem de operare. Nu are nicio importanță dacă dispozitivele sunt parolate sau datele criptate. Softul achizitionat de DNA este menit să spargă parolele si să decripteze datele, inclusiv datele din Dropbox sau din torrente'.
    Ai vreun gandulet??? Vrei sa pui tara la cale? Nu prea inteleg ce te deranjeaza daca, chiar, va fi asa. Pe talhari si hoti ii inteleg, dar pe tine ... Te stiam un o persoana onesta?! Sper ca nu m-am inselat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. 15th October 2017, 10:36

  10. #133
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu te-ai inselat. Sunt mai rau dacat iti imaginezi. . Ce nu stie kodruta si ai ei este ca in telefonul meu n-are nicio sansa sa intre.
    Motivul e simplu : Solarin e dotat cu tehnologii de criptare chip-to-chip dezvoltate pentru uz militar, bazate pe algoritmul AES pe 256 biti. In plus exista un 'Security Switch', care permite comutarea telefonului în modul protejat, permitând apeluri de voce securizate care nu pot fi interceptate prin mijloace traditionale. Asa ca le doresc mult succes.

  11. #134
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Trebuie numai sa dai "o fuga" pana la Tel Aviv si apoi du-te le Sirin Labs sa-ti cripteze cu chip-to-chip mobilul. Asigura-te ca ti-au instalat programul de securitate militar. Si asa ai scapat de Kodrutza.

  12. #135
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Sunt FAN PLESOIANU !! Ultras chiar!!

  13. #136
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Iata motivul lui TIM:

    Dialog in Parlamentul European :

    Plesoianu - Ca procuror general al României în 2009, ce ati căutat, ce ati făcut în seara alegerilor prezidentiale acasă la un om politic, alături de alti oameni politici si alături de sefii SRI. Si, de asemenea, de ce în 2014 ati mintit poporul român când ati spus că dumneavoastră niciodată nu v-ati întâlnit cu un politician în timpul liber', a întrebat deputatul.

    Răspunsul lui Kovesi a fost: 'În România, procurorii sunt independenti si în tot ceea ce am făcut am respectat legea si codul deontologic'.

    https://www.cotidianul.ro/palma-prim...-la-bruxelles/

  14. #137
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Deocamdata Laura il foloseste drept hartie igienica pe acest rocofan filosofard.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #138
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Interesant e ca folosesti pe "deocamdata". Stii cumva altceva decat stiu eu? Adica ai aflat ca pleaca Klemm acasa ??

  16. #139
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    O nouă înfrângere pentru Kodruta.

    Continuă lantul achitărilor din dosarele considerate extrem de grele într-o perioadă tulbure a justitiei din Romînia. Mai exact, avocata Alinei Bica, Laura Vicol, a fost achitată marti seară după ce, acum doi ani ce a fost retinută de DNA 24 de ore. Laura Vicol din Baroul Bucuresti a fost trimisă în judecată pentru favorizare a faptuitorului, complicitate la exercitarea fara drept a unei profesii sau activitati si fals in inscrisuri sub semnatura privata, in forma continuata. După o perioadă extrem de tensionată, avocata Laura Vicol a avut pe pagina sa de Facebook, o primă reactie după vestea achitării. Aceasta atacă cu mai multă înversunare sistemul de justitie din România, despre care spune că a umilit-o pentru o faptă care nu era penală. Decizia a fost pronuntată de judecătoarea Risantea Găgescu, cunoscută pentru achitarea Marianei Rarinca si poate fi atacată cu apel în termen de 10 zile.
    http://evz.ro/infrangere-kovesi-laur...-achitare.html

    Cand pleaca clema?

  17. #140
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    CUM MI-AM PETRECUT O NOAPTE CU LAURA CODRUTA KOVESI SI FLORIAN COLDEA. Turul doi al alegerilor prezidentiale din 2009, o poveste nespusă.
    http://evz.ro/cum-petrecut-kovesi-coldea.html

  18. #141
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    MANEVRE MURDARE ÎN SRI. Un fost sef al Serviciului A SPUS TOTUL, inclusiv despre EXPLOZIVA RELATIE dintre KOVESI SI COLDEA
    https://www.dzr.org.ro/fost-sef-al-s...i-si-tatal-ei/
    Potrivit dezvăluirilor colonelului Tarnu, Kovesi venea la sedintele operative ale SRI însotită de generalul Florian Coldea. Mai mult, colonelul Tarnu mai spune că, pentru a fi dat jos din fruntea SRI Alba, s-a încercat, prin intermediul comisarului Traian Berbeceanu, colaborator al lui Kovesi, strecurarea de droguri în geanta fiicei sale.

  19. #142
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Interesant e ca folosesti pe "deocamdata". Stii cumva altceva decat stiu eu? Adica ai aflat ca pleaca Klemm acasa ??
    Cred ca o sa iau exemplu celor care mai scriau pe Politica si o sa te las sa monologhezi la marginea delirului. Eu nu cred ca esti platit, cum spunea cineva, dar asta ar fi fost mai degraba o chestie de circumstante atenuante. Atunci ai fi avut macar o scuza.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #143
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Eu nici nu stiu de ce-l intereseaza politica. Politica e pentru oameni degeaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #144
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Cred ca o sa iau exemplu celor care mai scriau pe Politica si o sa te las sa monologhezi la marginea delirului. Eu nu cred ca esti platit, cum spunea cineva, dar asta ar fi fost mai degraba o chestie de circumstante atenuante. Atunci ai fi avut macar o scuza.
    Gresit. Sunt platit cu multi bani sa spun CEVA pe care unul ca tine - sclav al trecutului- trecut care nici macar nu te bantuie - trecut cu care ati facut din prezent un iad din care n-o sa iesim curand. Esti doar o sluga nenorocita a lui Kovesi si a altora de teapa ei. Nu-ti pasa ca aceasta creatura a distrus oameni, familii, destine. La marginea delirului e mai bine decat in interiorul nimicniciei.

  22. #145
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Gresit. Sunt platit cu multi bani sa spun CEVA pe care unul ca tine - sclav al trecutului- trecut care nici macar nu te bantuie - trecut cu care ati facut din prezent un iad din care n-o sa iesim curand. Esti doar o sluga nenorocita a lui Kovesi si a altora de teapa ei. Nu-ti pasa ca aceasta creatura a distrus oameni, familii, destine. La marginea delirului e mai bine decat in interiorul nimicniciei.
    Sclav al trecutului esti tu, care aperi persoane apropiate de o viziune national-comunista. Ce nu-ntelegi este ca nu-mi pasa de aceasta creatura prea mult si sunt sigur ca are bubele ei, doar ca dusmanii ei imi par mult mai periculosi pt tara.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  23. #146
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Laura il foloseste drept hartie igienica pe acest rocofan filosofard."
    Propozitia asta m-a facut sa-ti raspund.

    Erata : Trebuia sa incepi cu "Doamna Laura......

    Erai mai la tine acasa. Adica mai consecvent cu tine insuti.

    ps- Eu apar national-comunistii? Care dintre ei?
    De unde ai mai scos aceasta aberatie? Inventeaza altceva. Asta nu tine.

    Repet poate ai sa intelegi in cele din urma : pentru mine, singurii oameni care conteaza cu adevarat, nu sunt nici iohanistii, nici basistii, nici dragnistii, nici sorosistii, nici pedelistii, nici usr-istii TAI ( jalnica creatura Hildebrand), s.a.m.d

    Conteaza doar oamenii de langa mine. Pe care nu ai sa-i cunosti si nici ei pe unul ca tine.

  24. #147
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Hai ca nu mai are rost sa ne pierdem vremea intr-un dialog al surzilor.
    P.S. Vezi ca nu se pune virgula inainte de s.a.m.d.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •