Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 185

Thread: CM rugby 2015 Grupa D : Irlanda, Canada, Franta, Italia, Romania

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    38-11

    Mda
    Se putea mai mult dar nu e bai. Ne asteapta meciuri mult mai disputate
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Au jucat curajos baietii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Franta - Italia 32-10
    Franta - Romania 38-11 dar cu handicap Romania

    Merge o victorie contra Italia totusi ...
    Canada nu joaca decat rugby in 7 deci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Canada nu joaca decat rugby in 7 deci
    Chiar si asa, va castiga
    beleafer

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Chiar si asa, va castiga

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bai frate, eram specialiČ™ti la transformări. Chiar ne am lăsat pe tinjala? La cea mai importanta arma a noastră?

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    A fost in trecut.
    Azi avem arma in linia 1 si 2. Merge si in treisferturi desi organizare lasa de dorit.
    Romania propune un rugby mult mai tehnic decat in ultimii 15 ani si asta e de felicitat. Spectacol deci speranta pt viitor.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    .
    Romania propune un rugby mult mai tehnic decat in ultimii 15 ani si asta e de felicitat. Spectacol deci speranta pt viitor.
    Asta observasem si eu, ma uitam la meci și eram liniștit ca nu ne facem de rușine. Faza din prima repriza cind inaintam spre tinta lor m a uimit.

    Momente bune ma uitam și nu credeam ca e românia.

    Treaba este ca sa avem grija cum comparam, Franta de azi e posibil ca ne face sa ne supraestimam. Au fost poor.

    Dacă jucam cu o Irlanda de prima echipa vom vedea mai bine cam pe unde suntem

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Corect, cu Irlanda si eu cred ca teoretic o luam rau. In mod normal 50 pct ...
    Dar probabil ca si ei vor odihni ceva titulari .. si noi ...
    Cred sincer ca locul 3 in grupa asta e posibil cu doua victorii. Romania mi se pare de nivel Scotia cel putin. Doar sa creada baietii acolo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    nu ne-am facut de ras ,cred ca daca vlaicu ar fi fost mai concentrat ,scorul ar fi fost mai strans.si nu ma refer doar la lovitura de pedeapsa ratata din pozitie ideala si la transformarea nereusita ci in general ,la majoritatea degajarilor ,neinspirate si usor de prins ...
    poate calafeteanu ar trebui incercat mai mult ...
    in rest ,eseul al treilea al francezilor n-a prea fost valabil , mingea fiind culcata din terenul de tinta dupa trei secvente diferite .
    iar la eseul marcat de fofana , jucatorul nostru venit la placaj a fost impiedicat ca la fotbal american de un alt francez ...
    ma rog,suntem prea mici ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #32
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Dupa eliminarea lui Paulica s-a pierdut echilibrul, au marcat 2 eseuri din prostia noastra si aia a fost. Oricum, si Franta slaba.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    in rest ,eseul al treilea al francezilor n-a prea fost valabil , mingea fiind culcata din terenul de tinta dupa trei secvente diferite ....
    aha, asa e. Eseul cind gagiul se oprise din miscare si dupa l-a culcat.

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    James Pritchard revine in echipa Canadei in locul lui Liam Underwood accidentat deci out pt CM
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    CANADA:
    Evans ; P.Mackenzie, Hearn, Braid, van der Merwe ; (o) Hirayama, (m) J.Mackenzie ; Moonlight, Ardron, Dala ; Cudmore, Sinclair ; Wooldridge, Barkwill, Buydens
    rezerve: Carpenter, Sears-Duru, Tiedemann, Olmstead, Gilmour, Mack, Trainor, Jones

    ITALIA:
    McLean ; Sarto, Benvenuti, Garcia, Venditti ; (o) Allan, (m) Gori ; Minto, Vunisa, Zanni ; Furno, Geldenhuys ; Cittadini, Ghiraldini, Rispoli
    rezerve: Giazzon, Aguero, Castrogiovanni, Fuser, M.Bergamasco, Palazzani, Canna, Campagnaro

    Victorie obligatorie pt Italia daca doreste calificare. Parisse iar e absent
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    23-18 pt Italia scor final. Imi pare rau de Canada deoarece a facut un meci bun si daca luam doar a doua repriza meritau sa castige detasat. Le lipseste tactica alrfel au toate calitatile sa se bata cu echipele de top. Viteza, tehnica, precizie etc ... E clar ca sunt mai toti jucatori de rugby in 7.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Romania:
    1. Andrei Ursache, 2. Andrei Radoi, 3. Paulica Ion, 4. Valentin Popârlan, 5. Ovidiu Toniță, 6. Viorel Lucaci Ursache, 7. Mihai Macovei (căpitan) 8. Daniel Carpo, 9. Valentin Calafeteanu, 10. Michael Wiringi , 11. Ionuț Botezatu, 12. Csaba Gal , 13. Paula Kinikinilau, 14 Adrian Apostol, 15. Cătălin Fercu.
    Rezerve: 16. Mihăiță Lazăr 17. Otar Turashvili, 18. Alexandru Țăruș, 19.Johannes Van Heerden , 20. Stelian Burcea, 21. Florin Surugiu, 22. Florin Ioniță, 23. Florin Vlaicu.

    Irlanda:
    Zebo ; Bowe, Payne, Cave, Earls ; (o) Madigan, (m) Reddan ; Henry, Heaslip (cap), Murphy ; Toner, Ryan ; White, Strauss, Healy.
    rezerve: Cronin, McGrath, Furlong, O'Connell, O'Brien, Murray, Jackson, R. Kearney.

    Jucam cu Tonita in linia 2
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Tonita e slab?Stiu ca e batran dar era dupa cum zicea un ziar irlandez ''singurul jucator roman de clasa mondiala'' dar asta la World Cup 2011.

    Sunt sanse sa scapam cu 30 diferenta?

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu ça ar fi slab dar e mai degraba linia 3
    Nu stiu, cred ca o luam rau de tot

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    La pauza 18-3 pt irlandezi cu doar doua eseuri marcate. Ma asteptam sa ne rupa cu pick and go al lor dar rezisram bine pe centru in ultimii 20 metri. Din pacate cand deschid pe aripi suntem depasiti in viteza dar si in viziune. La primul eseu Botezatu trebuia sa iasa la interceptare dearece era clar ca flankerul irlandez pasa lui Bowe. Macovei acoperea bine in interior ...
    Sa vedem cat rezistam in a doua repriza
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Pariziene, cred ca sunt mai mult de 10 ani de cand am vazut un neci de rugby la TV. Meciuri pe stadion numai pe crenea lui Ceasca

    Am cazut ultimele 20 min inregistrare ITA vs CAN. Ai dreptate, parca ai nostrii nu stiu sa o loveasca cu piciorul in fata peste italieni

    Acum am vazut Irlanda cu frunzele de stejar de la 3-3. Frumos meci

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Am luat-o sever asa cum am anticipat dar sunt semne bune totusi. Apararea e solida pe centru deoarec e a rezistat unei echipe care de obicei patrunde acolo in fata oricui, choar si NZ. Atacul e inexistent desi se incearca ceva acolo in forta. Avem mari probleme la cei 7 din spate care nu prea "vad" rugby atat in atac cat si aparare.

    Canada ne poate pune probleme daca nu suntem atenti la deschiderile lor in spatele liniilor 1 si 2. Trebuie anticipat deoarece nu au cine stie ce combinatii. Alearga direct si paseaza previzibil. Dar alearga bine si paseaza precis. Romania pe aripi e depasita de oricine vad eu. Daca virgula canadienii ajung acolo vor patrunde si va fi nasol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •