Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 96

Thread: Narcos

  1. #1
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Narcos

    Serial creat de Netflix, a iesit deja tot sezonul. Inca nu se stie nimic despre un potential sezon 2, dar la ce nota are pe IMDb si la ce review-uri are, e doar o chestiune de timp pana se confirma un nou sezon.
    Serial e despre viata lui Pablo Escobar, cel mai mare traficant de droguri all-time.

    Mi-a adus aminte primul episod de Sorin Ovidiu Vantu. Cred ca daca s-ar face un serial despre el ar fi la fel de interesant A dat acum cateva luni un interviu in care zicea ca in 1992 avea deja 400 de milioane de dolari in cont. Cand a fost intrebat cum a facut atatia bani in 2 ani, a zis: "Pai lumea aducea tigari in portbagajul unei Dacii, eu aveam cate doua tiruri in fiecare vama". Daca ati vazut primul episod, o sa intelegeti comparatia.
    Attached Images Attached Images
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  2. #2
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca Escobar moare la finalul sezonului, n-are cum sa se faca un sezon 2, nu?

  3. #3
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Si eu m-am gandit la asta, dar am cautat foarte atent vesti despre sezonul 2, fara sa aflu cum se termina serialul. Is multe puncte de cotitura in viata lui Escobar, nu stiu daca s-au dus pana la capat chiar din primul sezon.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  4. #4
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Bai, fu' fain dar... pana mea, vedeti voi mai tarziu.

    [SPOILER="mai tarziu"]Pentru 18 luni din viata lui Escobar ne mai dau inca un sezon, asta dupa ce in 10 episoade au acoperit niste ani buni... fuck off! Bine, ce-i drept, urmeaza niste luni interesante rau .[/SPOILER]

    Escobar asta din serial e prazilian al dracu, m-a secat la toate episoadele accentul lui dar joaca foarte bine, chiar imi place.

  5. #5
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    imi place ca au niste faze de faci pe tine de ras. A fost una in primul episod dar imi scapa acum, iar in episodul 2 a fost geniala aia de la inceput cu cainele
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  6. #6
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu e de gluma. Pot sa omoare oameni cati vor, dar sa omori un caine si o pisica in acelasi episod? Wtf?

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum sa omoare un caine!?
    Si chiar ma intrebam daca are rost sa ma uit la serial! Penibil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu te uita, ca nu e de tine. Asta e un serial bun (sau macar un sezon bun).

  9. #9
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Vine PETA si anuleaza serialul
    Pisica sa zicem ca o fost nevinovata, dar cainele nu o fost de treaba...
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #10
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Vine PETA si anuleaza serialul
    Pisica sa zicem ca o fost nevinovata, dar cainele nu o fost de treaba...
    Eh, pentru accentul dramatic a fost buna scena. Cu pisica nu stiu care e treaba, ca asta a fost in finalul episodului 2.

    Sunt alte filme cu violenta vis-a-vis de animale mult mai pregnanta. "Amores perros" imi vine primul in minte

    Anyway, sper ca detaliile despre afacerile lui Escobar sunt cat de cat reale. E incredibil cata marfa putea sa ruleze fara probleme. Walter White e mic copil Doar Gustavo Fring ce s-ar putea compara cu el.

  11. #11
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    L-am downloadat si eu, sper sa-mi placa.

  12. #12
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Foarte, foarte bun episdoul 3!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #13
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Au ce au astia cu animalele. Dupa caini si pisici, acum s-au luat si de pasari: "Stay in the fucking tree"! Era tare daca tragea cu pusca dupa ele
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  14. #14
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Tocmai ce am terminat episodul 5. Mie imi place accentul tipului ce il interpreteaza pe Escobar. Face un rol ff bun, sper sa primeasca o nominalizare la Emmy sau Golden Globes, atat el cat si actorul care l-a interpretat pe Wilson Fisk in Daredevil. Chiar fac o treaba f buna cu castingul cei de la Netflix.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  15. #15
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Mi-a placut traba aia cu "magical realism". L-am vazut cu prietena, stia asa in mare de Escobar si pe parcursul serialului avea senzatia ca fabuleaza astia dar la cate o pauza de tigare ii mai confirmam cu wikipedia ca doar nu ma apucam sa ii arat documentare. Too strange to believe

    p.s. terminati si voi mai repede serialul ca-s curios ce parere aveti .

  16. #16
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Unii dintre noi mai si muncesc

  17. #17
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Let me guess. Si in week-end iesiti din casa. Ratatilor!

  18. #18
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Let me guess. Si in week-end iesiti din casa. Ratatilor!
    Cine a zis ca am weekend-ul liber? De abia pot sa ma mentin la zi cu serialele curente.

  19. #19
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Tocmai ce am terminat episodul 7. Am bagat intens azi. E genial serialul.
    Din pacate insa au murit zeci de mii de oameni pt ca s-au facut o multime de greseli de ambele parti. E o lectie trista din istorie. Uneori stau si ma intreb unde ar fi fost Columbia daca chiar ajungea asta presedinte. Pe de o parte era un fel de dictatura, daca nu faceai ce zicea el te-ar fi lichidat, dar pe de alta parte asta chiar voia sa faca lucruri bune(cel putin la inceput). Chiar e o faza tare in episodul 2 sau 3 cand se spune ca a facut o multime de promisiuni, la fel ca orice politician, insa diferenta dintre Escobar si restul e ca asta chiar avea bani si vointa sa le indeplineasca. Normal ca nu poti sa pui un traficant de droguri si un criminal drept presedinte, insa daca te gandesti mai bine, cu ce sunt mai buni presedintii aia care decid sa invadeze tari pentru bani sau care isi infometeaza po****tia? Ca de obicei, americanii au futut tot si aici
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  20. #20
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ca spuneai Cneazule ca iti aduce aminte de SOV, eu in asta l-am vazut pe Becali.
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cine a zis ca am weekend-ul liber? De abia pot sa ma mentin la zi cu serialele curente.
    Alegi tu sa muncesti sau te chinuie bestiile? spune-le ca weekendu' e sfant!

  21. #21
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Eh, ce sa faci si cu Gigi? Macar SOV a cumparat toata tara, avea toti vamesii si politicienii in buzunar prin anii 90. Gigi a prostit niste oameni din armata si si-a facut avere. Dar sa revenim.
    Tocmai ce am terminat episodul 8. Dupa ce am fost impresionat de primul episod si cunoscand in mare parte povestea lui Escobar, speram ca sezonul sa se termine aici, pentru a mai face inca un sezon. Mai am insa doua episoade, sa vedem totusi pana unde merg cu povestea. Mai sunt cateva puncte de cotitura unde ar putea incheia primul sezon si sa ramana suficienta actiune pentru alte sezoane, sa vedem insa ce vor face in astea doua episoade.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •